Piątek, 19 lipca 2019 r. imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego Piątek XV tygodnia okresu zwykłego

Aktualności

Aktualności 18 grudnia 2013 13:25 wyświetleń: 3221

Adwentowe spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania w dekanacie Gryfice

Przyjęcie sakramentu bierzmowania i zostanie pełnowartościowym członkiem Kościoła jest jak bycie wybranym do najlepszej drużyny. Zanim rozpocznie się sezon, najpierw trzeba wypracować formę. Trzeba poznać zasady gry, poprawić kondycję, biegając wiele kilometrów czy robiąc setki przysiadów. Spotkania przygotowujące do bierzmowania spełniają podobną funkcję, prowadzą młodego człowieka do nowego życia w Kościele.

Dzięki nim każdy ma możliwość nauczenia się więcej na temat tego, co znaczy być pełnowartościowym człowiekiem Kościoła. Dowie się o odpowiedzialności chrześcijańskiego życia, dowie się, co znaczy być członkiem parafii, diecezji, a także ogólnoświatowego Kościoła. 

Młodość to czas wielu pytań i wątpliwości na tematy dotyczące życia, wiary i Kościoła. Jest to czas poszukiwań. Jednak naprawdę wspaniałe są przygotowania młodzieży, pozostawianej sam na sam  ze swoimi pytaniami i poszukującej odpowiedzi. Jedną z ważnych części przygotowania do sakramentu bierzmowania jest zapoznanie się z pozostałymi adeptami i doświadczenie bycia razem we wspólnocie. To bycie we wspólnocie przeżywaliśmy 14 grudnia 2013 r. w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gryficach w czasie dekanalnego spotkania kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Spotkanie rozpoczęło się wspólną modlitwą, którą poprowadził ks. Tomasz. Kapłan wprowadził nas w przesłanie spektaklu teatralnego pt.: „Tajemnica Eucharystii”, który pokazuje, że w czasie Mszy Świętej dużo się dzieje i nie ma czasu na nudę. Eucharystia nie jest bynajmniej sprawą wyłącznie księdza. Każdy ma w niej swoją rolę. Trzeba odwagi, aby tę rolę rozpoznać i przyjąć. W ten sposób Msza Święta może stać się świadectwem naszej wiary w Jezusa Chrystusa. Po podsumowaniu filmu nastąpiła liturgia pokutna, a po niej Eucharystia, której przewodniczył ks. Dziekan Kazimierz Półtorak, który w prosty sposób przedstawił gimnazjalistom katechizmowe prawdy wiary. 

Ostatnim punktem spotkania był poczęstunek ciastem przygotowanym przez mieszkańców Gryfic.

Dziękujemy młodzieży, która w sobotni ranek przybyła na spotkanie i wszystkim ludziom dobrej woli za wyśmienite ciasto.

 

 

                                                                                                                      Magdalena Halak - katechetka

aktualizowano: 2013-12-18 13:28
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska buduje szkołę i kościół na Madagaskarze

Papieskie Dzieła Misyjne Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej ogłosiły 12 czerwca 2019 r. nowy projekt misyjny. Jest nim wotum wdzięczności za zbliżające się 50-lecie istnienia Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej w postaci wybudowania szkoły i kościoła na Madagaskarze (misja Befasy, na terenie obszaru Misokitsy).

 

»

74. rocznica zakończenia II wojny światowej

8 maja 2019 r. na wojskowym cmentarzu w Siekierkach, pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty i Wydziału Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej, odbyły się uroczystości 74. rocznicy zakończenia II wojny światowej.

»

Podsumowanie II Akcji Misyjnej - Okulary dla Afryki

Ponad 23 tysięcy par okularów zebrano dotychczas w ramach II Akcji Misyjnej pt. "Okulary dla Afryki" w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Akcję zorganizowały Papieskie Dzieła Misyjne w Szczecinie. Zbiórka trwała w okresie Wielkiego Postu w szkołach i parafiach Kościoła na Pomorzu Zachodnim.

»

Tematyka misyjna podczas ADM Goleniów 2019

Wszystkie osoby, które przemawiały i dzieliły się z młodzieża swoim świadectwem misyjnym podczas tych punktów programu mają za sobą doświadczenie misyjne z różnych krajów i regionów na prawie wszystkich konktynentach świata, m.in. w Kenii, Peru. Argentynie, Brazylii, Papui Nowej Gwinei i Madagaskarze.

Centralnym punktem każdego dnia Archidiecezjalne Dni Młodych była Msza Święta. 2 maja uwieńczeniem tematyki misyjnej podczas ADM Goleniów 2019 była Msza Święta w intencji dzieła misyjnego i w intencji misjonarzy, której przewodniczył ks. Paweł Płaczek. Młodzi złożyli na tacę dar swojego serca na sierociniec w Wambie (Kenia). Wspólnie zebrali4090 zł, 15 Euro oraz 50 rubli białoruskich. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy uczestnikom ADM Goleniów 2019 i mieszkańcom Gminy Goleniów w imieniu dzieci w Wamby.

W akcję finansowego wsparcia sierocińca w Wambie można włączyć się także poprzez internetowy portal crowdfundingowy Pomagamy.im pod adresem: https://pomagamy.im/okularydlaafryki?fbclid=IwAR1ERZ6OSH4kQ9VIkUwfSu6SpXjFykG88dfqiAva40JUF6xP_H9k5DLSkho

Serdecznie zapraszamy!

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności