1 XIII Międzyszkolny Konkurs Biblijny z Ewangelii wg św. Łukasza | Kościół Szczecińsko-kamieński
Sobota, 13 lipca 2024 r. imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty Sobota XIV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne forum pastoralne Apostolat Chorych

Aktualności

Aktualności 31 maja 2016 21:02 wyświetleń: 6884

XIII Międzyszkolny Konkurs Biblijny z Ewangelii wg św. Łukasza

 

25 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Mieszka I w Mieszkowicach odbył się „XIII Międzyszkolny Konkurs Biblijny z Ewangelii wg św. Łukasza (rozdziały od 13,22 do 24). 

     

       W Roku Miłosierdzia uczestnicy Konkursu mieli możliwość dzięki św. Łukaszowi przekonać się o wielkim miłosierdziu Boga i o potrzebie nawrócenia, które możliwe jest do ostatniej chwili życia, tak jak w przypadku Dobrego Łotra oraz o wielkiej miłości, dobroci i łaskawości Boga Ojca. Tylko św. Łukasz przytoczył przypowieść o miłosiernym Samarytaninie, zagubionej owcy i zagubionej drachmie, o bogaczu i ubogim Łazarzu, o celniku i faryzeuszu oraz uważaną za najpiękniejszą z przypowieści – o synu marnotrawnym.

        Konkurs rozpoczęła od powitania uczestników  i ich opiekunów Pani Dyrektor Iwona Świerczyńska, a dalszą część poprowadziła p. Wicedyrektor Grażyna Mazur. Modlitwę na rozpoczęcie zmagań konkursowych poprowadził ks. Marcin Nockowski, autor pytań konkursowych i przewodniczący komisji, którego wspierali: ks. Józef Paliwoda, ks. Leszek Balicki i p. Jarosław Przybyła.

       W konkursie wzięło  udział 27 uczniów z 9 szkół podstawowych z:  Barnówka, Boleszkowic, Chojny, Dębna nr 3, Gryfina, Morynia, Troszyna, Zielina i z Mieszkowic.

        Pisemna część konkursu składająca się z 25 pytań testowych wyłoniła zwycięzców:

I miejsce: Wojciech Marciniszyn i Wiktoria Ziomko ze Szkoły Podstawowej w Boleszkowicach – opiekun

p. Renata Kędzia,

II miejsce:  Wiktor Kępiński ze Szkoły Podstawowej w Gryfinie – opiekun p. Sylwia Tokarek,

III miejsce: Filip Bruszniewski ze Szkoły Podstawowej w Mieszkowicach – opiekun p. Katarzyna  Wawruszczak.

Wyróżnienie otrzymali:

1. Michał Stec ze Szkoły Podstawowej w Mieszkowicach – opiekun p. Katarzyna Wawruszczak,

2.  Aleksander Gręda ze Szkoły Podstawowej w Chojnie – opiekun p. Aleksandra Słodkowska i p.Maria Rebelka,

3.  Klaudia Słomińska  ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębnie – opiekun p. Teresa Dłubis,

4. Martyna Zawalska  ze Szkoły Podstawowej w Chojnie – opiekun p. Aleksandra Słodkowska i p.Maria Rebelka.

      Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły za zajęcie I miejsca w drużynie zdobyła Szkoła Podstawowa z Boleszkowic. Ponadto nagrodzono dwie szkoły: Szkołę Podstawową w Mieszkowicach za zajęcie II miejsca i Szkołę Podstawową w Chojnie, która zajęła miejsce III.

Laureaci konkursu  i wyróżnieni otrzymali nagrody książkowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i kieszonkowe wydanie życiorysu św. Jana Pawła II.

       W imieniu swoim i uczestników konkursu pragnę serdecznie podziękować fundatorom nagród: Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Mieszka I w Mieszkowicach i ks. Marcinowi Nockowskiemu  oraz p. Wojciechowi Kadzikowskiemu  za  coroczną pomoc w przygotowaniu poczęstunku.

    Swoje szczególne podziękowanie kieruję do Kapłanów i Katechetów za obecność i poświęcony czas na przygotowywanie uczniów do konkursu.

      Dziękuję za wyjątkową atmosferę i jeszcze raz GRATULUJĘ WSZYSTKIM życząc wielu sukcesów, oraz wspaniałych  wakacji. Dziękuję Wszystkim, którzy zawsze mi pomagają i wspierają dobrym słowem.

Katarzyna Wawruszczak

aktualizowano: 2016-05-31 21:11
Wszystkich rekordów:

Polecane:

46. Szczecińskie Dni Katechetyczne

Zakończyły się 46. Szczecińskie Dni Katechetyczne pt. "Kościół i jego misja w świecie", które odbywały się w dniach 28-29 sierpnia br. w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba w Szczecinie. Coroczne spotkanie SDK, to najważniejsze wydarzenie formacyjne dla katechetów w roku szkolnym. Gościliśmy ks. prof. UKSW dr. hab. Waldemara Cisło z Warszawy - przewodniczącego Polskiej Sekcji Pomocy Kościołowi w Potrzebie oraz br. Tadeusza Rucińskiego FSC ze zgromadzenia braci szkolnych z Częstochowy, którzy poruszyli tematykę m.in.: Kościoła w czasie epidemii, prześladowań chrześcijań na świecie oraz antykultur. Była również możliwość uczestnictwa online w tym wydarzeniu, z racji na epidemię.

»

Zakończono budowę szkoły w Misokitsy na Madagaskarze

Budowa szkoły w Misokitsy na Madagaskarze została zakończona. Jest to drugi, po budynku kościoła, dar Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej dla diecezji Murondawa. Budynek szkolny składa się z dwóch klas i będzie służył miejscowym dzieciom i społeczności. Za kilka dni zostaną do niego dowiezione nowe, drewniane ławki i krzesła. Dach szkoły koloru zielonego i kolor ścian nawiązują do kolorystyki świątyni, która stoi tuż obok.

»

Aktualne prace przy szkole w Misokitsy na Madagaskarze

Trwają prace na zewnątrz i wewnątrz budynku szkoły podstawowej w Misokitsy na Madagaskarze. Zostały podzielone klasy, murarze zaczynają wylewać posadzki oraz powstaje duża betonowa tablica. Szkoła pięknieje - za kilka dni malowanie blachy, ścian i montaż nowych drzwi oraz okien. W dalszym etapie także wyposażenie szkoły w ławki, krzesła i inne niezbędne, szkolne meble.

»

Betlejem w Szczecinie – Głośna Noc - charytatywny koncert kolęd

Koncert odbędzie się w 13. miastach i największych halach koncertowych w Polsce. Usłyszymy utwory premierowe napisane specjalnie na tę okazję oraz wspólnie zaśpiewamy kilkadziesiąt kolęd i pieśni bożonarodzeniowych, które zabrzmią w nowych i oryginalnych aranżacjach. Na scenie pojawią się wielkie gwiazdy polskiej i zagranicznej estrady. W Szczecinie wystąpią: Arka NOEGO, Natalia Niemen, Magda Bereda, Kasia Wilk, Agnieszka Musiał, Gabi Gąsior, Maya Avraham, Andrzej Lampert, Skubas, Robert Friedrich Litza, Adam Krylik, Mate.O, Marek Piekarczyk, Mietek Szcześniak oraz Zespół Muzyczny Jana Smoczyńskiego.

Trasa koncertowa Betlejem w Polsce 2019/2020 ma na celu stworzyć wielką wspólnotę wiary. Stworzy ją muzyka na najwyższym, światowym poziomie i wspólne śpiewanie. Każdy uczestnik koncertu, przy wejściu otrzyma folder z programem i opłatkiem. Widowisko z cyklu Betlejem w Polsce/Szczecinie pt. Głośna Noc to także wyjątkowi artyści, którzy wyśpiewają także swoją historię Bożego Narodzenia, porywające aranżacje muzyczne, niezwykła oprawa multimedialna oraz świąteczna atmosfera. W programie koncertu znajduje się łamanie opłatkiem i składanie życzeń. Podczas koncertu usłyszymy także życzenia od duchownych i świeckich włodarzy miasta. Koncert odbędzie się pod patronatem honorowym Konferencji Episkopatu Polski, Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi – Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego oraz pod patronatem medialnym Telewizji Polskiej. Więcej informacji oraz videorelacje z poprzednich edycji koncertów można znaleźć na stronie www.betlejemwpolsce.pl, www.ichtis.info oraz na ulotkach i plakatach, które zostały przekazane parafiom za pośrednictwem poczty dziekańskiej.

Ceny biletów są uzależnione od strefy numerowanego miejsca i są dostępne w trzech cenach: 50 zł, 60 zł i 80 zł – szczegóły na mapce sektorów hali Netto Arena w załączniku. Zachęcamy również do wsparcia projektu poprzez zakup i rozprowadzenie dwupłytowego albumu pt. „Jak w Betlejem” (30% wartości ze sprzedaży płyty pozostaje w parafii). Każdy Ksiądz lub wyznaczona przez niego osoba, na każde zakupione 25 szt. biletów w dowolnym sektorze otrzyma jeden, nieimienny bilet gratis w sektorze VIP (sektor A4). Za zgodą i błogosławieństwem Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego, całkowity dochód ze sprzedaży biletów i płyt wesprze parafialne i archidiecezjalne duszpasterstwo młodzieży. Ilość biletów i rodzaj miejscówek jest ograniczony i decyduje o nich kolejność zgłoszeń. Zamówienia indywidualne i grupowe na bilety i płyty można składać w wersji elektronicznej pod adresem mailowym p.fryszka@ichtis.info oraz pod numerem telefonu 506 413 634 (p. Paulina Fryszka). Bilety można nabywać i odbierać w Wydziale Wychowania Katolickiego od dnia 21 listopada br. do dnia koncertu.


Prosimy Czcigodnych Księży o pomoc w rozprowadzaniu biletów oraz zaproszenie wszystkich wiernych do udziału w tym wydarzeniu, a także o dołączenie do ogłoszeń duszpasterskich we wszystkie niedziele do dnia 29 grudnia 2019 r. (włącznie) następującej informacji: „Zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w wyjątkowym, charytatywnym koncercie kolęd z różnych stron świata z cyklu Betlejem w Szczecinie pt. Głośna Noc, który odbędzie się w dniu 4 stycznia 2020 r. o godz. 18.00 w hali widowiskowo-sportowej Netto Arena w Szczecinie. Wystąpią wyjątkowi wokaliści i instrumentaliści z Polski. Bilety w różnych strefach dostępne są w cenie 50, 60 i 80 zł do nabycia w parafiach oraz w Kurii Metropolitalnej”.

Informujemy także, że do wszystkich parafii Archidiecezji, za pośrednictwem poczty dziekańskiej, zostały przekazane plakaty promujące to wydarzenie (format A3) – Czcigodnych Księży prosimy uprzejmie o wywieszenie ich w gablotach parafialnych. Plakaty można także przekazać katechetom do szkół i innym instytucjom. W załączniku zamieszczamy plakat koncertu – można go udostępniać w mediach społecznościowych oraz stronach internetowych parafii. Prosimy również o życzliwość i udostępnienie płotów przy kościołach i parafiach, na których będziemy mogli powiesić banery promocyjne koncert (o wymiarach ok. 1x3 m). Banery zostaną dostarczone bezpośrednio do parafii, zamontowane i zdjęte przez wolontariuszy wydarzenia.

 

Betlejem w Szczecinie w Internecie:
Teledysk do piosenki „Jak w Betlejem” promujący trasę koncertową Betlejem w Polsce: www.facebook.com/betlejemwpolsce/videos/329676120847700/
Wydarzenie na Facebook'u: www.facebook.com/events/1385990761582340/
Betlejem w Polsce na Facebook'u: www.facebook.com/betlejemwpolsce
Fotorelacja z Betlejem w Szczecinie 2019: www.ichtis.info/betlejem-w-szczecinie-2019/6317
Videorelacja z Betlejem w Szczecinie 2018: www.youtube.com/watch?v=KUQZdiiUVRw

Zapraszamy do oglądania i udostępniania materiałów promujących koncert Betlejem w Szczecinie – Głośna Noc!

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności