1 Słowo wdzięczności od s. Agnieszki Piątkowskiej | Kościół Szczecińsko-kamieński
Środa, 28 września 2022 r. imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława Środa XXVI tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Wacława

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Apostolat Chorych

Aktualności

Aktualności 4 lipca 2019 10:28 wyświetleń: 1459

Słowo wdzięczności od s. Agnieszki Piątkowskiej

Minęły 4 lata mojej posługi jako wizytatorki diecezjalnej w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Lata, które głęboko wpisały się w moje serce. Dzisiaj dziękuję przede wszystkim Panu Bogu, że poprzez decyzję moich Przełożonych powierzył mi ten obowiązek. Ale także chcę podziękować ludziom…  

 

 

Nie sposób zamknąć w słowach wdzięczności, jaką pragnę wyrazić Ks. Pawłowi Płaczkowi, dyrektorowi Wydziału…

Księże Pawle, drogi Księże Dyrektorze, dobrze pamiętam nasze pierwsze spotkanie w lipcu 2015 roku i Księdza słowa: „Będzie dobrze, niech się Siostra nie martwi”, a tych obaw było wiele… Dziękuję za poczucie bezpieczeństwa, za Księdza pokój i za okazane mi zaufanie. I tak było przez 4 lata. To była dobra, bardzo dobra współpraca oparta na patrzeniu „w jednym kierunku” na to co dziś i na to co jutro… Dziękuję także za Księdza dobroć, życzliwość, za okazywany mi szacunek i wsparcie, co sprawiało, że (jak to zwykłam mówić) „idę do pracy bez stresu, pracuję bez stresu i wracam do domu bez stresu”. Jakież to ważne w pracy i we współpracy! Pod taką dobrą opiekę oddaję teraz s. Marię Tobiaszę Dąbrowską i ufam, że współpraca będzie nadal harmonijnie się rozwijała i przynosiła błogosławione owoce.

Kochane Panie – Loniu i Dorotko, dziękuję za Wasz przykład wiary i ofiarnego zaangażowania w sprawy katechezy, za wspólny front, za wspólne wyjazdy na warsztaty metodyczne, za wiele dobrych spotkań. Paulinko, dziękuję za wszelką pomoc w codziennych sprawach, zwłaszcza w sytuacjach, gdy komputer, czy drukarka „wołały” o fachową pomoc.

Drodzy, kochani Katecheci. Wam dziękuję za entuzjazm, zatroskanie o dzieci, młodzież, rodziny, o naszą polską przyszłość. Za wspólnie przeżywane rekolekcje, Eucharystie, godziny adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie, wspólne trwanie na modlitwie. Dziękuję za zaufanie, za powierzanie mi swego cierpienia, osobistych, rodzinnych, zawodowych problemów, dramatów. Wasze pełne pokory i nadziei „proszę o modlitwę, bo…” Nie tylko w trudnych, ale i w wielu radosnych wydarzeniach Waszego życia pozwoliliście mi uczestniczyć, m.in. w narodzinach dziecka – dziękuję za przesyłane zdjęcia „daru od Boga”, e-maile z wiadomościami, że maleństwo rośnie, jest zdrowe, że jest źródłem głęboko przeżywanego macierzyństwa, że daje poczucie spełnienia… Dziękuję za zaproszenie do wspólnego uwielbiania Boga, bo po wielu latach ktoś bliski pojednał się z Bogiem…

Dziękuję za Wasze misyjne zaangażowanie. W pierwszej kolejności Księdzu Dyrektorowi – Inicjatorowi wszystkich naszych „akcji” dla Kenii, Argentyny, Madagaskaru. Nadal zapalajcie innych misyjnym ogniem, który zapłonął w Waszych sercach. Bo jeśli chrześcijanin nie dzieli się z innymi, jego wiara obumiera.

Dziękuję za to, że czułam się potrzebna, że mogłam Was wspierać, służyć, po to przecież Pan Jezus posłał mnie na zachodniopomorską ziemię. Jemu zawierzałam i zawierzam Wasze dalsze lata pełnienia misji katechetycznej.

Wszystkim za wszystko Bóg zapłać! I proszę tak, jak to czyni Ojciec Święty Franciszek: „Nie zapominajcie modlić się za mnie” i za tych, którzy poprzez swą pracę w Wydziale Wychowania Katolickiego służyć Wam będą. Niech dobry Bóg Was wszystkich błogosławi!

s. Agnieszka Maria Piątkowska, felicjanka

 

    

 

 

 

aktualizowano: 2019-07-04 10:50
Wszystkich rekordów:

Polecane:

46. Szczecińskie Dni Katechetyczne

Zakończyły się 46. Szczecińskie Dni Katechetyczne pt. "Kościół i jego misja w świecie", które odbywały się w dniach 28-29 sierpnia br. w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba w Szczecinie. Coroczne spotkanie SDK, to najważniejsze wydarzenie formacyjne dla katechetów w roku szkolnym. Gościliśmy ks. prof. UKSW dr. hab. Waldemara Cisło z Warszawy - przewodniczącego Polskiej Sekcji Pomocy Kościołowi w Potrzebie oraz br. Tadeusza Rucińskiego FSC ze zgromadzenia braci szkolnych z Częstochowy, którzy poruszyli tematykę m.in.: Kościoła w czasie epidemii, prześladowań chrześcijań na świecie oraz antykultur. Była również możliwość uczestnictwa online w tym wydarzeniu, z racji na epidemię.

»

Zakończono budowę szkoły w Misokitsy na Madagaskarze

Budowa szkoły w Misokitsy na Madagaskarze została zakończona. Jest to drugi, po budynku kościoła, dar Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej dla diecezji Murondawa. Budynek szkolny składa się z dwóch klas i będzie służył miejscowym dzieciom i społeczności. Za kilka dni zostaną do niego dowiezione nowe, drewniane ławki i krzesła. Dach szkoły koloru zielonego i kolor ścian nawiązują do kolorystyki świątyni, która stoi tuż obok.

»

Aktualne prace przy szkole w Misokitsy na Madagaskarze

Trwają prace na zewnątrz i wewnątrz budynku szkoły podstawowej w Misokitsy na Madagaskarze. Zostały podzielone klasy, murarze zaczynają wylewać posadzki oraz powstaje duża betonowa tablica. Szkoła pięknieje - za kilka dni malowanie blachy, ścian i montaż nowych drzwi oraz okien. W dalszym etapie także wyposażenie szkoły w ławki, krzesła i inne niezbędne, szkolne meble.

»

Betlejem w Szczecinie – Głośna Noc - charytatywny koncert kolęd

Koncert odbędzie się w 13. miastach i największych halach koncertowych w Polsce. Usłyszymy utwory premierowe napisane specjalnie na tę okazję oraz wspólnie zaśpiewamy kilkadziesiąt kolęd i pieśni bożonarodzeniowych, które zabrzmią w nowych i oryginalnych aranżacjach. Na scenie pojawią się wielkie gwiazdy polskiej i zagranicznej estrady. W Szczecinie wystąpią: Arka NOEGO, Natalia Niemen, Magda Bereda, Kasia Wilk, Agnieszka Musiał, Gabi Gąsior, Maya Avraham, Andrzej Lampert, Skubas, Robert Friedrich Litza, Adam Krylik, Mate.O, Marek Piekarczyk, Mietek Szcześniak oraz Zespół Muzyczny Jana Smoczyńskiego.

Trasa koncertowa Betlejem w Polsce 2019/2020 ma na celu stworzyć wielką wspólnotę wiary. Stworzy ją muzyka na najwyższym, światowym poziomie i wspólne śpiewanie. Każdy uczestnik koncertu, przy wejściu otrzyma folder z programem i opłatkiem. Widowisko z cyklu Betlejem w Polsce/Szczecinie pt. Głośna Noc to także wyjątkowi artyści, którzy wyśpiewają także swoją historię Bożego Narodzenia, porywające aranżacje muzyczne, niezwykła oprawa multimedialna oraz świąteczna atmosfera. W programie koncertu znajduje się łamanie opłatkiem i składanie życzeń. Podczas koncertu usłyszymy także życzenia od duchownych i świeckich włodarzy miasta. Koncert odbędzie się pod patronatem honorowym Konferencji Episkopatu Polski, Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi – Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego oraz pod patronatem medialnym Telewizji Polskiej. Więcej informacji oraz videorelacje z poprzednich edycji koncertów można znaleźć na stronie www.betlejemwpolsce.pl, www.ichtis.info oraz na ulotkach i plakatach, które zostały przekazane parafiom za pośrednictwem poczty dziekańskiej.

Ceny biletów są uzależnione od strefy numerowanego miejsca i są dostępne w trzech cenach: 50 zł, 60 zł i 80 zł – szczegóły na mapce sektorów hali Netto Arena w załączniku. Zachęcamy również do wsparcia projektu poprzez zakup i rozprowadzenie dwupłytowego albumu pt. „Jak w Betlejem” (30% wartości ze sprzedaży płyty pozostaje w parafii). Każdy Ksiądz lub wyznaczona przez niego osoba, na każde zakupione 25 szt. biletów w dowolnym sektorze otrzyma jeden, nieimienny bilet gratis w sektorze VIP (sektor A4). Za zgodą i błogosławieństwem Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego, całkowity dochód ze sprzedaży biletów i płyt wesprze parafialne i archidiecezjalne duszpasterstwo młodzieży. Ilość biletów i rodzaj miejscówek jest ograniczony i decyduje o nich kolejność zgłoszeń. Zamówienia indywidualne i grupowe na bilety i płyty można składać w wersji elektronicznej pod adresem mailowym p.fryszka@ichtis.info oraz pod numerem telefonu 506 413 634 (p. Paulina Fryszka). Bilety można nabywać i odbierać w Wydziale Wychowania Katolickiego od dnia 21 listopada br. do dnia koncertu.


Prosimy Czcigodnych Księży o pomoc w rozprowadzaniu biletów oraz zaproszenie wszystkich wiernych do udziału w tym wydarzeniu, a także o dołączenie do ogłoszeń duszpasterskich we wszystkie niedziele do dnia 29 grudnia 2019 r. (włącznie) następującej informacji: „Zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w wyjątkowym, charytatywnym koncercie kolęd z różnych stron świata z cyklu Betlejem w Szczecinie pt. Głośna Noc, który odbędzie się w dniu 4 stycznia 2020 r. o godz. 18.00 w hali widowiskowo-sportowej Netto Arena w Szczecinie. Wystąpią wyjątkowi wokaliści i instrumentaliści z Polski. Bilety w różnych strefach dostępne są w cenie 50, 60 i 80 zł do nabycia w parafiach oraz w Kurii Metropolitalnej”.

Informujemy także, że do wszystkich parafii Archidiecezji, za pośrednictwem poczty dziekańskiej, zostały przekazane plakaty promujące to wydarzenie (format A3) – Czcigodnych Księży prosimy uprzejmie o wywieszenie ich w gablotach parafialnych. Plakaty można także przekazać katechetom do szkół i innym instytucjom. W załączniku zamieszczamy plakat koncertu – można go udostępniać w mediach społecznościowych oraz stronach internetowych parafii. Prosimy również o życzliwość i udostępnienie płotów przy kościołach i parafiach, na których będziemy mogli powiesić banery promocyjne koncert (o wymiarach ok. 1x3 m). Banery zostaną dostarczone bezpośrednio do parafii, zamontowane i zdjęte przez wolontariuszy wydarzenia.

 

Betlejem w Szczecinie w Internecie:
Teledysk do piosenki „Jak w Betlejem” promujący trasę koncertową Betlejem w Polsce: www.facebook.com/betlejemwpolsce/videos/329676120847700/
Wydarzenie na Facebook'u: www.facebook.com/events/1385990761582340/
Betlejem w Polsce na Facebook'u: www.facebook.com/betlejemwpolsce
Fotorelacja z Betlejem w Szczecinie 2019: www.ichtis.info/betlejem-w-szczecinie-2019/6317
Videorelacja z Betlejem w Szczecinie 2018: www.youtube.com/watch?v=KUQZdiiUVRw

Zapraszamy do oglądania i udostępniania materiałów promujących koncert Betlejem w Szczecinie – Głośna Noc!

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności