1 Archidiecezjalny Dzień Jedności kandydatów do Bierzmowania | Kościół Szczecińsko-kamieński
Piątek, 23 lutego 2024 r. imieniny: Damiana, Romana, Romany Piątek I tygodnia Wielkiego Postu | Wspomnienie obowiązkowe Św. Polikarpa

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne forum pastoralne Apostolat Chorych

Polecamy:

Duszpasterstwa

Duszpasterstwa 27 listopada 2023 12:18 wyświetleń: 1031 ks. A. Zaniewski

Archidiecezjalny Dzień Jedności kandydatów do Bierzmowania

Odpowiadając pozytywnie na zachętę Papieża Franciszka, aby co roku Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata była czasem spotkania w diecezjach z młodzieżą, kandydaci do sakramentu bierzmowania z terenu całej Archidiecezji zostali zaproszeni wraz z opiekunami do Bazyliki Archikatedralnej pw. Św. Jakuba Ap. w Szczecinie. Koordynatorem wydarzenia był Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej. (fot. Adam Szewczyk)

W wigilię Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w sobotę, 25 listopada br. odbyło się spotkanie kandydatów do Bierzmowania pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, który wszystkich duszpasterzy, katechetów, rodziców, opiekunów i kandydatów powitał na Archidiecezjalnym Dniu Jedności kandydatów do Bierzmowania. Spotkanie rozpoczęło się od powitania, zawiązania wspólnoty i modlitwy. Następnie miała miejsce konferencja „Bierzmowanie ma moc – siła Ducha Świętego”, którą poprowadziła s. Rut UK, znana wśród młodzieży z organizowania nocnych czuwań dla osób młodych. Konferencja pobudziła uczestników do refleksji o poddaniu się Duchowi Świętemu w czasie życia i o jego kluczowej roli w życiu każdego chrześcijanina. Świadectwem przeżywania swojej wiary podzielił się z młodzieżą Robert. Po konferencji była okazja do skorzystania z sakramentu pokoty i pojednania. Posługę w konfesjonałach pełnili duszpasterze, którzy licznie przybyli z młodzieżą  na spotkanie. Cieszył fakt, że wielu uczestników spotkania skorzystało z tej możliwości pojednania się z Bogiem i bliźnim. W południe pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa była sprawowana Msza Św., której liturgię przygotowała Służba Liturgiczna Ołtarza z Bazyliki Archikatedralnej i z terenu Archidiecezji. W czytania mszalne i oprawę byli zaangażowani kandydaci do bierzmowania. Homilię wygłosił ks. prof. Sławomir Bukalski, w której nawiązał do sakramentalnego życia w małżeństwie i wskazał na liczne wartości płynące z życia w rodzinie na przykładzie świętych i błogosławionych. Po ogólnym błogosławieństwie kończącym Mszę Św. nastąpiło błogosławieństwo indywidualne kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, którego udzielił Ks. Arcybiskup razem z kapłanami koncelebrującymi. Spotkanie zakończyło się  wspólnym poczęstunkiem i czasem rozmowy w sali obok katedry. W spotkaniu uczestniczyło 231 kandydatów do Bierzmowania i 51 opiekunów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom za zorganizowanie grup i udział, który niech przyniesie błogosławione owoce w życiu uczestników.

aktualizowano: 2024-01-13 22:02
Wszystkich rekordów:

Polecane:

IV MUZYCZNO-LITURGICZNE SPOTKANIA Z MIŁOSIERDZIEM

Zapraszamy na IV MUZYCZNO-LITURGICZNE SPOTKANIA Z MIŁOSIERDZIEM. Tym razem przyświecać im będzie hasło: „Oto Człowiek!”.

»

Misterium Pasyjne 2024 w szczecińskim seminarium duchownym

Klerycy Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego, uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie i przyjaciele zapraszają na MISTERIUM PASYJNE.

»

Orędzie Papieża Franciszka na Wielki Post 2024

Bóg się nami nie zmęczył. Przyjmijmy Wielki Post jako okres mocny duchowo, w którym Jego Słowo jest ponownie skierowane do nas: „Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli” (Wj 20, 2). Jest to czas nawrócenia, czas wolności. (...) Jest to okres działania, a w okresie Wielkiego Postu działanie to także zatrzymanie się. Zatrzymanie się na modlitwie, aby przyjąć Słowo Boże i zatrzymać się jak Samarytanin, w obecności zranionego brata. Miłość Boga i bliźniego jest tą samą miłością.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności