1 Peregrynacja relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów | Kościół Szczecińsko-kamieński
Poniedziałek, 26 lutego 2024 r. imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława Poniedziałek II tygodnia Wielkiego Postu

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne forum pastoralne Apostolat Chorych

Aktualności

Aktualności 22 grudnia 2023 11:14 wyświetleń: 1145
Tematy: Kościół lokalny (111) | Jan Paweł II (7) | duszpasterstwo rodzin (6) |

Peregrynacja relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów

W ramach ogólnopolskiej inicjatywy Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin podjętej przez Konferencję Episkopatu Polski w naszej archidiecezji odbędzie się peregrynacja relikwii i obrazu Błogosławionej Rodziny Ulmów w dniach 6-13.01.2024 r.

Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga zatwierdził załączony plan peregrynacji zakładający modlitwy w obecności relikwii w ponad pięćdziesięciu miejscach Kościoła nad Odrą i Bałtykiem.

W ramach ogólnopolskiej inicjatywy Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin podjętej przez Konferencję Episkopatu Polski w naszej archidiecezji odbędzie się peregrynacja relikwii i obrazu Błogosławionej Rodziny Ulmów w dniach 6-13. stycznia 2024 r.

Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga zatwierdził załączony plan peregrynacji zakładający modlitwy w obecności relikwii w ponad pięćdziesięciu miejscach Kościoła nad Odrą i Bałtykiem.

 

1) Założeniem programu peregrynacji jest jak najlepsze wykorzystanie przeznaczonego dla naszej archidiecezji czasu i danie kapłanom i wiernym jak najszerszych możliwości nawiedzenia relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów, z nadzieją na liczne modlitwy dla odrodzenia i umocnienia małżeństw i rodzin oraz otwarcia się na łaski płynące przez tajemnicę świętych obcowania.

2) Prosimy wszystkich o pomoc w promocji tego wydarzenia w ogłoszeniach parafialnych, mediach elektronicznych i innych formach, które pomogą zachęcić wiernych do zapoznania się z przykładem świętości tej polskiej rodziny i uczestniczenia w modlitwach w jedności całego Kościoła w Polsce.

3) Zachęcamy Duszpasterzy do skorzystania na poszczególnych stacjach z załączonych materiałów przygotowanych przez Archidiecezję Przemyską i przesłaną przez KODR (Formularz Mszy Świętej we wspomnienie błogosławionych męczenników, litania i inne modlitwy łącznie z rozważaniami różańcowymi i drogi krzyżowej) oraz do przeprowadzania odnowienia przyrzeczeń małżeńskichwg słów, które wypowiedział św. Jan Paweł II 11.06.1987 r. w Szczecinie (tekst w załączeniu). Przygotowane zostały także wezwania modlitwy wiernych.

4) Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w promocję przeprowadzonego przez Wydział Wychowania Katolickiego tematycznego konkursu plastycznego dla dzieci, młodzieży i rodzin. Wręczenie nagród nastąpi w trakcie peregrynacji o czym zainteresowani zostaną powiadomieni.

5) Przypominamy historyczne słowa św. Jana Pawła II wypowiedziane w Szczecinie 11. czerwca 1987 r.

 

6) Poniżej przekazujemy zdjęcia z przedstawienia, które zostało zaprezentowane dzieciom i rodzicom podczas tegorocznego Balu Wszystkich Świętych w jednej ze szczecińskich szkół podstawowych. Jeśli ktoś z Księży jest zainteresowany, aby umożliwić swoim parafianom obejrzenie tego przedstawienia to jest w poczcie kurialnej został podany numer kontaktowy do organizatorów przedstawienia.

 

Serdecznie dziękuję księżom, siostrom zakonnym i świeckim za życzliwość i wszelkie zaangażowanie to dzieło wspólnoty naszego lokalnego Kościoła w jedności z wszystkimi wierzącymi w naszej Ojczyźnie. Szczególne podziękowanie  za pomoc Fundacji Szczecińska, Fundacji Donum Vitae, Bractwu Małych Stópek oraz Wspólnotom:  Ognisko Świętej Rodziny i Domowy Kosciół.

 

ks. Tomasz Ceniuch, tel. 504760504

 

aktualizowano: 2023-12-23 13:54
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Biskup Zbigniew Zieliński objął urząd administratora apostolskiego

Mianowany przez Ojca Świętego Franciszka administrator apostolski naszej Archidecezji, biskup Zbigniew Zieliński, zaprezentował dzisiaj (26 lutego 2024 r.) w Kurii Metrpolitalnej papieską nominację, co zgodnie z prawem nastąpiło wobec Kolegium Konsultorów w obecności Kanclerza Kurii. Tym samym zostało oficjanie ogłoszone objęcie urzędu administratora apostolskiego.

»

IV MUZYCZNO-LITURGICZNE SPOTKANIA Z MIŁOSIERDZIEM

Zapraszamy na IV MUZYCZNO-LITURGICZNE SPOTKANIA Z MIŁOSIERDZIEM. Tym razem przyświecać im będzie hasło: „Oto Człowiek!”.

»

Misterium Pasyjne 2024 w szczecińskim seminarium duchownym

Klerycy Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego, uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie i przyjaciele zapraszają na MISTERIUM PASYJNE.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności