1 Wyniki Finału XI Trzebiatowskiej Cecyliady 2015 | Kościół Szczecińsko-kamieński
Sobota, 13 lipca 2024 r. imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty Sobota XIV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne forum pastoralne Apostolat Chorych

Aktualności

Aktualności 1 grudnia 2015 09:43 wyświetleń: 6399

Wyniki Finału XI Trzebiatowskiej Cecyliady 2015

Już po raz XI odbył się Ogólnopolski Festiwal Pieśni Chrześcijańskiej w Hali Widowiskowo – Sportowej w Mrzeżynie. Miało to miejsce 21 listopada 2015r. w przeddzień święta św. Cecylii patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-instrumentalnych. Celem festiwalu w Trzebiatowie była kontynuacja i rozwój tradycji Kościoła pierwszych wieków chrześcijaństwa. Św. Paweł Apostoł pisał: „Przemawiajcie do siebie wzajemnie w psalmach i hymnach, i pieśniach pełnych ducha, śpiewając i wysławiając Pana w waszych sercach.”


Tegorocznym hasłem festiwalu były słowa tekstu biblijnego a zarazem pieśni religijnej: “ Ci co zaufali Panu odzyskują siły, otrzymują skrzydła jak orły biegną bez zmęczenia”

W tegorocznym festiwalu brały udział soliści i zespołu z wielu różnych miejscowości m.in. z Gorzowa Wielkopolskiego, z Zielonej Góry, ze Szczecina, z Kołobrzegu, z Jenina, z Goleniowa, z Choszczna, Koszalina, z Recza, Bogdańca, Kamienia Pomorskiego, Golczewa, Cerkwicy, z Gryfina, z Trzcińska – Zdroju, z Zagania, z Ustronia Morskiego, z Nowogardu, z Trzciela i ze Słubic.

Przewodniczącym Jury był pan mgr Adam Kuliś - aktor, śpiewak, solista i instruktor Chóru Akademickiego im. Prof. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie

Członkami były: mgr Ewa Szereda - dyrygent dwóch chórów- "Dysonans'' ZPSM oraz "Koszalin Canta'' CENTRUM KULTURY 105 pracownik Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie; mgr Małgorzata Orłowska – wokalistka i instruktor wokalny w Pałacu Młodzieży w Koszalinie; dr Katarzyna Borecka - dyrygentka; akompaniator i instruktor Chóru Akademickiego im. Prof. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie.

A oto relacja jednego z laureatów naszego festiwalu.

 

„21.11.2015 roku dziecięco-młodzieżowy zespół Serduszka po raz kolejny uczestniczył w XI Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Chrześcijańskiej pod honorowym patronatem JE Ks. Abp. Andrzeja Dzięgi „TRZEBIATOWSKA CECYLIADA 2015”.

Tym razem możemy poszczycić się podwójnym sukcesem gdyż do konkursu  przystąpiliśmy w 2 kategoriach i w obydwu zajęliśmy wysokie noty. Jury przyznało II miejsce młodszym Serduszkom za piosenkę „Anioł Stróż”, warto podkreślić że dzieci wspólnie śpiewają zaledwie od 3 miesięcy, natomiast I nagroda za I miejsce powędrowała do koncertującego składu zespołu Serduszka za piosenkę „Serce Jezusa” pochodzącej z najnowszej płyty  „Całym Sercem przy Sercu Jezusa” wydanej w 2015 r.

Co roku z wielką radością przygotowujemy się do udziału w tak dużym i profesjonalnym  przedsięwzięciu. Wysoki poziom, duża konkurencja tym bardziej skłania nas do rzetelnej i systematycznej pracy.

Sukces za sukcesem, a to dzięki św. Cecylii, naszej patronki, której również musi się podobać Nasz śpiew:)

Dziękujemy organizatorom.  Do zobaczenia za rok:)”

Organizatorem Trzebiatowskiej Cecyliady była Parafia p.w. Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny w Trzebiatowie. Dyr. Festiwalu była p. mgr Małgorzata Labuhn; Dyr. Artystycznym była p.Katarzyna Labuhn. Współorganizatorami byli: Trzebiatowski Ośrodek Kultury – szczególnie pracownikom bezpośrednio zaangażowanym na hali, Urząd Miasta Trzebiatów  i Publiczne Gimnazjum w Trzebiatowie. Dziękujemy wszystkim sponsorom: osobom prywatny i firmom, którzy przyczynili się do tego, aby można było zakupić lepsze nagrody i gadżety festiwalowe.

Bardzo dziękujemy za współpracę i ogromny wkład w zorganizowanie tak dużej imprezy.

                                                                                                             Małgorzata Labuhn - organizator


I KATEGORIA: SOLIŚCI 7-13   1. Oliwia Królikowska – Bogdaniec
    2. Nikola Grzegrzółka – Żagań
    2. Łukasz Tokarski – Gryfino
      3. Jaśmina Wenta – Kołobrzeg
      3. Martyna Frączek – Kołobrzeg


 Wyróżnienie: Oliwia Świtlicka
       Wyróżnienie: Daria Zając
       Wyróżnienie: Julia Modrzejewska
       Wyróżnienie: Wiktor Sinkowski
       W
yróżnienie: Paulina Kasperowicz
       Wyróżnienie: Nikola Małyszewicz
       Wyróżnienie: Martyna Stekiel
       Wyróżnienie: Oliwia Maciejuniec

II KATEGORIA: zespoły - szkoły podstawowe
  1. Marudy - Goleniów
    2. Nowe Jeruzalem - Zielona Góra
    2. Serduszka młodsze - Szczecin

III KATEGORIA: SOLIŚCI 14-19
  1. Nicole Trębacz – Koszalin
    2. Natalia Wychowaniak – Koszalin
      3. Wiktoria Koralewska – Kołobrzeg
       Wyróżnienie: Oliwia Januszewska - Kołobrzeg
       Wyróżnienie: Katarzyna Zwolińska - Choszczno
       Wyróżnienie: Maria Kaczyńska - Kołobrzeg

IV KATEGORIA: zespoły - szkoły ponadpodstawowe
  1. Serduszka – Szczecin
    2. Con Anima – Trzciel
      3. Mayol – Kołobrzeg
      3. Wincentyńska Młodzież Maryjna - Słubice

Najlepszy opiekun: Aleksandra Kunt

aktualizowano: 2015-12-01 09:53
Wszystkich rekordów:

Polecane:

46. Szczecińskie Dni Katechetyczne

Zakończyły się 46. Szczecińskie Dni Katechetyczne pt. "Kościół i jego misja w świecie", które odbywały się w dniach 28-29 sierpnia br. w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba w Szczecinie. Coroczne spotkanie SDK, to najważniejsze wydarzenie formacyjne dla katechetów w roku szkolnym. Gościliśmy ks. prof. UKSW dr. hab. Waldemara Cisło z Warszawy - przewodniczącego Polskiej Sekcji Pomocy Kościołowi w Potrzebie oraz br. Tadeusza Rucińskiego FSC ze zgromadzenia braci szkolnych z Częstochowy, którzy poruszyli tematykę m.in.: Kościoła w czasie epidemii, prześladowań chrześcijań na świecie oraz antykultur. Była również możliwość uczestnictwa online w tym wydarzeniu, z racji na epidemię.

»

Zakończono budowę szkoły w Misokitsy na Madagaskarze

Budowa szkoły w Misokitsy na Madagaskarze została zakończona. Jest to drugi, po budynku kościoła, dar Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej dla diecezji Murondawa. Budynek szkolny składa się z dwóch klas i będzie służył miejscowym dzieciom i społeczności. Za kilka dni zostaną do niego dowiezione nowe, drewniane ławki i krzesła. Dach szkoły koloru zielonego i kolor ścian nawiązują do kolorystyki świątyni, która stoi tuż obok.

»

Aktualne prace przy szkole w Misokitsy na Madagaskarze

Trwają prace na zewnątrz i wewnątrz budynku szkoły podstawowej w Misokitsy na Madagaskarze. Zostały podzielone klasy, murarze zaczynają wylewać posadzki oraz powstaje duża betonowa tablica. Szkoła pięknieje - za kilka dni malowanie blachy, ścian i montaż nowych drzwi oraz okien. W dalszym etapie także wyposażenie szkoły w ławki, krzesła i inne niezbędne, szkolne meble.

»

Betlejem w Szczecinie – Głośna Noc - charytatywny koncert kolęd

Koncert odbędzie się w 13. miastach i największych halach koncertowych w Polsce. Usłyszymy utwory premierowe napisane specjalnie na tę okazję oraz wspólnie zaśpiewamy kilkadziesiąt kolęd i pieśni bożonarodzeniowych, które zabrzmią w nowych i oryginalnych aranżacjach. Na scenie pojawią się wielkie gwiazdy polskiej i zagranicznej estrady. W Szczecinie wystąpią: Arka NOEGO, Natalia Niemen, Magda Bereda, Kasia Wilk, Agnieszka Musiał, Gabi Gąsior, Maya Avraham, Andrzej Lampert, Skubas, Robert Friedrich Litza, Adam Krylik, Mate.O, Marek Piekarczyk, Mietek Szcześniak oraz Zespół Muzyczny Jana Smoczyńskiego.

Trasa koncertowa Betlejem w Polsce 2019/2020 ma na celu stworzyć wielką wspólnotę wiary. Stworzy ją muzyka na najwyższym, światowym poziomie i wspólne śpiewanie. Każdy uczestnik koncertu, przy wejściu otrzyma folder z programem i opłatkiem. Widowisko z cyklu Betlejem w Polsce/Szczecinie pt. Głośna Noc to także wyjątkowi artyści, którzy wyśpiewają także swoją historię Bożego Narodzenia, porywające aranżacje muzyczne, niezwykła oprawa multimedialna oraz świąteczna atmosfera. W programie koncertu znajduje się łamanie opłatkiem i składanie życzeń. Podczas koncertu usłyszymy także życzenia od duchownych i świeckich włodarzy miasta. Koncert odbędzie się pod patronatem honorowym Konferencji Episkopatu Polski, Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi – Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego oraz pod patronatem medialnym Telewizji Polskiej. Więcej informacji oraz videorelacje z poprzednich edycji koncertów można znaleźć na stronie www.betlejemwpolsce.pl, www.ichtis.info oraz na ulotkach i plakatach, które zostały przekazane parafiom za pośrednictwem poczty dziekańskiej.

Ceny biletów są uzależnione od strefy numerowanego miejsca i są dostępne w trzech cenach: 50 zł, 60 zł i 80 zł – szczegóły na mapce sektorów hali Netto Arena w załączniku. Zachęcamy również do wsparcia projektu poprzez zakup i rozprowadzenie dwupłytowego albumu pt. „Jak w Betlejem” (30% wartości ze sprzedaży płyty pozostaje w parafii). Każdy Ksiądz lub wyznaczona przez niego osoba, na każde zakupione 25 szt. biletów w dowolnym sektorze otrzyma jeden, nieimienny bilet gratis w sektorze VIP (sektor A4). Za zgodą i błogosławieństwem Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego, całkowity dochód ze sprzedaży biletów i płyt wesprze parafialne i archidiecezjalne duszpasterstwo młodzieży. Ilość biletów i rodzaj miejscówek jest ograniczony i decyduje o nich kolejność zgłoszeń. Zamówienia indywidualne i grupowe na bilety i płyty można składać w wersji elektronicznej pod adresem mailowym p.fryszka@ichtis.info oraz pod numerem telefonu 506 413 634 (p. Paulina Fryszka). Bilety można nabywać i odbierać w Wydziale Wychowania Katolickiego od dnia 21 listopada br. do dnia koncertu.


Prosimy Czcigodnych Księży o pomoc w rozprowadzaniu biletów oraz zaproszenie wszystkich wiernych do udziału w tym wydarzeniu, a także o dołączenie do ogłoszeń duszpasterskich we wszystkie niedziele do dnia 29 grudnia 2019 r. (włącznie) następującej informacji: „Zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w wyjątkowym, charytatywnym koncercie kolęd z różnych stron świata z cyklu Betlejem w Szczecinie pt. Głośna Noc, który odbędzie się w dniu 4 stycznia 2020 r. o godz. 18.00 w hali widowiskowo-sportowej Netto Arena w Szczecinie. Wystąpią wyjątkowi wokaliści i instrumentaliści z Polski. Bilety w różnych strefach dostępne są w cenie 50, 60 i 80 zł do nabycia w parafiach oraz w Kurii Metropolitalnej”.

Informujemy także, że do wszystkich parafii Archidiecezji, za pośrednictwem poczty dziekańskiej, zostały przekazane plakaty promujące to wydarzenie (format A3) – Czcigodnych Księży prosimy uprzejmie o wywieszenie ich w gablotach parafialnych. Plakaty można także przekazać katechetom do szkół i innym instytucjom. W załączniku zamieszczamy plakat koncertu – można go udostępniać w mediach społecznościowych oraz stronach internetowych parafii. Prosimy również o życzliwość i udostępnienie płotów przy kościołach i parafiach, na których będziemy mogli powiesić banery promocyjne koncert (o wymiarach ok. 1x3 m). Banery zostaną dostarczone bezpośrednio do parafii, zamontowane i zdjęte przez wolontariuszy wydarzenia.

 

Betlejem w Szczecinie w Internecie:
Teledysk do piosenki „Jak w Betlejem” promujący trasę koncertową Betlejem w Polsce: www.facebook.com/betlejemwpolsce/videos/329676120847700/
Wydarzenie na Facebook'u: www.facebook.com/events/1385990761582340/
Betlejem w Polsce na Facebook'u: www.facebook.com/betlejemwpolsce
Fotorelacja z Betlejem w Szczecinie 2019: www.ichtis.info/betlejem-w-szczecinie-2019/6317
Videorelacja z Betlejem w Szczecinie 2018: www.youtube.com/watch?v=KUQZdiiUVRw

Zapraszamy do oglądania i udostępniania materiałów promujących koncert Betlejem w Szczecinie – Głośna Noc!

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności