Wtorek, 04 sierpnia 2020 r. imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego Wtorek XVIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Jana Marii Vianneya

Katedra na żywo

wiecej ... Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Apostolat Chorych

Aktualności

Aktualności 3 grudnia 2013 23:08 wyświetleń: 4776

"W poszukiwaniu pomysłu na siebie"... z raperami

 

27 listopada 2013 r. w Zespole Szkół im. T. Kościuszki w Łobzie, dzięki inicjatywie ks. Roberta Szyszki, odbył się koncert zespołu FULL POWER SPIRIT, w ramach realizacji programu ewangelizacyjno-motywacyjno-profilaktycznego pt. „Znajdź pomysł na siebie”.

 

Zespół tworzą raperzy: Miras, Picia i Dzyrooo, toruński Dj Ike (należący do czołówki polskich didżejów grających czarną muzykę), wokalistka Olga Szomańska, beat-boxer PRYK i saksofonista Tomek Busławski, a na koncertach wspomaga ich 4-osobowy zespół instrumentalistów. W Łobzie Full Power Spirit wystąpił w trzyosobowym składzie. Przyjechali do nas Miras, Dzyrooo i PRYK.

W czasie występu artyści razem z widownią próbowali znaleźć odpowiedź na pytanie: Czy jestem szczęśliwym człowiekiem? Gdy wielu z nas zastanawiało się nad tym zagadnieniem, prowadzący przeszedł do kolejnego ważnego pytania: Co zrobić, żeby być szczęśliwym? Później szukaliśmy recepty na szczęście. A ponieważ każdy z nas jest inny, mamy różne charaktery oraz odmienne podejście do świata i otaczających nas spraw, więc nie możemy znaleźć jednej, wspólnej recepty. „Miras” wskazał jednak kilka zasad, którymi każdy z nas powinien się kierować. Istotnymi tematami całego spotkania były wiara w siebie oraz dążenie do spełnienia marzeń, co zespół podkreśla także w swoich utworach. Bardzo dobrym przykładem może być piosenka „To czego szukamy (Raj)”: Każdy dzień to dla mnie walka, ciężka praca, by nie stać na rozstaju dróg, szukać drogowskazu, żyć dla miłości, szukać życia – tej najwyższej jakości. Chcę z siebie coś dać, coś pozostawić, mały ślad, ten tekst, tę muzykę. Wciąż więcej wymagać, coraz więcej dawać, wciąż gonić wiatr, nie przestawać. Nie liczyć straconych dni, gdy płomień ciągle się tli, ciężki trening, ciężka praca – to popłaca. Na drodze do raju uczę się przebaczać, kochać, dawać, nigdy w miejscu nie stawać, ciągle do przodu, by nie tracić cennych dni, po porażce otrzeć łzy i nie zapomnieć tych chwil, które krzyczały, że: Raj – to, czego szukamy, Raj – do niego zmierzamy, Raj – choć może mieć wiele znaczeń, warto szukać go, kto nie szuka go, ten traci.

A teraz każdy, kto czyta ten artykuł, niech pomyśli, czy jest szczęśliwy. Jeśli tak, to gratulacje, jeśli nie, niech dąży do tego, czego pragnie, niech spełnia marzenia, wykorzystuje swoje życie tak, by mógł powiedzieć, że zrobił wszystko, co chciał. A jeżeli jest już tak smutnym człowiekiem, że nie chce niczego w życiu zmienić, niech wybierze się na koncert FULL POWER SPIRIT, z którego wyjdzie z masą pozytywnej energii.

Magdalena Cerkaska

uczennica kl. 1A Technikum Zawodowego w ZS im. T. Kościuszki w Łobzie

 

Kochana Młodzieży!

                Koncert zespołu FULL POWER SPIRIT, którego atmosferę i treść pięknie opisała Magda, był dla mnie wspaniałym i wzruszającym przeżyciem. Bardzo się cieszę, że za pozwoleniem p. dyrektor Jolanty Manowiec, udało mi się coś dla Was zrobić!:). Moja radość jest tym większa, że po koncercie usłyszałem od Was wiele ciepłych słów uznania i wdzięczności, skierowanych pod moim adresem, za zorganizowanie tego wydarzenia. Bardzo za to dziękuję! Myślę, że treści głoszone w trakcie koncertu pozostaną w nas na długo.

Pięknie było patrzeć na Was, jak z uwagą i otwartym sercem słuchaliście wszystkiego, o czym mówił Miras. Szczerze mówiąc, powtarzałem sobie wtedy w sercu: „Jakie to dobre dzieciaki są! Wiedziałem, że są tacy!". Macie w sobie coś szlachetnego i bardzo dobrego, macie dobre serca i wielką wrażliwość! To było widać w czasie całego koncertu i za to też – Droga Młodzieży – bardzo Wam dziękuję! Możecie być z siebie dumni!

            Myślę, że dobrze się stało, że mogliśmy zaprosić na koncert także młodzież z Zespołu Szkół Gimnazjalnych. Gimnazjaliści cieszyli się razem z nami, zobaczyli, jak świetna jest nasza szkoła, skoro dzieją się w niej tak wspaniałe rzeczy! Ich zadowolenie z czasu, który spędzili w naszej szkole pozostawia mieć nadzieję, że za rok wstąpią właśnie w jej progi. Wybierając naszą szkołę dla kształtowania swojej osobowości i zdobywania wiedzy, będą mogli uczestniczyć na pewno w równie wartościowych spotkaniach. Zapraszamy!:)

            Na koniec pozostaje podziękować Urzędowi Miejskiemu w Łobzie za dofinansowanie przedsięwzięcia. Wielkie Bóg zapłać!

            Obiecuję oczywiście, że to nie ostatnia rzecz, którą zorganizowałem. Jeszcze będzie się działo! Gwarantuję! A dlaczego? To proste, Kochana Młodzieży, jesteście tego warci!

            Jeszcze raz chłopakom z FULL POWER SPIRIT, dyrekcji szkoły, Urzędowi Miejskiemu i Wam - Drodzy Młodzi z całego serca dziękuję!

Ks. Robert Szyszko

nauczyciel religii w Zespole Szkół im. T. Kościuszki w Łobzie

 

aktualizowano: 2013-12-03 23:16
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Aktualne prace przy szkole w Misokitsy na Madagaskarze

Trwają prace na zewnątrz i wewnątrz budynku szkoły podstawowej w Misokitsy na Madagaskarze. Zostały podzielone klasy, murarze zaczynają wylewać posadzki oraz powstaje duża betonowa tablica. Szkoła pięknieje - za kilka dni malowanie blachy, ścian i montaż nowych drzwi oraz okien. W dalszym etapie także wyposażenie szkoły w ławki, krzesła i inne niezbędne, szkolne meble.

»

Projekt "Droga od serca do dłoni - szkoła na Madagaskarze"

Tylko wykształcenie może wyrwać afrykańskie dzieci z błędnego koła biedy i bezradności. Szkoła jest najlepszą inwestycją w przyszłość ich i ich rodzin. Dlatego obok budynku kościoła, który jest darem naszej Archidiecezji na wotum 50.lecia istnienia Kościoła nad Odrą i Bałtykiem, powstaje także szkoła dla lokalnej społeczności.

»

Podziękowania dla Fundacji ORLEN

Drodzy Przyjaciele Misji! Niezmiernie nam miło poinformować, że na naszą wspólną „Drogę od serca do dłoni” wstąpiła Fundacja ORLEN.

»

Betlejem w Szczecinie – Głośna Noc - charytatywny koncert kolęd

Koncert odbędzie się w 13. miastach i największych halach koncertowych w Polsce. Usłyszymy utwory premierowe napisane specjalnie na tę okazję oraz wspólnie zaśpiewamy kilkadziesiąt kolęd i pieśni bożonarodzeniowych, które zabrzmią w nowych i oryginalnych aranżacjach. Na scenie pojawią się wielkie gwiazdy polskiej i zagranicznej estrady. W Szczecinie wystąpią: Arka NOEGO, Natalia Niemen, Magda Bereda, Kasia Wilk, Agnieszka Musiał, Gabi Gąsior, Maya Avraham, Andrzej Lampert, Skubas, Robert Friedrich Litza, Adam Krylik, Mate.O, Marek Piekarczyk, Mietek Szcześniak oraz Zespół Muzyczny Jana Smoczyńskiego.

Trasa koncertowa Betlejem w Polsce 2019/2020 ma na celu stworzyć wielką wspólnotę wiary. Stworzy ją muzyka na najwyższym, światowym poziomie i wspólne śpiewanie. Każdy uczestnik koncertu, przy wejściu otrzyma folder z programem i opłatkiem. Widowisko z cyklu Betlejem w Polsce/Szczecinie pt. Głośna Noc to także wyjątkowi artyści, którzy wyśpiewają także swoją historię Bożego Narodzenia, porywające aranżacje muzyczne, niezwykła oprawa multimedialna oraz świąteczna atmosfera. W programie koncertu znajduje się łamanie opłatkiem i składanie życzeń. Podczas koncertu usłyszymy także życzenia od duchownych i świeckich włodarzy miasta. Koncert odbędzie się pod patronatem honorowym Konferencji Episkopatu Polski, Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi – Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego oraz pod patronatem medialnym Telewizji Polskiej. Więcej informacji oraz videorelacje z poprzednich edycji koncertów można znaleźć na stronie www.betlejemwpolsce.pl, www.ichtis.info oraz na ulotkach i plakatach, które zostały przekazane parafiom za pośrednictwem poczty dziekańskiej.

Ceny biletów są uzależnione od strefy numerowanego miejsca i są dostępne w trzech cenach: 50 zł, 60 zł i 80 zł – szczegóły na mapce sektorów hali Netto Arena w załączniku. Zachęcamy również do wsparcia projektu poprzez zakup i rozprowadzenie dwupłytowego albumu pt. „Jak w Betlejem” (30% wartości ze sprzedaży płyty pozostaje w parafii). Każdy Ksiądz lub wyznaczona przez niego osoba, na każde zakupione 25 szt. biletów w dowolnym sektorze otrzyma jeden, nieimienny bilet gratis w sektorze VIP (sektor A4). Za zgodą i błogosławieństwem Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego, całkowity dochód ze sprzedaży biletów i płyt wesprze parafialne i archidiecezjalne duszpasterstwo młodzieży. Ilość biletów i rodzaj miejscówek jest ograniczony i decyduje o nich kolejność zgłoszeń. Zamówienia indywidualne i grupowe na bilety i płyty można składać w wersji elektronicznej pod adresem mailowym p.fryszka@ichtis.info oraz pod numerem telefonu 506 413 634 (p. Paulina Fryszka). Bilety można nabywać i odbierać w Wydziale Wychowania Katolickiego od dnia 21 listopada br. do dnia koncertu.


Prosimy Czcigodnych Księży o pomoc w rozprowadzaniu biletów oraz zaproszenie wszystkich wiernych do udziału w tym wydarzeniu, a także o dołączenie do ogłoszeń duszpasterskich we wszystkie niedziele do dnia 29 grudnia 2019 r. (włącznie) następującej informacji: „Zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w wyjątkowym, charytatywnym koncercie kolęd z różnych stron świata z cyklu Betlejem w Szczecinie pt. Głośna Noc, który odbędzie się w dniu 4 stycznia 2020 r. o godz. 18.00 w hali widowiskowo-sportowej Netto Arena w Szczecinie. Wystąpią wyjątkowi wokaliści i instrumentaliści z Polski. Bilety w różnych strefach dostępne są w cenie 50, 60 i 80 zł do nabycia w parafiach oraz w Kurii Metropolitalnej”.

Informujemy także, że do wszystkich parafii Archidiecezji, za pośrednictwem poczty dziekańskiej, zostały przekazane plakaty promujące to wydarzenie (format A3) – Czcigodnych Księży prosimy uprzejmie o wywieszenie ich w gablotach parafialnych. Plakaty można także przekazać katechetom do szkół i innym instytucjom. W załączniku zamieszczamy plakat koncertu – można go udostępniać w mediach społecznościowych oraz stronach internetowych parafii. Prosimy również o życzliwość i udostępnienie płotów przy kościołach i parafiach, na których będziemy mogli powiesić banery promocyjne koncert (o wymiarach ok. 1x3 m). Banery zostaną dostarczone bezpośrednio do parafii, zamontowane i zdjęte przez wolontariuszy wydarzenia.

 

Betlejem w Szczecinie w Internecie:
Teledysk do piosenki „Jak w Betlejem” promujący trasę koncertową Betlejem w Polsce: www.facebook.com/betlejemwpolsce/videos/329676120847700/
Wydarzenie na Facebook'u: www.facebook.com/events/1385990761582340/
Betlejem w Polsce na Facebook'u: www.facebook.com/betlejemwpolsce
Fotorelacja z Betlejem w Szczecinie 2019: www.ichtis.info/betlejem-w-szczecinie-2019/6317
Videorelacja z Betlejem w Szczecinie 2018: www.youtube.com/watch?v=KUQZdiiUVRw

Zapraszamy do oglądania i udostępniania materiałów promujących koncert Betlejem w Szczecinie – Głośna Noc!

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności