WSPÓLNOTY
Droga Różańcowa w sanktuarium w Siekierkach
Pamięci ofiar katastrofy katyńskiej
Neoprezbiterzy 2010
W sobotę, 10 kwietnia, podczas uroczystej Mszy Świętej w Bazylice Katedralnej pw. św. Jakuba w Szczecinie, Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga udzielił święceń kapłańskich dziesięciu diakonom Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie.
Słowo Arcybiskupa Metropolity na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 2010 r.
Życzenia Arcybiskupa Metropolity na Zmartwychwstanie Pańskie 2010 r.
XIV OGÓLNOPOLSKIE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE DLA ROLNIKÓW I MIESZKAŃCÓW WSI pt. „Tylko pod tym Znakiem…”
Zapraszamy na XIV OGÓLNOPOLSKIE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE DLA ROLNIKÓW I MIESZKAŃCÓW WSI pt. „Tylko pod tym Znakiem…” głosi J. E. Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga Metropolita Szczecińsko-Kamieński
Wszystkie rozważania rekolekcyjne dostępne w wersji .mp3
Zmarł ks. Ireneusz Kucal
Spróbujmy poczuć miłość Jezusa - rozważanie Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi na VI Niedzielę Wielkiego Postu
Pierwszy Synod Metropolii Szczecińsko-Kamieńskiej rozpoczęty
W katedrze w Gorzowie Wielkopolskim został otwarty I Synod Kościołów Metropolii Szczecińsko-Kamieńskiej. Inauguracji Synodu dokonał Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga. Jest to drugi synod metropolitalny zwołany w Polsce po II wojnie światowej.
Transmisja z otwarcia Synodu Metropolitalnego
Biskupi Metropolii zwołują wspólny Synod Metropolitalny trzech diecezji
Słowo Arcybiskupa Metropolity na Uroczystość Narodzenia Pańskiego 2009 r.
Święcenia kapłańskie w parafii św. Stanisława Kostki w Szczecinie
Złoty jubileusz kapłaństwa Księży Seniorów Archidiecezji
Inauguracja Wielkiej Nowenny Fatimskiej
Konferencja dla młodzieży
IX Dzień Papieski w Szczecinie
Dzień Papieski to czas modlitwy o rychłe wyniesienie na ołtarze Sługi Bożego Jana Pawła II i wydarzeń kulturalnych w całej Polsce.
Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasą Górę
Zginął ks. dyrektor Wojciech Manelski
Zmarł ks. prałat Edward Cegła
Dożynki w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej
W niedzielę, 30 sierpnia br., odbyły się Dożynki w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Były one zorganizowane w dwóch rejonach Archidiecezji, gromadząc przedstawicieli starostw, gmin i wiernych poszczególnych dekanatów.
Dożynki Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej
Dożynki naszej Archidiecezji stanowią okazję, abyśmy jako Wspólnota Archidiecezjalna otoczyli modlitwą tegoroczne plony i pracę rolników. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich Księży i siostry zakonne. Zapraszamy szczególnie rolników i wszystkich uprawiających ziemię z wieńcami dożynkowymi, gospodarzy z duszpasterzami oraz pracujących na rzecz rolnictwa.
Archidiecezjalna Modlitwa o Pokój w Ojczyźnie i świecie - Siekierki
Zapraszamy do udziału w Archidiecezjalnej Modlitwie o Pokój w Ojczyźnie i świecie oraz Wojewódzkich obchodach 70. Rocznicy Rozpoczęcia II Wojny Światowej. Uroczystości te zbiegać się będą z I Archidiecezjalną Pielgrzymką Samorządowców do Sanktuarium Matki Bożej, Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach, które obchodzi w tym roku Jubileusz 25-lecia swojego istnienia.
25. Szczecińka Piesza Pielgrzymka na Jasnej Górze
Zmarł ks. prałat Otton Okulicz Kozaryn
W sobotę 8 sierpnia br., w wieku 85. lat odszedł do Pana Ks. Prałat Otton Okulicz Kozaryn, pierwszy i wieloletni Proboszcz parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Cychrach.
25. jubileuszowa Szczecińska Pielgrzymka na Jasną Górę jest w drodze
Zapisy na 25. jubileuszową Szczecińską Pielgrzymkę na Jasną Górę
25 lipca - uroczystości odpustowe w szczecińskie katedrze i Jarmark Jakubowy
Relacja z Archidiecezjalnej Pielgrzymki do Rzymu z okazji wręczenia paliusza Ks. Arcybiskupowi Metropolicie
Świat jest wypełniony słowami, ale czasami... no cóż zauważamy ich brak, aby wyrazić to co czuliśmy. Towarzyszyliśmy naszemu Arcybiskupowi Metropolicie w chwili podniosłej, dzieliliśmy Jego radość, zwyczajnie byliśmy z nim...
Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga otrzymał paliusz
W uroczystość Apostołów Piotra i Pawła, Ojciec Św. Benedykt XVI przekazał Arcybiskupowi Szczecińsko-Kamieńskiemu paliusz - symbol władzy metropolity i znak łączności z następcą św. Piotra.