Niedziela, 21 lipca 2019 r. imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora XVI Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Wawrzyńca z Brindisi, św. Apolinarego

Aktualności

Aktualności 3 grudnia 2013 12:08 wyświetleń: 3177

Adwent - w naszych parafiach

Pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Wierzę w Syna Bożego”.

 

  

Adwent – to czas radosnego oczekiwania na Zbawiciela. Przygotowujemy się duchowo do Świąt Bożego Narodzenia, a także na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów. Dzieci lubią Adwent z jego bogatą symboliką. Na msze święte roratnie przychodzą z lampionami i własnoręcznie zrobionymi serduszkami, na których wypisały swoje dobre uczynki. Na początku Mszy idą w procesji do ołtarza, oświetlając sobie drogę lampionami (w kościele panuje symboliczna ciemność).

Po Mszy św. następuje losowanie serc wykonanych przez dzieci. Każde dziecko marzy, żeby to jego serce zostało wylosowane, gdyż wtedy będzie mogło na jeden dzień zabrać do domu figurkę Matki Bożej. W ten sposób cała rodzina zaprasza Maryję do swojego domu, by celebrować rodzinną liturgię (odmawianie różańca i innych modlitw, śpiewanie pieśni adwentowych i maryjnych, czytanie Pisma Świętego). Po Mszy świętej  dzieci umawiają się z księdzem i z kolegami na wspólne czuwanie, czyli jutrzejsze Roraty. Wracają do domów z zapalonymi lampionami i postanowieniami dotyczącymi dobrych uczynków i jak najlepszego przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia.

W parafii Matki Bożej Jasnogórskiej w Szczecinie roratnie spotkania odbywają się pod hasłem: „Gadu – gadu z Panem Jezusem”.  Celem tego programu jest przybliżenie dzieciom różnych modlitw (zarówno tych znanych, jak i tych, o których zapewne usłyszą po raz pierwszy) i uświadomienie im, że można rozmawiać z Panem Jezusem na różne sposoby oraz zachęcenie ich do częstego prowadzenia takich rozmów. 

  katechetka - Iwona Łosiewicz

aktualizowano: 2013-12-03 12:10
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska buduje szkołę i kościół na Madagaskarze

Papieskie Dzieła Misyjne Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej ogłosiły 12 czerwca 2019 r. nowy projekt misyjny. Jest nim wotum wdzięczności za zbliżające się 50-lecie istnienia Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej w postaci wybudowania szkoły i kościoła na Madagaskarze (misja Befasy, na terenie obszaru Misokitsy).

 

»

74. rocznica zakończenia II wojny światowej

8 maja 2019 r. na wojskowym cmentarzu w Siekierkach, pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty i Wydziału Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej, odbyły się uroczystości 74. rocznicy zakończenia II wojny światowej.

»

Podsumowanie II Akcji Misyjnej - Okulary dla Afryki

Ponad 23 tysięcy par okularów zebrano dotychczas w ramach II Akcji Misyjnej pt. "Okulary dla Afryki" w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Akcję zorganizowały Papieskie Dzieła Misyjne w Szczecinie. Zbiórka trwała w okresie Wielkiego Postu w szkołach i parafiach Kościoła na Pomorzu Zachodnim.

»

Tematyka misyjna podczas ADM Goleniów 2019

Wszystkie osoby, które przemawiały i dzieliły się z młodzieża swoim świadectwem misyjnym podczas tych punktów programu mają za sobą doświadczenie misyjne z różnych krajów i regionów na prawie wszystkich konktynentach świata, m.in. w Kenii, Peru. Argentynie, Brazylii, Papui Nowej Gwinei i Madagaskarze.

Centralnym punktem każdego dnia Archidiecezjalne Dni Młodych była Msza Święta. 2 maja uwieńczeniem tematyki misyjnej podczas ADM Goleniów 2019 była Msza Święta w intencji dzieła misyjnego i w intencji misjonarzy, której przewodniczył ks. Paweł Płaczek. Młodzi złożyli na tacę dar swojego serca na sierociniec w Wambie (Kenia). Wspólnie zebrali4090 zł, 15 Euro oraz 50 rubli białoruskich. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy uczestnikom ADM Goleniów 2019 i mieszkańcom Gminy Goleniów w imieniu dzieci w Wamby.

W akcję finansowego wsparcia sierocińca w Wambie można włączyć się także poprzez internetowy portal crowdfundingowy Pomagamy.im pod adresem: https://pomagamy.im/okularydlaafryki?fbclid=IwAR1ERZ6OSH4kQ9VIkUwfSu6SpXjFykG88dfqiAva40JUF6xP_H9k5DLSkho

Serdecznie zapraszamy!

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności