Abp. Andrzej Dzięga

Abp. Andrzej Dzięga 18 listopada 2012 13:48 wyświetleń: 17504
Tematy: Kościół lokalny (109) | Abp. Andrzej Dzięga (94) |

X rocznica sakry biskupiej Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi

Dziesiąta rocznica sakry biskupiej Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, przypadająca w sobotę, 24 listopada br. stanowi okazję, aby wyrazić Bogu wdzięczność za dar posługi biskupiej Pasterza naszej Archidiecezji. W tym dniu zapraszamy wszystkich do udziału w Uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczyć będzie Ks. Arcybiskup Celestino Migliore, Nuncjusz Apostolski w Polsce.

 

Ponadto w sobotę, 24 listopada br., po południu Ks. Arcybiskup Celestino Migliore, Nuncjusz Apostolski w Polsce spotka się z klerykami i profesorami Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie.

 

Zjednoczeni w tym dniu we wspólnocie wiary podczas wspólnie przeżywanej Mszy Świętej pragniemy otoczyć Pasterza naszej Archidiecezji Ks. Arcybiskupa Metropolitę modlitwą i z wdzięcznością złożyć najlepsze życzenia.

Posługa biskupia Ks. Arcybiskupa Metropolity realizowana w ciągu 10 lat wydała obfite owoce duszpasterskie w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, w wymiarze Kościoła powszechnego, Kościoła w Polsce, a także w życiu ludzi, których Pan Bóg powierzył Jego trosce i prowadzeniu na drogach poznawania oraz naśladowania Jezusa Chrystusa.

Z radością dołączamy do grona osób dziękujących Bogu uroczystym „Te Deum laudamus” za dziesięć lat pasterskiego posługiwania, które cechuje się głęboką wiarą, proklamacją pełnego nadziei przesłania Ewangelii, żarliwą modlitwą, Mocą Bożą uobecnianą w darze Eucharystii, prowadzącą ku pogłębionej kontemplacji Jezusa Chrystusa.

W duchowej łączności z wszystkimi wiernymi całej Archidiecezji, którzy w tych dniach jednoczą się wokół Księdza Arcybiskupa Metropolity z okazji dziesiątej rocznicy sakry biskupiej, przekazujemy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożych darów, szczególnie błogosławieństwa towarzyszącego pasterskiemu zaangażowaniu w codziennej realizacji zawołania: „Panem jest Jezus” (1 Kor 12,3b). Orędownictwo Maryi – Królowej Apostołów oraz świętych patronów, szczególnie św. Andrzeja Boboli, niech wspiera Pasterza Kościoła nad Odrą i Bałtykiem w kolejnych latach służby Bogu i człowiekowi w całym Kościele oraz dla dobra umiłowanej Ojczyzny.

Siły duchowe i fizyczne wspierane łaską dobrego zdrowia oraz umacniane darami Ducha Świętego niech pozwalają Księdzu Arcybiskupowi, jak to miało miejsce w ciągu minionych 10 lat, ofiarnie służyć wszystkim wiernym. Na tej drodze niech nigdy nie zabraknie życzliwości ludzkiej oraz serdeczności i wdzięczności tych, którzy wzrastają duchowo, budując swoją relację z Bogiem, dzięki posłudze Księdza Arcybiskupa Metropolity.

Ks. kan. dr Piotr Skiba
Wikariusz Biskupi

aktualizowano: 2013-03-05 00:07

Polecane:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska buduje szkołę i kościół na Madagaskarze

Papieskie Dzieła Misyjne Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej ogłosiły 12 czerwca 2019 r. nowy projekt misyjny. Jest nim wotum wdzięczności za zbliżające się 50-lecie istnienia Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej w postaci wybudowania szkoły i kościoła na Madagaskarze (misja Befasy, na terenie obszaru Misokitsy).

 

»

Ogólnopolskie Spotkanie Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych

W dniach 4-6 czerwca 2019 r. w Międzywodziu odbyło się Ogólnopolskie Spotkanie Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych. Uczestniczyli w nim dyrektorzy wydziałów diecezjalnych z całej Polski oraz członkowie Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski, na czele z ks. bp. Markiem Mendykiem – przewodniczącym Komisji. Spotkanie odbyło się pod hasłem "Ewangelizacyjna forma katechezy. Ewangelizacyjny program przygotowania parafialnego do sakramentu bierzmowania" i miało na celu przede wszystkim ogólnopolską debatę, dyskusję i refleksję nt. przyszłości katechezy w Polsce. W spotkaniu uczestniczyło 61 osób - przedstawicieli z wszystkich regionów i diecezji w Polsce oraz TVP 3 Szczecin. Gospodarzem spotkania był Wydział Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Szczecinie.

Zapraszamy do przeczytania reportażu tekstowego o wydarzeniu - można go znaleźć TUTAJ.

»

Jubileusz 70-lecia Domu Pomocy Społecznej w Moryniu

7 czerwca 2019 r. odbyły się uroczystości z okazji jubileuszu 70-lecia Domu Pomocy Społecznej w Moryniu. Świetowanie rozpoczęło sie od Mszy Świętej pod przewodnictwem ks. abp. Andrzeja Dzięgi Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego. W dalszej części programu odbył się koncert zespołu Siewcy Lednicy. Był również czas na życzenia, podziękowania, zabawę, wspólne biesiadowanie i tort jubileuszowy. W spotkaniu uczestniczyli podopieczni DPS, dawni pracownicy oraz zaproszeni goście - przyjaciele i darczyńcy.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

Polityka prywatności

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone