1
W dniach od 28 do 31 stycznia 2010 roku odbyły się rekolekcje zimowe...
W dniach od 28 do 31 stycznia 2010 roku odbyły się rekolekcje zimowe Ruchu Rodzin Nazaretańskich z obszaru Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, Poznańskiej, Wrocławskiej oraz Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej i Legnickiej.
Po raz kolejny rekolekcje miały miejsce w Licheniu, tym razem ich tematem były słowa wypowiedziane przez Pana Jezusa do świętej siostry Faustyny „Nie lękaj się niczego, Ja zawsze jestem z tobą” (Dz. 627) .
Oficjalnie rekolekcje zaczęły się w czwartek, ale tak naprawdę już w środę wieczorem można było spotkać w Licheniu organizatorów i animatorów muzycznych. W tym roku głównym moderatorem był księdz Krzysztof Dulny z Gorzowa Wlkp.
Rekolekcje rozpoczeło odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia, wysłuchanie konferencji i wspólna Msza Święta w kościele Świętaj Doroty.
W piątek po południu Eucharystii przewodniczył Ksiądz Biskup Paweł Socha (Biskup Pomocniczy Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej), który podczas homilii mówił jak ważne we współczesnym egoistycznym świecie są wartości związane z rodziną i przynależnością do wspólnoty.
Następnego dnia gościem rekolekcji był dr Jacek Pulikowski. Poprowadził konferencję (osobno dla młodzieży i dorosłych), poruszając w niej ważne zagadnienia życia rodzinnego.
Na rekolekcjach wszystko miało swój czas: był czas na medytacje, adorację, modlitwy, czas uczestnictwa we Mszy św. i konferencjach, był czas wspólnych posiłków, czas spędzony z przyjaciółmi, spacerów i zabaw. Pomimo zimy aura okazała się dla nas łaskawa, a może to nasze gorące modlitwy do MB Licheńskiej sprawiły, że czuliśmy się jak opatuleni Jej płaszczem.
W niedzielę w Bazylice przed cudownym obrazem odbyła się Msza św., na której między innymi modliliśmy się o łaski płynące z tych rekolekcji jak i o dobre przygotowanie do rekolekcji letnich, które odbędą się w Bukowinie Tatrzańskiej od 3 do 11 lipca.
galeria zdjęć...
Niektórzy pielgrzymowali od 25 lipca. 13 sierpnia zostali powitani na Jasnej Górze. Fot. Archiwum.
»Słowenia zmaga się ze skutkami największej i najbardziej katastrofalnej powodzi w swojej historii. Kataklizmem dotknięte zostały dwie trzecie terytorium kraju. Fot. Caritas Polska.
»W rozmowie z KAI ks. prof. G. Wejman mówi o historii chrześcijaństwa na Pomorzu Zachodnim i postaci św. Ottona z Bambergu.
»