Wtorek, 25 czerwca 2019 r. imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma Wtorek XII tygodnia okresu zwykłego

Aktualności

Aktualności 30 października 2018 11:43 wyświetleń: 975 pf

Premiera filmu pt. "Misja Szczecin-Kipsing"

W ubiegłym tygodniu miała miejsce premiera niezwykłego filmu pt. „Misja Szczecin-Kipsing” w reżyserii p. Mieczysława Szewłogi, wieloletniego pracownika TVP Szczecin w telewizyjnej redakcji programów katolickich, który był uczestnikiem tegorocznej wyprawy misyjnej do Kipsing w Kenii, organizowanej przez Wydział Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Szczecinie Film jest żywym świadectwem oraz zapisem zdarzeń pobytu księży i świeckich w ośrodkach misyjnych Sióstr Felicjanek w Kenii, w lutym 2018 r.

 

W dniach 29 września – 26 października br. trwała Archidiecezjalna Animacja Misyjna w szkołach i parafiach – dzieło, któremu patronowały Papieskie Dzieła Misyjne i Wydział Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Szczecinie. Dynamiczną, miesięczną animację misyjną, której celem jest ożywienie ducha misyjnego i przypomnienie, że naturą Kościoła jest misyjność, przeżywaliśmy po raz drugi. Wydarzeniem wieńczącym Archidiecezjalną Animację Misyjną stała się Niedziela Misyjna (21 października br.) oraz przeżywany bezpośrednio po niej Tydzień Misyjny pod hasłem "Pełni Ducha i posłani".

Tydzień Misyjny to czas większego zaangażowania dla wszystkich, którzy biorą sobie do serca misyjny nakaz Jezusa. To również czas okazywania naszej wdzięczności za dar wiary i szczególnej pamięci o misjonarzach. W ten misyjny czas wprowadza nas także premiera niezwykłego filmu pt. „Misja Szczecin-Kipsing” w reżyserii p. Mieczysława Szewłogi. Film jest żywym świadectwem oraz zapisem zdarzeń pobytu księży i świeckich w ośrodkach misyjnych Sióstr Felicjanek w Kenii, w lutym 2018 r. 

Blisko 30. minutowy film DVD przedstawia wywiady, świadectwa i relacje uczestników trafnie oddające atmosferę wyprawy misyjnej do Kipsing w Kenii. Materiał przedstawia także nasze dotychczasowe duchowe i materialne wsparcie dla Kipsing. Stanowi on praktyczną pomoc duszpasterską, z której warto skorzystać podczas spotkań formacyjnych grup duszpasterskich w parafiach oraz na lekcjach religii w szkole. Film, za zgodą i z błogosławieństwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, został przekazany do wszystkich parafii Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, a dodatkowe egzemplarze są dostępne w Wydziale Wychowania Katolickiego. Szczegóły i informacje: Paulina Fryszka, nr tel.: 506 413 634.

Ufamy, że tegoroczne dzieła i animacje misyjne w naszej Archidiecezji będą autentyczną odpowiedzią na hasło Tygodnia Misyjnego: „Pełni Ducha i posłani”!

aktualizowano: 2018-11-05 13:15
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska buduje szkołę i kościół na Madagaskarze

Papieskie Dzieła Misyjne Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej ogłosiły 12 czerwca 2019 r. nowy projekt misyjny. Jest nim wotum wdzięczności za zbliżające się 50-lecie istnienia Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej w postaci wybudowania szkoły i kościoła na Madagaskarze (misja Befasy, na terenie obszaru Misokitsy).

 

»

74. rocznica zakończenia II wojny światowej

8 maja 2019 r. na wojskowym cmentarzu w Siekierkach, pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty i Wydziału Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej, odbyły się uroczystości 74. rocznicy zakończenia II wojny światowej.

»

Podsumowanie II Akcji Misyjnej - Okulary dla Afryki

Ponad 23 tysięcy par okularów zebrano dotychczas w ramach II Akcji Misyjnej pt. "Okulary dla Afryki" w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Akcję zorganizowały Papieskie Dzieła Misyjne w Szczecinie. Zbiórka trwała w okresie Wielkiego Postu w szkołach i parafiach Kościoła na Pomorzu Zachodnim.

»

Tematyka misyjna podczas ADM Goleniów 2019

Wszystkie osoby, które przemawiały i dzieliły się z młodzieża swoim świadectwem misyjnym podczas tych punktów programu mają za sobą doświadczenie misyjne z różnych krajów i regionów na prawie wszystkich konktynentach świata, m.in. w Kenii, Peru. Argentynie, Brazylii, Papui Nowej Gwinei i Madagaskarze.

Centralnym punktem każdego dnia Archidiecezjalne Dni Młodych była Msza Święta. 2 maja uwieńczeniem tematyki misyjnej podczas ADM Goleniów 2019 była Msza Święta w intencji dzieła misyjnego i w intencji misjonarzy, której przewodniczył ks. Paweł Płaczek. Młodzi złożyli na tacę dar swojego serca na sierociniec w Wambie (Kenia). Wspólnie zebrali4090 zł, 15 Euro oraz 50 rubli białoruskich. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy uczestnikom ADM Goleniów 2019 i mieszkańcom Gminy Goleniów w imieniu dzieci w Wamby.

W akcję finansowego wsparcia sierocińca w Wambie można włączyć się także poprzez internetowy portal crowdfundingowy Pomagamy.im pod adresem: https://pomagamy.im/okularydlaafryki?fbclid=IwAR1ERZ6OSH4kQ9VIkUwfSu6SpXjFykG88dfqiAva40JUF6xP_H9k5DLSkho

Serdecznie zapraszamy!

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności