Niedziela, 21 lipca 2019 r. imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora XVI Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Wawrzyńca z Brindisi, św. Apolinarego

Aktualności

Aktualności 2 grudnia 2013 23:10 wyświetleń: 3220

Chrześcijańskie andrzejki

 

Kościół katolicki naucza, że wszelkiego rodzaju praktyki magiczne  (przede wszystkim wróżbiarstwo) są złe i należy ich zaniechać. Dotyczy to również wróżb andrzejkowych, nawet jeśli traktujemy je jako zabawę. Trzeba pamiętać, że dla nas, chrześcijan, to Jezus Chrystus jest w centrum całej historii i do Niego należy czas i przestrzeń. Jako ludzie wierzący powinniśmy szukać odpowiedzi dotyczących przyszłości nie we wróżbach, a w osobistej relacji z Bogiem. W czasie modlitwy człowiek wierzący odkrywa to, do czego Bóg go zaprasza.

Nasze życie nie jest zbiegiem przypadkowych wydarzeń. To Bóg nas prowadzi swoimi drogami i nie powinniśmy bać się o swoją przyszłość, ale pokładać pełną ufność w Jego opiece.

Chrześcijańska zabawa andrzejkowa zorganizowana w Oratorium parafialnym przy parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gryficach to czas spędzony poza domem bez wosku przelewanego przez dziurkę od klucza czy innych zabobonów. Był to wieczór andrzejkowy przeznaczony zarówno dla dzieci,  jak i dla młodzieży.

Już od 15:30 witaliśmy pierwszych gości, którzy na znak, że przyszli do nas, otrzymali pieczątkę na rękę, która symbolizowała radość organizatorów.

Wystartowaliśmy o godz. 16 i nie będę ukrywać zdumienia, jakie przeżyłam, gdy zobaczyłam, że w salce jest ok. 140 naszych milusińskich… Chrześcijańskie andrzejki rozpoczęliśmy od modlitwy. Jednak prawdziwa zabawa zaczęła się wraz z pierwszymi dźwiękami muzyki.  Dzieci wyruszyły w „podróż” pociągiem po różnych państwach, by następnie powrócić do Polski i wziąć udział w licznych konkursach, a przede wszystkim zdobyć  słodkie niespodzianki. Jednak gwoździem imprezy okazało się karaoke. Nie dało się ukryć zdumienia, słuchając „Nossa” i „Ona tańczy dla mnie” w wykonaniu dzieci w przedziale wiekowym od 2 do 12 lat (niemal wszystkie znały tekst).   Ok. 17.30 zmęczone towarzystwo udało się do przygotowanej specjalnie na tę okazję kawiarenki, by spożyć rozdawane przez wyekwipowaną w czepki i fartuchy chirurgiczne młodzież drożdżówki i soczki.

Zabawa trwała do 18.30, gdyż już o 19 przewidziana była jej kontynuacja, ale tym razem z udziałem młodzieży. Wszelkie konkursy organizowane były przez duszpasterstwo młodzieżowe. Oczywiście i tutaj nie zabrakło karaoke. Uczniowie gryfickich szkół nie tylko wspaniale śpiewali, ale przede wszystkim tańczyli. O godz. 22 niekoniecznie zadowoleni z zakończenia imprezy, wszyscy opuścili plebanię, by udać się na zasłużony odpoczynek.

            Dziękujemy wszystkim przybyłym dzieciom, ich rodzicom oraz młodzieży za chrześcijańską postawę i  dobre nastawienie. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok…

 

katechetka - Magdalena Halak

aktualizowano: 2013-12-02 23:13
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska buduje szkołę i kościół na Madagaskarze

Papieskie Dzieła Misyjne Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej ogłosiły 12 czerwca 2019 r. nowy projekt misyjny. Jest nim wotum wdzięczności za zbliżające się 50-lecie istnienia Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej w postaci wybudowania szkoły i kościoła na Madagaskarze (misja Befasy, na terenie obszaru Misokitsy).

 

»

74. rocznica zakończenia II wojny światowej

8 maja 2019 r. na wojskowym cmentarzu w Siekierkach, pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty i Wydziału Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej, odbyły się uroczystości 74. rocznicy zakończenia II wojny światowej.

»

Podsumowanie II Akcji Misyjnej - Okulary dla Afryki

Ponad 23 tysięcy par okularów zebrano dotychczas w ramach II Akcji Misyjnej pt. "Okulary dla Afryki" w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Akcję zorganizowały Papieskie Dzieła Misyjne w Szczecinie. Zbiórka trwała w okresie Wielkiego Postu w szkołach i parafiach Kościoła na Pomorzu Zachodnim.

»

Tematyka misyjna podczas ADM Goleniów 2019

Wszystkie osoby, które przemawiały i dzieliły się z młodzieża swoim świadectwem misyjnym podczas tych punktów programu mają za sobą doświadczenie misyjne z różnych krajów i regionów na prawie wszystkich konktynentach świata, m.in. w Kenii, Peru. Argentynie, Brazylii, Papui Nowej Gwinei i Madagaskarze.

Centralnym punktem każdego dnia Archidiecezjalne Dni Młodych była Msza Święta. 2 maja uwieńczeniem tematyki misyjnej podczas ADM Goleniów 2019 była Msza Święta w intencji dzieła misyjnego i w intencji misjonarzy, której przewodniczył ks. Paweł Płaczek. Młodzi złożyli na tacę dar swojego serca na sierociniec w Wambie (Kenia). Wspólnie zebrali4090 zł, 15 Euro oraz 50 rubli białoruskich. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy uczestnikom ADM Goleniów 2019 i mieszkańcom Gminy Goleniów w imieniu dzieci w Wamby.

W akcję finansowego wsparcia sierocińca w Wambie można włączyć się także poprzez internetowy portal crowdfundingowy Pomagamy.im pod adresem: https://pomagamy.im/okularydlaafryki?fbclid=IwAR1ERZ6OSH4kQ9VIkUwfSu6SpXjFykG88dfqiAva40JUF6xP_H9k5DLSkho

Serdecznie zapraszamy!

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności