Niedziela, 21 lipca 2019 r. imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora XVI Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Wawrzyńca z Brindisi, św. Apolinarego

Aktualności

Aktualności 4 grudnia 2018 11:07 wyświetleń: 360 pf

Jesienne Warsztaty Metodyczne

Wydział Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej we współpracy z Wydziałem Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie zorganizował cykl Jesiennych Warsztatów Metodycznych dla księży, sióstr zakonnych i katechetów świeckich. W dniach 5-26 listopada br. na terenie Archidiecezji Szczecińsko Kamieńskiej odbyło się 9 spotkań warsztatowych, w czasie których miały miejsce spotkania informacyjne, które poprowadzili policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie oraz Komend Powiatowych i Miejskich Policji, w obszarze edukacji w zakresie przeciwdziałania przemocy w szkole i rodzinie oraz profilaktyki i edukacji w obszarze bezpieczeństwa w województwie Zachodniopomorskim.

W spotkaniach zorganizowanych w rejonach: Chojna, Choszczno, Gryfice, Myślibórz, Nowogard, Stargard, Świnoujście oraz dwukrotnie w Szczecinie wzięło udział 370 uczestników, którzy na co dzień katechizują w szkołach na terenie Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Poszczególne rejony obejmowały również uczestników innych miejscowości niż wyżej wymienione i odpowiadały 36. dekanatom archidiecezji, składających się z różnych miast i gmin regionu. Funkcjonariusze Policji podzielili się wiedzą, uświadomili skalę zagrożeń i niewątpliwie znaleźli nowych sprzymierzeńców w zakresie zapobiegania wszelkim ludzkim dramatom, których powodem jest bardzo często przemoc w rodzinie. Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać mechanizmy powstawania przemocy w rodzinie, zapoznali się z obowiązującymi procedurami w tym zakresie, możliwościami współpracy z Policją, a także innymi instytucjami.

W związku z tym, że katecheci mają naturalną okazję do kontaktu z mieszkańcami naszego regionu, mogą dostrzec pewne sygnały, świadczące o tym, że ktoś doznaje przemocy w rodzinie lub jest jej sprawcą, a także właściwie zareagować gdy sam jest ofiarą przemocy ze strony uczniów. Mogą również zwrócić uwagę na różne formy zaniedbań wobec osób zależnych. Im więcej osób bierze udział w takich przedsięwzięciach, tym więcej osób z problemem można zdiagnozować i udzielić im pomocy. Dzięki tym spotkaniom katecheci i przedstawiciele Kościoła z pewnością będą w stanie udzielić profesjonalnego wsparcia ofiarom przemocy, a także przerwać przestępstwa znęcania się nad najbliższymi lub wychowawcami.

 

Rejon Gryfice: 36 uczestników

Rejon Chojna: 26 uczestników

Rejon Stargard: 43 uczestników

Rejon Choszczno: 22 uczestników

Rejon Świnoujście: 21 uczestników

Rejon Myślibórz: 34 uczestników

Rejon Nowogard: 34 uczestników

Rejon Szczecin: 154 uczestników

 

 

aktualizowano: 2018-12-04 12:58
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska buduje szkołę i kościół na Madagaskarze

Papieskie Dzieła Misyjne Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej ogłosiły 12 czerwca 2019 r. nowy projekt misyjny. Jest nim wotum wdzięczności za zbliżające się 50-lecie istnienia Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej w postaci wybudowania szkoły i kościoła na Madagaskarze (misja Befasy, na terenie obszaru Misokitsy).

 

»

74. rocznica zakończenia II wojny światowej

8 maja 2019 r. na wojskowym cmentarzu w Siekierkach, pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty i Wydziału Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej, odbyły się uroczystości 74. rocznicy zakończenia II wojny światowej.

»

Podsumowanie II Akcji Misyjnej - Okulary dla Afryki

Ponad 23 tysięcy par okularów zebrano dotychczas w ramach II Akcji Misyjnej pt. "Okulary dla Afryki" w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Akcję zorganizowały Papieskie Dzieła Misyjne w Szczecinie. Zbiórka trwała w okresie Wielkiego Postu w szkołach i parafiach Kościoła na Pomorzu Zachodnim.

»

Tematyka misyjna podczas ADM Goleniów 2019

Wszystkie osoby, które przemawiały i dzieliły się z młodzieża swoim świadectwem misyjnym podczas tych punktów programu mają za sobą doświadczenie misyjne z różnych krajów i regionów na prawie wszystkich konktynentach świata, m.in. w Kenii, Peru. Argentynie, Brazylii, Papui Nowej Gwinei i Madagaskarze.

Centralnym punktem każdego dnia Archidiecezjalne Dni Młodych była Msza Święta. 2 maja uwieńczeniem tematyki misyjnej podczas ADM Goleniów 2019 była Msza Święta w intencji dzieła misyjnego i w intencji misjonarzy, której przewodniczył ks. Paweł Płaczek. Młodzi złożyli na tacę dar swojego serca na sierociniec w Wambie (Kenia). Wspólnie zebrali4090 zł, 15 Euro oraz 50 rubli białoruskich. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy uczestnikom ADM Goleniów 2019 i mieszkańcom Gminy Goleniów w imieniu dzieci w Wamby.

W akcję finansowego wsparcia sierocińca w Wambie można włączyć się także poprzez internetowy portal crowdfundingowy Pomagamy.im pod adresem: https://pomagamy.im/okularydlaafryki?fbclid=IwAR1ERZ6OSH4kQ9VIkUwfSu6SpXjFykG88dfqiAva40JUF6xP_H9k5DLSkho

Serdecznie zapraszamy!

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności