Piątek, 19 lipca 2019 r. imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego Piątek XV tygodnia okresu zwykłego

Aktualności

Aktualności 3 grudnia 2013 23:08 wyświetleń: 3804

"W poszukiwaniu pomysłu na siebie"... z raperami

 

27 listopada 2013 r. w Zespole Szkół im. T. Kościuszki w Łobzie, dzięki inicjatywie ks. Roberta Szyszki, odbył się koncert zespołu FULL POWER SPIRIT, w ramach realizacji programu ewangelizacyjno-motywacyjno-profilaktycznego pt. „Znajdź pomysł na siebie”.

 

Zespół tworzą raperzy: Miras, Picia i Dzyrooo, toruński Dj Ike (należący do czołówki polskich didżejów grających czarną muzykę), wokalistka Olga Szomańska, beat-boxer PRYK i saksofonista Tomek Busławski, a na koncertach wspomaga ich 4-osobowy zespół instrumentalistów. W Łobzie Full Power Spirit wystąpił w trzyosobowym składzie. Przyjechali do nas Miras, Dzyrooo i PRYK.

W czasie występu artyści razem z widownią próbowali znaleźć odpowiedź na pytanie: Czy jestem szczęśliwym człowiekiem? Gdy wielu z nas zastanawiało się nad tym zagadnieniem, prowadzący przeszedł do kolejnego ważnego pytania: Co zrobić, żeby być szczęśliwym? Później szukaliśmy recepty na szczęście. A ponieważ każdy z nas jest inny, mamy różne charaktery oraz odmienne podejście do świata i otaczających nas spraw, więc nie możemy znaleźć jednej, wspólnej recepty. „Miras” wskazał jednak kilka zasad, którymi każdy z nas powinien się kierować. Istotnymi tematami całego spotkania były wiara w siebie oraz dążenie do spełnienia marzeń, co zespół podkreśla także w swoich utworach. Bardzo dobrym przykładem może być piosenka „To czego szukamy (Raj)”: Każdy dzień to dla mnie walka, ciężka praca, by nie stać na rozstaju dróg, szukać drogowskazu, żyć dla miłości, szukać życia – tej najwyższej jakości. Chcę z siebie coś dać, coś pozostawić, mały ślad, ten tekst, tę muzykę. Wciąż więcej wymagać, coraz więcej dawać, wciąż gonić wiatr, nie przestawać. Nie liczyć straconych dni, gdy płomień ciągle się tli, ciężki trening, ciężka praca – to popłaca. Na drodze do raju uczę się przebaczać, kochać, dawać, nigdy w miejscu nie stawać, ciągle do przodu, by nie tracić cennych dni, po porażce otrzeć łzy i nie zapomnieć tych chwil, które krzyczały, że: Raj – to, czego szukamy, Raj – do niego zmierzamy, Raj – choć może mieć wiele znaczeń, warto szukać go, kto nie szuka go, ten traci.

A teraz każdy, kto czyta ten artykuł, niech pomyśli, czy jest szczęśliwy. Jeśli tak, to gratulacje, jeśli nie, niech dąży do tego, czego pragnie, niech spełnia marzenia, wykorzystuje swoje życie tak, by mógł powiedzieć, że zrobił wszystko, co chciał. A jeżeli jest już tak smutnym człowiekiem, że nie chce niczego w życiu zmienić, niech wybierze się na koncert FULL POWER SPIRIT, z którego wyjdzie z masą pozytywnej energii.

Magdalena Cerkaska

uczennica kl. 1A Technikum Zawodowego w ZS im. T. Kościuszki w Łobzie

 

Kochana Młodzieży!

                Koncert zespołu FULL POWER SPIRIT, którego atmosferę i treść pięknie opisała Magda, był dla mnie wspaniałym i wzruszającym przeżyciem. Bardzo się cieszę, że za pozwoleniem p. dyrektor Jolanty Manowiec, udało mi się coś dla Was zrobić!:). Moja radość jest tym większa, że po koncercie usłyszałem od Was wiele ciepłych słów uznania i wdzięczności, skierowanych pod moim adresem, za zorganizowanie tego wydarzenia. Bardzo za to dziękuję! Myślę, że treści głoszone w trakcie koncertu pozostaną w nas na długo.

Pięknie było patrzeć na Was, jak z uwagą i otwartym sercem słuchaliście wszystkiego, o czym mówił Miras. Szczerze mówiąc, powtarzałem sobie wtedy w sercu: „Jakie to dobre dzieciaki są! Wiedziałem, że są tacy!". Macie w sobie coś szlachetnego i bardzo dobrego, macie dobre serca i wielką wrażliwość! To było widać w czasie całego koncertu i za to też – Droga Młodzieży – bardzo Wam dziękuję! Możecie być z siebie dumni!

            Myślę, że dobrze się stało, że mogliśmy zaprosić na koncert także młodzież z Zespołu Szkół Gimnazjalnych. Gimnazjaliści cieszyli się razem z nami, zobaczyli, jak świetna jest nasza szkoła, skoro dzieją się w niej tak wspaniałe rzeczy! Ich zadowolenie z czasu, który spędzili w naszej szkole pozostawia mieć nadzieję, że za rok wstąpią właśnie w jej progi. Wybierając naszą szkołę dla kształtowania swojej osobowości i zdobywania wiedzy, będą mogli uczestniczyć na pewno w równie wartościowych spotkaniach. Zapraszamy!:)

            Na koniec pozostaje podziękować Urzędowi Miejskiemu w Łobzie za dofinansowanie przedsięwzięcia. Wielkie Bóg zapłać!

            Obiecuję oczywiście, że to nie ostatnia rzecz, którą zorganizowałem. Jeszcze będzie się działo! Gwarantuję! A dlaczego? To proste, Kochana Młodzieży, jesteście tego warci!

            Jeszcze raz chłopakom z FULL POWER SPIRIT, dyrekcji szkoły, Urzędowi Miejskiemu i Wam - Drodzy Młodzi z całego serca dziękuję!

Ks. Robert Szyszko

nauczyciel religii w Zespole Szkół im. T. Kościuszki w Łobzie

 

aktualizowano: 2013-12-03 23:16
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska buduje szkołę i kościół na Madagaskarze

Papieskie Dzieła Misyjne Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej ogłosiły 12 czerwca 2019 r. nowy projekt misyjny. Jest nim wotum wdzięczności za zbliżające się 50-lecie istnienia Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej w postaci wybudowania szkoły i kościoła na Madagaskarze (misja Befasy, na terenie obszaru Misokitsy).

 

»

74. rocznica zakończenia II wojny światowej

8 maja 2019 r. na wojskowym cmentarzu w Siekierkach, pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty i Wydziału Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej, odbyły się uroczystości 74. rocznicy zakończenia II wojny światowej.

»

Podsumowanie II Akcji Misyjnej - Okulary dla Afryki

Ponad 23 tysięcy par okularów zebrano dotychczas w ramach II Akcji Misyjnej pt. "Okulary dla Afryki" w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Akcję zorganizowały Papieskie Dzieła Misyjne w Szczecinie. Zbiórka trwała w okresie Wielkiego Postu w szkołach i parafiach Kościoła na Pomorzu Zachodnim.

»

Tematyka misyjna podczas ADM Goleniów 2019

Wszystkie osoby, które przemawiały i dzieliły się z młodzieża swoim świadectwem misyjnym podczas tych punktów programu mają za sobą doświadczenie misyjne z różnych krajów i regionów na prawie wszystkich konktynentach świata, m.in. w Kenii, Peru. Argentynie, Brazylii, Papui Nowej Gwinei i Madagaskarze.

Centralnym punktem każdego dnia Archidiecezjalne Dni Młodych była Msza Święta. 2 maja uwieńczeniem tematyki misyjnej podczas ADM Goleniów 2019 była Msza Święta w intencji dzieła misyjnego i w intencji misjonarzy, której przewodniczył ks. Paweł Płaczek. Młodzi złożyli na tacę dar swojego serca na sierociniec w Wambie (Kenia). Wspólnie zebrali4090 zł, 15 Euro oraz 50 rubli białoruskich. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy uczestnikom ADM Goleniów 2019 i mieszkańcom Gminy Goleniów w imieniu dzieci w Wamby.

W akcję finansowego wsparcia sierocińca w Wambie można włączyć się także poprzez internetowy portal crowdfundingowy Pomagamy.im pod adresem: https://pomagamy.im/okularydlaafryki?fbclid=IwAR1ERZ6OSH4kQ9VIkUwfSu6SpXjFykG88dfqiAva40JUF6xP_H9k5DLSkho

Serdecznie zapraszamy!

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności