Środa, 08 kwietnia 2020 r. imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany Środa Wielkiego Tygodnia

Katedra na żywo

wiecej ... Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Apostolat Chorych

Polecamy:

WSPÓLNOTY

WSPÓLNOTY 24 marca 11:47 wyświetleń: 281 pf

Kurs on-line - Wiosenne Warsztaty Katechetyczne

Zapraszamy wszystkich Księży i Katechetów do udziału w darmowym, internetowym kursie dot. realizacji założeń nowej podstawy programowej katechezy Kościoła katolickiego w Polsce w podręcznikach Wydawnictwa Świętego Wojciecha. Szkolenie on-line odbędzie się 25 marca br. (tj. środa) o godz. 20.00), aby wziąć w nim udział należy zarejestrować się TUTAJ.

Za udział w kursie on-line otrzymają Państwo zaświadczenie. Wydawnictwo Świętego Wojciecha, dla wszystkich uczestników kursu, przygotowało także mały prezent, który zostanie przesłany pocztą.

Kurs internetowy odbędzie się w ramach obowiązkowych Wiosennych Warsztatów Katechetycznych. Serdecznie zapraszamy!

 

***

 

Nowe Podręczniki 2020/2021

Wydawnictwo Świętego Wojciecha w Poznaniu przygotowuje podręczniki do nauki religii zgodne z nową „Podstawą programową katechezy Kościoła katolickiego w Polsce” do klas: 0, 1, 5 szkoły podstawowej i kl. 1 szkoły ponadpodstawowej.

W opracowanie podręczników włączyli się specjaliści w zakresie nauczania religii z całej Polski. Zapraszamy Państwa do śledzenia na stronie „Strefy Katechety” informacji dotyczących nowych podręczników, które obowiązywać będą od roku szkolnego 2020/2021.

 

aktualizowano: ponad tydzień temu, 2020-03-26
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny

Z racji na ograniczenie liczby wiernych w kościele nie ma możliwości organizowania tradycyjnego poświęcania pokarmów. Zachęcamy do odmówienia załączonej modlitwy błogosławieństwa pokarmów we własnym domu, na rozpoczęcie rodzinnego śniadania wielkanocnego. Jednego poświęcenia pokarmów trasmitowanego na antenie lokalnej TVP3 Szczecin dokona Ksiądz Arcybiskupa Metropolita, w Wielką Sobotę o godz. 10:30.

»

Triduum Paschalne z Bazyliki Katedralnej w Szczecinie

Zapraszamy na transmisje liturgii Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wigilii Paschalnej sprawowane w Bazylice Katedralnej św. Jakuba w Szczecinie pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. Cykl homilii podczas tych celebracji w formie "Rekolekcji Paschalnych" wygłosi Ksiądz Biskup Henryk Wejman. Transmisja przez internet, na antenie radiowej i telewizyjnej.

»

Konferencje rekolekcyjne "Na progu Paschy"

Zapraszamy na konferencje rekolekcyjne "Na progu Paschy", które jak co roku na początku Wielkiego Tygodnia głoszone są w Bazylice Katedralnej św. Jakuba w Szczecinie. W tym roku wyjątkowo niestety tylko on-line na www.katedra.szczecin.pl.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności