1 Uroczystość NMP Matki Kościoła - Katedra 6.06.2022 | Kościół Szczecińsko-kamieński
Piątek, 31 marca 2023 r. imieniny: Balbiny, Kamila, KorneliiPiątek V tygodnia Wielkiego Postu
13 noc konfesjonałów - dołącz parafię do akcji

Formularz zgłoszenia parafii
Noc Konfesjonałów

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne forum pastoralne Apostolat Chorych

Polecamy:

WSPÓLNOTY

WSPÓLNOTY 24 maja 2022 13:45 wyświetleń: 1739 Ks. P. Skiba

Uroczystość NMP Matki Kościoła - Katedra 6.06.2022

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Głównej Patronki naszej Archidiecezji, którą będziemy przeżywać w Katedrze, w poniedziałek, 6 czerwca, ma w tym roku szczególny wymiar z racji na Jubileusz 50-lecia diecezji. 

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Głównej Patronki naszej Archidiecezji, którą będziemy przeżywać w poniedziałek, 6 czerwca br., ma w tym roku szczególny wymiar z racji na Jubileusz 50-lecia diecezji. W związku z tym Ks. Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga zaprasza do udziału – zgodnie z tradycją – wszystkich Księży, osoby życia konsekrowanego i katolików świeckich. Zapraszamy Duszpasterzy wspólnot, ruchów, stowarzyszeń, grup modlitewnych i innych zrzeszeń katolickich, funkcjonujących w parafiach, do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej koncelebrowanej pod Jego przewodnictwem, w poniedziałek, 6 czerwca br., w Katedrze o godz. 18.00. Ponieważ w tym dniu przeżywamy zarazem doroczny Dzień Jedności Wspólnot, zaproszenie to w szczególny sposób dotyczy wszystkich członków zrzeszeń katolickich i Księży Duszpasterzy, opiekujących się nimi. Liturgia ta będzie naszym dziękczynieniem za łaski otrzymane w ciągu 50 lat diecezji i wspólnym błaganiem Boga w intencji Kościoła nad Odrą i Bałtykiem. 

aktualizowano: 2022-07-31 17:42
Wszystkich rekordów:

Polecane:

40. rocznica powstania Karmelu w Szczecinie

Uroczystość Zwiatowania Pańskiego - uroczysta liturgia z okazji 40. rocznicy powstania Karmelu Miłosci Miłosiernej w Szczecinie.

/fot. Krzysztof Adamski/

 

»

Misteria Męki Pańskiej 2023

Zapraszamy do udziału w tradycyjnie organozowanych w Wielki Poście Misteriach Męki Pańskiej, które odbędą się w różnych parafiach i miejscach naszej Archdiecezji.

»

Orędzie Papieża Franciszka na Wielki Post 2023

Nawet jeśli nasze normalne obowiązki wymagają od nas pozostania w naszych zwykłych miejscach, przeżywając powszedniość często powtarzaną, a niekiedy nudną, to w okresie Wielkiego Postu jesteśmy zaproszeni do „wejścia na wysoką górę” razem z Jezusem, aby przeżyć wraz ze świętym ludem Bożym szczególne doświadczenie ascezy.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności