Abp. Andrzej Dzięga

Abp. Andrzej Dzięga 24 grudnia 2011 01:14 wyświetleń: 13038
Tematy: Abp. Andrzej Dzięga (94) |

Życzenia Arcybiskupa Metropolity na Boże Narodzenie 2011

Słowo Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego, na Uroczystość Narodzenia Pańskiego 2011 r. oraz życzenia świąteczne - wersja .mp3

Zobacz również podsumowanie roku 2011 i życzenia na Nowy Rok 2012 - wersja video

/fot.: Łukasz Szełemej /

Boże Narodzenie
to jakby wieczność Boga przychodziła,
by nawiedzić czas człowieka
/Bł. Jan Paweł II/

 

Umiłowane Dzieci Boże, mieszkańcy Ziemi nad Odrą i Bałtykiem i wszyscy goście z nami świętujący.

Jednorodzony Syn Przedwiecznego Ojca, przychodząc do nas poprzez Narodzenie z Niepokalanej Dziewicy Maryi i przez znak Betlejemskiego Żłóbka, otworzył nam długo oczekiwaną drogę wiecznego zbawienia. Przy tym Żłóbku spotykamy się wszyscy – głęboko wierzący z inaczej wierzącymi, także wielu formalnie niewierzących – wszyscy na swój sposób czujemy sercem, że stając przy Żłóbku i patrząc na Dziecię Jezus odnajdujemy własne człowieczeństwo. Powraca nam ono w obrazie domu rodzinnego. Może jest to obraz z lat naszego dzieciństwa, a może – szczególnie w sercach tych, którym nie było dane doświadczyć dobrego domu rodzinnego w dzieciństwie – jest jedynie obraz domu wymarzonego dla własnej rodziny. Przy Żłóbku nabieramy przekonania, że taki Dom jest zawsze możliwy, gdy zechcemy go budować z Narodzonym Jezusem.

W tym roku rozważamy te prawdy powracając do słów duszpasterskiego hasła: „Kościół naszym domem”. Święty Augustyn z Hippony mawiał: „W jakiej mierze ktoś kocha Kościół Chrystusa, w takiej ma Ducha Świętego”. Jest to przecież Duch jedności, Rodziny, wspólnoty. To jest Duch dobrego, człowieczego, zbożnego Domu. Z tego Ducha Świętego Maryja poczęła Syna Bożego.
Umiłowani.

Błogosławiony i pełen wewnętrznego Pokoju czas Bożego Narodzenia niech stanie się dla wszystkich Was źródłem głębokiej duchowej radości oraz źródłem nowej nadziei pośród trosk, problemów i wielu pytań. Niech wzbudzi w Was nową siłę ducha, mocą której ożywać będą rodziny, środowiska i wspólnoty, a także cały Naród, zatroskany znowu o dobro wspólne, o Rzeczpospolitą, o Naszą Ojczyznę – Polskę, mocarną Bożym Duchem dzięki Narodzonemu Jezusowi.

Każdemu i każdej z Was, a także Waszym Rodzinom i wspólnotom modlitewnym, szczerym sercem życzę błogosławionych świąt Bożego Narodzenia. Sam Bóg niech prowadzi Was w nadchodzący – szczególnie trudny, ale też szczególnie potrzebujący dobrych ludzi – Bożych ludzi – Rok 2012.
Na to Świętowanie i na ten Nowy Czas błogosławię Wam w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

 

/-/ +Arcybiskup Andrzej
Metropolita Szczecińsko-Kamieński


Szczecin, Boże Narodzenie 2011

aktualizowano: 2013-03-05 00:04

Polecane:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska buduje szkołę i kościół na Madagaskarze

Papieskie Dzieła Misyjne Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej ogłosiły 12 czerwca 2019 r. nowy projekt misyjny. Jest nim wotum wdzięczności za zbliżające się 50-lecie istnienia Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej w postaci wybudowania szkoły i kościoła na Madagaskarze (misja Befasy, na terenie obszaru Misokitsy).

 

»

Ogólnopolskie Spotkanie Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych

W dniach 4-6 czerwca 2019 r. w Międzywodziu odbyło się Ogólnopolskie Spotkanie Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych. Uczestniczyli w nim dyrektorzy wydziałów diecezjalnych z całej Polski oraz członkowie Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski, na czele z ks. bp. Markiem Mendykiem – przewodniczącym Komisji. Spotkanie odbyło się pod hasłem "Ewangelizacyjna forma katechezy. Ewangelizacyjny program przygotowania parafialnego do sakramentu bierzmowania" i miało na celu przede wszystkim ogólnopolską debatę, dyskusję i refleksję nt. przyszłości katechezy w Polsce. W spotkaniu uczestniczyło 61 osób - przedstawicieli z wszystkich regionów i diecezji w Polsce oraz TVP 3 Szczecin. Gospodarzem spotkania był Wydział Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Szczecinie.

Zapraszamy do przeczytania reportażu tekstowego o wydarzeniu - można go znaleźć TUTAJ.

»

Jubileusz 70-lecia Domu Pomocy Społecznej w Moryniu

7 czerwca 2019 r. odbyły się uroczystości z okazji jubileuszu 70-lecia Domu Pomocy Społecznej w Moryniu. Świetowanie rozpoczęło sie od Mszy Świętej pod przewodnictwem ks. abp. Andrzeja Dzięgi Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego. W dalszej części programu odbył się koncert zespołu Siewcy Lednicy. Był również czas na życzenia, podziękowania, zabawę, wspólne biesiadowanie i tort jubileuszowy. W spotkaniu uczestniczyli podopieczni DPS, dawni pracownicy oraz zaproszeni goście - przyjaciele i darczyńcy.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

Polityka prywatności

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone