Poniedziałek, 12 listopada 2018 r. imieniny: Konrada, Renaty, Witolda Poniedziałek XXXII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Jozafata

Aktualności

Aktualności 30 października 11:43 wyświetleń: 142 pf

Premiera filmu pt. "Misja Szczecin-Kipsing"

W ubiegłym tygodniu miała miejsce premiera niezwykłego filmu pt. „Misja Szczecin-Kipsing” w reżyserii p. Mieczysława Szewłogi, wieloletniego pracownika TVP Szczecin w telewizyjnej redakcji programów katolickich, który był uczestnikiem tegorocznej wyprawy misyjnej do Kipsing w Kenii, organizowanej przez Wydział Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Szczecinie Film jest żywym świadectwem oraz zapisem zdarzeń pobytu księży i świeckich w ośrodkach misyjnych Sióstr Felicjanek w Kenii, w lutym 2018 r.

 

W dniach 29 września – 26 października br. trwała Archidiecezjalna Animacja Misyjna w szkołach i parafiach – dzieło, któremu patronowały Papieskie Dzieła Misyjne i Wydział Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Szczecinie. Dynamiczną, miesięczną animację misyjną, której celem jest ożywienie ducha misyjnego i przypomnienie, że naturą Kościoła jest misyjność, przeżywaliśmy po raz drugi. Wydarzeniem wieńczącym Archidiecezjalną Animację Misyjną stała się Niedziela Misyjna (21 października br.) oraz przeżywany bezpośrednio po niej Tydzień Misyjny pod hasłem "Pełni Ducha i posłani".

Tydzień Misyjny to czas większego zaangażowania dla wszystkich, którzy biorą sobie do serca misyjny nakaz Jezusa. To również czas okazywania naszej wdzięczności za dar wiary i szczególnej pamięci o misjonarzach. W ten misyjny czas wprowadza nas także premiera niezwykłego filmu pt. „Misja Szczecin-Kipsing” w reżyserii p. Mieczysława Szewłogi. Film jest żywym świadectwem oraz zapisem zdarzeń pobytu księży i świeckich w ośrodkach misyjnych Sióstr Felicjanek w Kenii, w lutym 2018 r. 

Blisko 30. minutowy film DVD przedstawia wywiady, świadectwa i relacje uczestników trafnie oddające atmosferę wyprawy misyjnej do Kipsing w Kenii. Materiał przedstawia także nasze dotychczasowe duchowe i materialne wsparcie dla Kipsing. Stanowi on praktyczną pomoc duszpasterską, z której warto skorzystać podczas spotkań formacyjnych grup duszpasterskich w parafiach oraz na lekcjach religii w szkole. Film, za zgodą i z błogosławieństwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, został przekazany do wszystkich parafii Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, a dodatkowe egzemplarze są dostępne w Wydziale Wychowania Katolickiego. Szczegóły i informacje: Paulina Fryszka, nr tel.: 506 413 634.

Ufamy, że tegoroczne dzieła i animacje misyjne w naszej Archidiecezji będą autentyczną odpowiedzią na hasło Tygodnia Misyjnego: „Pełni Ducha i posłani”!

aktualizowano: tydzień temu, 2018-11-05
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Polecane linki

  • Link nr 1
  • asdasd sadsad
  • a sdasdaskd pokapodkpas
  • as dasd asd
  • a sdasd asdsa
  • as dasd asdasd

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności