1 27 czerwca br Apostolat Chorych Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej zorganizował Pielgrzymkę do Krępska. | Kościół Szczecińsko-kamieński
Piątek, 31 marca 2023 r. imieniny: Balbiny, Kamila, KorneliiPiątek V tygodnia Wielkiego Postu
13 noc konfesjonałów - dołącz parafię do akcji

Formularz zgłoszenia parafii
Noc Konfesjonałów

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne forum pastoralne Apostolat Chorych

Polecamy:

Apostolat Chorych i Niepełnosprawnych

Apostolat Chorych i Niepełnosprawnych 1 lipca 2022 13:23 wyświetleń: 109

27 czerwca br Apostolat Chorych Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej zorganizował Pielgrzymkę do Krępska.

 Od rana słońce prażyło niemiłosiernie, pojawiło się pytanie „czy na pewno pojedziemy, przecież wielu chorych ma problemy z sercem, z krążeniem… „

Największymi entuzjastkami pielgrzymki były chore poruszające się na wózkach. Pani Krysia szczęśliwa, bo akurat w tym dniu nie miała dializy.

Na przystanek w Stargardzie podjechał autokar wygodny, klimatyzowany ale z barierą pokonania schodów. Przy pomocy życzliwego kierowcy udało się sprawnie wejść. Jedziemy!!! Zbieramy po drodze naszych, którzy są serdecznie witani. Większa grupa czeka w Chociwlu - sporo nowych twarzy. Kolejnych pielgrzymów zabieramy z Oś. Słonecznego. Jesteśmy w komplecie, kilka osób zrezygnowało bojąc się upału. W czasie drogi Elżbieta (koordynatorka) opowiada o historii powstania Apostolatu wspomina założycielkę – Basię Oskólską.

Tworzymy małą procesję z krzyżem na czele. Krzyż z wizerunkiem Chrystusa otoczony cierniami... tak bardzo wymowny... taki nasz... każdy cierń przypomina o cierpieniu chorego zjednoczonego z Chrystusem. Krzyż podarował ks Przemysław - Referent Duszpasterstwa Chorych, który otrzymał 15 lat temu na Mszy św. prymicyjnej od pewnego artysty z Lublina. Z wielką radością i sentymentem przekazał ten krzyż, aby z nami pielgrzymował i prowadził do Jezusa.

Wchodzimy do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski z pieśnią "O Maryjo witam Cię...". Przy wejściu powitał nas kustosz ks Pawel Płaczek. Zaprosił na adorację Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo czerwcowe, Mszę św., a potem na poczęstunek. Chwila Osobistej modlitwy. Odmawiamy litanię do Serca Pana Jezusa. Ks proboszcz poświęcił nasz krzyż pielgrzymkowy i nowe nabytki: apteczkę z ciśnieniomierzem.

Zespół "Biesiada" z Szadzka pięknie ubogacił pieśniami liturgię Mszy św., odprawianej przez ks Przemysława, który w homilii zaakcentowal, by swój krzyż cierpienia ofiarować Bogu i Jemu powierzać wszystkie słabości, nieszczęścia, tragedie. Zachęcał: "przychodźmy do Pana Boga ugięci pod ciężarem krzyża z pokorą prosząc - zmiłuj się nad nami, daj nam siłę i moc, by każdy dzień za dniem przeżywać z Chrystusem i Maryją.

Po uczcie duchowej przejście do ogrodu przy plebani. I tu niespodzianka - królewska uczta! Pięknie przygotowany stół pod zadaszeniem. Pachną kiełbaski z grilla, ks Paweł serwuje ugotowany przez siebie bigos, Panie wnoszą pyszne ciasta. Jest czas na wspólny posiłek. Toczą się rozmowy. Zespół Biesiada jest z nami i swoim śpiewem wprowadza radość serc. Niektórzy tańczą - wszyscy dobrze się bawią. Trwa rozmowa serc pełna życzliwości, przyjaźni i nadziei na następne spotkanie.

aktualizowano: 2022-07-01 17:29
Wszystkich rekordów:

Polecane:

40. rocznica powstania Karmelu w Szczecinie

Uroczystość Zwiatowania Pańskiego - uroczysta liturgia z okazji 40. rocznicy powstania Karmelu Miłosci Miłosiernej w Szczecinie.

/fot. Krzysztof Adamski/

 

»

Misteria Męki Pańskiej 2023

Zapraszamy do udziału w tradycyjnie organozowanych w Wielki Poście Misteriach Męki Pańskiej, które odbędą się w różnych parafiach i miejscach naszej Archdiecezji.

»

Orędzie Papieża Franciszka na Wielki Post 2023

Nawet jeśli nasze normalne obowiązki wymagają od nas pozostania w naszych zwykłych miejscach, przeżywając powszedniość często powtarzaną, a niekiedy nudną, to w okresie Wielkiego Postu jesteśmy zaproszeni do „wejścia na wysoką górę” razem z Jezusem, aby przeżyć wraz ze świętym ludem Bożym szczególne doświadczenie ascezy.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności