1 VI wojewódzki Przegląd Misteriów Bożonarodzeniowych Kamień Pomorski A.D. 2016 | Kościół Szczecińsko-kamieński
Sobota, 13 lipca 2024 r. imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty Sobota XIV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne forum pastoralne Apostolat Chorych

Aktualności

Aktualności 12 stycznia 2016 08:40 wyświetleń: 5574

VI wojewódzki Przegląd Misteriów Bożonarodzeniowych Kamień Pomorski A.D. 2016

W sobotę 9 stycznia zakończył się trwający od czwartku  VI Wojewódzki Przegląd Misteriów Bożonarodzeniowych. Wzięło w nim udział 18 szkół podstawowych i gimnazjów z wielu miejscowości województwa zachodniopomorskiego. Na scenie mogliśmy zobaczyć m.in. uczniów z Kamienia Pomorskiego, Międzyzdrojów, Golczewa, Dziwnowa. Goleniowa, Trzebiatowa czy Szczecina

 

Organizatorem jak co roku była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim oraz Katolickie Stowarzyszenia Civitas Christiana. Patronat honorowy nad przeglądem objęli Metropolita Szczecińsko-Kamieński Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga, Zachodniopomorski Kurator Oświaty Maria Borecka, Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Robert Grzywacz oraz Poseł na Sejm RP Sylwester Chruszcz. Patronat medialny sprawowała TVP Szczecin.

Przez dwa dni rywalizowało 18 grup teatralnych – blisko 500 uczniów. Jury przyznało pięć równorzędnych nagród laureata, które otrzymali: Publiczna Szkoła Podstawowa im. B. Krzywoustego w Wolinie Puchar Laureata Marii Boreckiej Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz nagroda Andrzeja Danieluka burmistrza Golczewa, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim Puchar Roberta Grzywacza członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego oraz nagroda Eugeniusza Jasiewicza burmistrza Wolina, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Goleniowie Puchar Laureata Marii Boreckiej Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz nagroda Grzegorza Jóźwiaka burmistrza Dziwnowa, Zespól Szkól Publicznych im. B. Chrobrego w Golczewie Puchar Laureata Marii Boreckiej Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz nagroda Krzysztofa Atrasa wójta Gminy Świerzno, Szkoła Podstawowa z oddziałami integracyjnymi nr 4 im. Bolesława Chrobrego w Goleniowie nagroda Sylwestra Chruszcza posła na Sejm RP.

Komisja konkursowa przyznała także nagrody i wyróżnienia Szkole Podstawowej w Jarszewie oraz Szkole Podstawowej nr 48 im. WOP w Szczecinie otrzymały nagrody-wyróżnienia ufundowane przez Sebastiana Mamzera radnego Rady Powiatu Kamieńskiego, Szkoła Podstawowa nr 1 im. B. Chrobrego w Międzyzdrojach nagrodę – wyróżnienie ufundowane przez Pawła Majewicza dyrektora Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana w Szczecinie.

W kategorii najlepsza aktorka nagrodę otrzymała Alicja Kopaczewska ze Szkoły Podstawowej nr 2 Henryka Sienkiewicza w Goleniowie, nagroda ufundowana przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA w Warszawie Oddział w Zielonej Górze. Nagrodę wręczył Piotr Skorodecki kierownik Kopalni Ropy Naftowej Kamień Pomorski. W kategorii najlepszy aktor nagrodę otrzymał Bartosz Pender ze Szkoły Podstawowej w Dargobądzu nagroda ufundowana przez Aldonę Kaczmarek dyrektora Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie.

Duet Maryja i Józef czyli Wanessa Kubińska i Alan Klamborowski ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej we Wrzosowie otrzymał nagrodę ufundowana przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA w Warszawie Oddział w Zielonej Górze. Nagrodę wręczył Piotr Skorodecki kierownik Kopalni Ropy Naftowej Kamień Pomorski.

Marta Karwan ze Szkoły Podstawowej w Międzyzdrojach otrzymała nagrodę za najbardziej „diabelskiego diabełka”, nagroda ufundowana przez Radę Rodziców SP 1 w Kamieniu Pomorskim.

Oliwia Kapczyńska ze Szkoły Podstawowej  w Golczewie otrzymała „anielskiego anioła” – nagrodę ufundowaną przez Stanisława Kuryłłę burmistrza Kamienia Pomorskiego. W kategorii najlepsza wokalistka nagrodę otrzymała Zuzanna Gulbinowicz ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Goleniowie nagroda ufundowana przez Radnych Gminy Kamień Pomorski. Trio z Gimnazjum Publicznego Pomerania z Dziwnowa: Natasza Dziągwa, Estera Donart, Agnieszka Kozłowska otrzymały nagrodę ufundowaną przez Radnych Gminy Kamień Pomorski.

W kategorii najlepsza tancerka nagrodę otrzymała Hanna Kolasińska z SP Golczewo nagroda ufundowana przez Sebastiana Mamzera radnego Rady Powiatu Kamieńskiego.

Nagrodę specjalną za reżyserię spektaklu ufundowaną przez Stanisława Motykę dyrektora Kamieńskiego Domu Kultury otrzymali siostra Marinella Kowalewska oraz Jolanta i Grzegorz Czerwińscy. Nagrodę specjalną za kostiumy ufundowaną przez księdza Dziekana Dariusza Żarkowskiego otrzymali Bernadetta i Marek Ananicz ze SP 1 w Kamieniu Pomorskim oraz Danuta Grzejszczak, Zdzisława Biernacka, Wioletta Pokwapisz z SP Golczewo. Nagrodę specjalną Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi za scenariusz autorski posiadający szczególne przesłanie katechetyczne otrzymała Sylwia Stępień-Kubik ze SP 2 Goleniów, natomiast nagrodę specjalną Księdza dyrektora Pawła Płaczka za walory folklorystyczne w spektaklu otrzymało Gimnazjum nr 18 im Noblistów Polskich w Szczecinie.

 


Grzegorz Czerwiński - Koordynator konkursu

aktualizowano: 2016-01-12 08:43
Wszystkich rekordów:

Polecane:

46. Szczecińskie Dni Katechetyczne

Zakończyły się 46. Szczecińskie Dni Katechetyczne pt. "Kościół i jego misja w świecie", które odbywały się w dniach 28-29 sierpnia br. w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba w Szczecinie. Coroczne spotkanie SDK, to najważniejsze wydarzenie formacyjne dla katechetów w roku szkolnym. Gościliśmy ks. prof. UKSW dr. hab. Waldemara Cisło z Warszawy - przewodniczącego Polskiej Sekcji Pomocy Kościołowi w Potrzebie oraz br. Tadeusza Rucińskiego FSC ze zgromadzenia braci szkolnych z Częstochowy, którzy poruszyli tematykę m.in.: Kościoła w czasie epidemii, prześladowań chrześcijań na świecie oraz antykultur. Była również możliwość uczestnictwa online w tym wydarzeniu, z racji na epidemię.

»

Zakończono budowę szkoły w Misokitsy na Madagaskarze

Budowa szkoły w Misokitsy na Madagaskarze została zakończona. Jest to drugi, po budynku kościoła, dar Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej dla diecezji Murondawa. Budynek szkolny składa się z dwóch klas i będzie służył miejscowym dzieciom i społeczności. Za kilka dni zostaną do niego dowiezione nowe, drewniane ławki i krzesła. Dach szkoły koloru zielonego i kolor ścian nawiązują do kolorystyki świątyni, która stoi tuż obok.

»

Aktualne prace przy szkole w Misokitsy na Madagaskarze

Trwają prace na zewnątrz i wewnątrz budynku szkoły podstawowej w Misokitsy na Madagaskarze. Zostały podzielone klasy, murarze zaczynają wylewać posadzki oraz powstaje duża betonowa tablica. Szkoła pięknieje - za kilka dni malowanie blachy, ścian i montaż nowych drzwi oraz okien. W dalszym etapie także wyposażenie szkoły w ławki, krzesła i inne niezbędne, szkolne meble.

»

Betlejem w Szczecinie – Głośna Noc - charytatywny koncert kolęd

Koncert odbędzie się w 13. miastach i największych halach koncertowych w Polsce. Usłyszymy utwory premierowe napisane specjalnie na tę okazję oraz wspólnie zaśpiewamy kilkadziesiąt kolęd i pieśni bożonarodzeniowych, które zabrzmią w nowych i oryginalnych aranżacjach. Na scenie pojawią się wielkie gwiazdy polskiej i zagranicznej estrady. W Szczecinie wystąpią: Arka NOEGO, Natalia Niemen, Magda Bereda, Kasia Wilk, Agnieszka Musiał, Gabi Gąsior, Maya Avraham, Andrzej Lampert, Skubas, Robert Friedrich Litza, Adam Krylik, Mate.O, Marek Piekarczyk, Mietek Szcześniak oraz Zespół Muzyczny Jana Smoczyńskiego.

Trasa koncertowa Betlejem w Polsce 2019/2020 ma na celu stworzyć wielką wspólnotę wiary. Stworzy ją muzyka na najwyższym, światowym poziomie i wspólne śpiewanie. Każdy uczestnik koncertu, przy wejściu otrzyma folder z programem i opłatkiem. Widowisko z cyklu Betlejem w Polsce/Szczecinie pt. Głośna Noc to także wyjątkowi artyści, którzy wyśpiewają także swoją historię Bożego Narodzenia, porywające aranżacje muzyczne, niezwykła oprawa multimedialna oraz świąteczna atmosfera. W programie koncertu znajduje się łamanie opłatkiem i składanie życzeń. Podczas koncertu usłyszymy także życzenia od duchownych i świeckich włodarzy miasta. Koncert odbędzie się pod patronatem honorowym Konferencji Episkopatu Polski, Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi – Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego oraz pod patronatem medialnym Telewizji Polskiej. Więcej informacji oraz videorelacje z poprzednich edycji koncertów można znaleźć na stronie www.betlejemwpolsce.pl, www.ichtis.info oraz na ulotkach i plakatach, które zostały przekazane parafiom za pośrednictwem poczty dziekańskiej.

Ceny biletów są uzależnione od strefy numerowanego miejsca i są dostępne w trzech cenach: 50 zł, 60 zł i 80 zł – szczegóły na mapce sektorów hali Netto Arena w załączniku. Zachęcamy również do wsparcia projektu poprzez zakup i rozprowadzenie dwupłytowego albumu pt. „Jak w Betlejem” (30% wartości ze sprzedaży płyty pozostaje w parafii). Każdy Ksiądz lub wyznaczona przez niego osoba, na każde zakupione 25 szt. biletów w dowolnym sektorze otrzyma jeden, nieimienny bilet gratis w sektorze VIP (sektor A4). Za zgodą i błogosławieństwem Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego, całkowity dochód ze sprzedaży biletów i płyt wesprze parafialne i archidiecezjalne duszpasterstwo młodzieży. Ilość biletów i rodzaj miejscówek jest ograniczony i decyduje o nich kolejność zgłoszeń. Zamówienia indywidualne i grupowe na bilety i płyty można składać w wersji elektronicznej pod adresem mailowym p.fryszka@ichtis.info oraz pod numerem telefonu 506 413 634 (p. Paulina Fryszka). Bilety można nabywać i odbierać w Wydziale Wychowania Katolickiego od dnia 21 listopada br. do dnia koncertu.


Prosimy Czcigodnych Księży o pomoc w rozprowadzaniu biletów oraz zaproszenie wszystkich wiernych do udziału w tym wydarzeniu, a także o dołączenie do ogłoszeń duszpasterskich we wszystkie niedziele do dnia 29 grudnia 2019 r. (włącznie) następującej informacji: „Zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w wyjątkowym, charytatywnym koncercie kolęd z różnych stron świata z cyklu Betlejem w Szczecinie pt. Głośna Noc, który odbędzie się w dniu 4 stycznia 2020 r. o godz. 18.00 w hali widowiskowo-sportowej Netto Arena w Szczecinie. Wystąpią wyjątkowi wokaliści i instrumentaliści z Polski. Bilety w różnych strefach dostępne są w cenie 50, 60 i 80 zł do nabycia w parafiach oraz w Kurii Metropolitalnej”.

Informujemy także, że do wszystkich parafii Archidiecezji, za pośrednictwem poczty dziekańskiej, zostały przekazane plakaty promujące to wydarzenie (format A3) – Czcigodnych Księży prosimy uprzejmie o wywieszenie ich w gablotach parafialnych. Plakaty można także przekazać katechetom do szkół i innym instytucjom. W załączniku zamieszczamy plakat koncertu – można go udostępniać w mediach społecznościowych oraz stronach internetowych parafii. Prosimy również o życzliwość i udostępnienie płotów przy kościołach i parafiach, na których będziemy mogli powiesić banery promocyjne koncert (o wymiarach ok. 1x3 m). Banery zostaną dostarczone bezpośrednio do parafii, zamontowane i zdjęte przez wolontariuszy wydarzenia.

 

Betlejem w Szczecinie w Internecie:
Teledysk do piosenki „Jak w Betlejem” promujący trasę koncertową Betlejem w Polsce: www.facebook.com/betlejemwpolsce/videos/329676120847700/
Wydarzenie na Facebook'u: www.facebook.com/events/1385990761582340/
Betlejem w Polsce na Facebook'u: www.facebook.com/betlejemwpolsce
Fotorelacja z Betlejem w Szczecinie 2019: www.ichtis.info/betlejem-w-szczecinie-2019/6317
Videorelacja z Betlejem w Szczecinie 2018: www.youtube.com/watch?v=KUQZdiiUVRw

Zapraszamy do oglądania i udostępniania materiałów promujących koncert Betlejem w Szczecinie – Głośna Noc!

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności