1
Od rana słońce prażyło niemiłosiernie, pojawiło się pytanie „czy na pewno pojedziemy, przecież wielu chorych ma problemy z sercem, z krążeniem… „
Największymi entuzjastkami pielgrzymki były chore poruszające się na wózkach. Pani Krysia szczęśliwa, bo akurat w tym dniu nie miała dializy.
Na przystanek w Stargardzie podjechał autokar wygodny, klimatyzowany ale z barierą pokonania schodów. Przy pomocy życzliwego kierowcy udało się sprawnie wejść. Jedziemy!!! Zbieramy po drodze naszych, którzy są serdecznie witani. Większa grupa czeka w Chociwlu - sporo nowych twarzy. Kolejnych pielgrzymów zabieramy z Oś. Słonecznego. Jesteśmy w komplecie, kilka osób zrezygnowało bojąc się upału. W czasie drogi Elżbieta (koordynatorka) opowiada o historii powstania Apostolatu wspomina założycielkę – Basię Oskólską.
Tworzymy małą procesję z krzyżem na czele. Krzyż z wizerunkiem Chrystusa otoczony cierniami... tak bardzo wymowny... taki nasz... każdy cierń przypomina o cierpieniu chorego zjednoczonego z Chrystusem. Krzyż podarował ks Przemysław - Referent Duszpasterstwa Chorych, który otrzymał 15 lat temu na Mszy św. prymicyjnej od pewnego artysty z Lublina. Z wielką radością i sentymentem przekazał ten krzyż, aby z nami pielgrzymował i prowadził do Jezusa.
Wchodzimy do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski z pieśnią "O Maryjo witam Cię...". Przy wejściu powitał nas kustosz ks Pawel Płaczek. Zaprosił na adorację Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo czerwcowe, Mszę św., a potem na poczęstunek. Chwila Osobistej modlitwy. Odmawiamy litanię do Serca Pana Jezusa. Ks proboszcz poświęcił nasz krzyż pielgrzymkowy i nowe nabytki: apteczkę z ciśnieniomierzem.
Zespół "Biesiada" z Szadzka pięknie ubogacił pieśniami liturgię Mszy św., odprawianej przez ks Przemysława, który w homilii zaakcentowal, by swój krzyż cierpienia ofiarować Bogu i Jemu powierzać wszystkie słabości, nieszczęścia, tragedie. Zachęcał: "przychodźmy do Pana Boga ugięci pod ciężarem krzyża z pokorą prosząc - zmiłuj się nad nami, daj nam siłę i moc, by każdy dzień za dniem przeżywać z Chrystusem i Maryją.
Po uczcie duchowej przejście do ogrodu przy plebani. I tu niespodzianka - królewska uczta! Pięknie przygotowany stół pod zadaszeniem. Pachną kiełbaski z grilla, ks Paweł serwuje ugotowany przez siebie bigos, Panie wnoszą pyszne ciasta. Jest czas na wspólny posiłek. Toczą się rozmowy. Zespół Biesiada jest z nami i swoim śpiewem wprowadza radość serc. Niektórzy tańczą - wszyscy dobrze się bawią. Trwa rozmowa serc pełna życzliwości, przyjaźni i nadziei na następne spotkanie.
Fundacja SZCZECIŃSKA, we współpracy z ogólnopolską kapitułą Parlamentu Jakubowego serdecznie zaprasza w dniach od 13 do 15 września br. do udziału w wyjątkowym wydarzeniu, jakim jest Parlament Jakubowy Szczecin 2024. Tegoroczna, XI sesja tego ogólnopolskiego spotkania odbędzie się pod hasłem „Posługa kapłańska wśród caminowiczów: doświadczenia – oczekiwania – szanse” – pierwszy raz w Szczecinie.
»Szkoła Liturgicznego Animatora Muzycznego to roczny kurs skierowany do wszystkich osób zainteresowanych służbą liturgiczną poprzez muzykę. Nasz kurs oferuje nie tylko podstawy wokalne i muzyczne, ale także pogłębione zrozumienie liturgii i jej miejsca w życiu Kościoła.
»Zapraszamy na rekolekcje liturgiczne:13 - 15 września 2024 r.; Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie.
Dajmy się poprowadzić w odkrycie piękna i prawdy chrześcijańskiej celebracji oraz potrzeby autentycznej formacji liturgicznej.
»