Czwartek, 22 października 2020 r. imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa Czwartek XXIX tygodnia okresu zwykłego

Katedra na żywo

wiecej ... Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Apostolat Chorych

Polecamy:

Marsz dla Życia

Marsz dla Życia 25 marca 2008 15:26 wyświetleń: 7372

Marsz dla Życia jakiego w Szczecinie nie było

W sobotę 29 marca o godz.15.00 obok kościoła NSPJ rozpoczął się  szósty już  Marsz dla Życia, który stanowi część obchodów Dnia Świętości Życia, a o który prosił Jan Paweł II.
Około 6 tyś. osób niosło 300 metrową tkaninę z przepisana encykliką Evangelium Vitae formują ponad półkilometrową kolumnę
  /fot.: Webmaster /
/fot.: Webmaster /
  /fot.: Webmaster /
/fot.: Webmaster /
  /fot.: Webmaster /
/fot.: Webmaster /
  /fot.: Webmaster /
/fot.: Webmaster /
  /fot.: Webmaster /
/fot.: Webmaster /
Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzona jest w Kościele polskim jako Dzień Świętości Życia.
Z tej okazji w Szczecinie organizowany jest Marsz dla Życia. Marsz wyruszył w sobotę, 29 marca br., o godz. 15.00 spod sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa (ul. św. Wojciecha) do bazyliki archikatedralnej, gdzie ok. godz. 16.00 odprawiona została uroczysta Msza św. z możliwością podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego.
W czasie Marszu młodzież Szczecina poniesie przepisaną przez siebie na 300 metrowej tkaninie encyklikę Jana Pawła II „Evangelium Vitae”, a dzieci wypuszczą w niebo balony z napisanymi przez siebie modlitwami. Natomiast osoby, które podejmą się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego otrzymają wyjątkowe różańce na rękę wykonane przez młodzież ze starych różańców zebranych w parafiach szczecińskich.
Zapraszamy do udziału w Marszu dla Życia wszystkich mieszkańców Szczecina, a zwłaszcza młodzież, rodziny z dziećmi oraz wszystkich, którym bliska jest obrona życia.
Zobacz także: www.marszdlazycia.pl/
 
Encyklika Jana Pawła II – Evangelium Vitae
 
Od 09. 2007 r. do 03.2008 r. kontynuowana była praca przy przepisywaniu i rozważaniu encykliki Jana Pawła II „Evangelium Vitae” przez szczecińską młodzież w czasie „Nocnych spotkań z Papieżem JPII” w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”. Przepisywanie odbywało się również w niektórych szczecińskich szkołach średnich. Celem tego przedsięwzięcia jest pochylenie się nad treścią tego dokumentu, by lepiej zrozumieć siebie jako umiłowanego Dziecka Bożego w odniesieniu do zagrożeń dzisiejszego świata i współczesnej rzeczywistości.
Szczecińska młodzież szkół średnich oraz grupy studentów przepisywały encyklikę na lekcjach religii oraz podczas „Nocnych spotkań z Papieżem Janem Pawłem II” w każdy III piątek miesiąca w siedzibie stowarzyszenia. W czasie tych spotkań młodzi mają również okazję zatrzymać się i rozważyć jej treści przy pomocy kapłana i terapeuty systemowego.
Młodzi, przepisaną przez siebie encyklikę pokażą całemu światu niosąc ją 29.03.08 r. w Marszu dla Życia na 300 metrach materiału, gdyż jest to ważna Książka dla wszystkich. Publiczna prezentacja tego dokumentu ma być swoistym zaproszeniem do kontemplacji jego treści.
Całość Dzieła zostanie zaniesiona w Marszu jako deklaracja, obietnica dochowania wierności papieskiemu przesłaniu i Ewangelii Chrystusa. Zostanie złożona na ołtarzu Eucharystycznym w Bazylice Archikatedralnej podczas uroczystej Mszy Świętej. Po uroczystościach zostanie pocięta na ok. 200 kawałków w taki sposób, by każda strona stanowiła jeden kawałek - flagę. W efekcie powstanie ok. 200 flag, z którymi młodzież przyjdzie na Jasne Błonia i weźmie udział w obchodach rocznicy śmierci Jana Pawła II. W czerwcu młodzi zawiozą je do Lednicy, a w sierpniu poniosą w pielgrzymce na Jasną Górę. W przyszłym roku, po kolejnych miesiącach analizy dokumentu najbardziej aktywna grupa młodych ludzi pragnie pojechać z Dziełem do Rzymu.
 
 
Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego i różańce na rękę
 
Centralnym punktem obchodów uroczystości 29.03.08 r. będzie Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego, do której pragniemy się bardzo dokładnie przygotować. Ceremonia uroczystego złożenia przyrzeczenia odbędzie się 29.03.08 r. po Marszu dla Życia, w Bazylice Archikatedralnej w czasie Eucharystii. Zaś w II niedzielę marca tj. 09.03.08 r. po wszystkich mszach św., we wszystkich kościołach Szczecina, członkowie różnych Wspólnot, Ruchów i Stowarzyszeń Kościelnych powiedzą o Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, złożą świadectwo i przekażą ważne informacje na ten temat. Jednocześnie udostępnią wiernym ulotki informacyjne wraz z treścią przyrzeczenia, które osoby podejmujące się Adopcji złożą symbolicznie na Ołtarzu Pańskim w Katedrze wraz z podpisem. Każda osoba, która podejmie Duchową Adopcję Dziecka Poczętego otrzyma dziesiątkę różańca na rękę oraz specjalną kartę – pamiątkę z treścią modlitwy do codziennego odmawiania. Deklaracja małego formatu, będzie jednocześnie niezwykłą pamiątką udziału w tym wielkim, duchowym, diecezjalnym wydarzeniu.
W związku z tym od jakiegoś czasu trwa „produkcja” różańców. Wierni oddawali zniszczone, porwane różańce i koraliki, a młodzież nawleka pojedyncze paciorki i w ten sposób przygotowuje się do tego wydarzenia. Młodzi w czasie „Nocnych Spotkań z Papieżem JPII” oraz na lekcjach religii wyprodukowali dotychczas ponad 500 szt. różańców, ale chcą zrobić ich ponad 2000 szt, albo więcej licząc na to, że tyle osób w diecezji zechce podjąć się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Akcja zbierania koralików jeszcze trwa, a młodzież w dalszym ciągu potrzebna jest do ich „produkcji”. Wartość tych różańców staje się nie do oszacowania, gdy weźmie się pod uwagę fakt, iż na tych paciorkach wielu ludzi, wiele razy modliło się wcześniej, oraz gdy zauważa się trud i wysiłek, precyzję i cierpliwość, którą musi się wykazać młody człowiek przy ich „produkcji”.
Dzieci otrzymają w czasie Marszu zielone balony z helem, (kolor nadziei), do których dołączą specjalne koperty z intencją, za kogo będą się modliły. Ok. 3000 szt. balonów wraz z kopertą symbolicznie uniosą dziecięce modlitwy do nieba.
Zobacz także: www.marszdlazycia.pl/
aktualizowano: 2013-01-29 13:45
Wszystkich rekordów:

Polecane:

„Różaniec do granic” – Różaniec za Polskę

Zapraszamy wszystkich na wspólny różaniec w intencji Polski w ramach inicjatywy „Różaniec do granic”, która w naszej Archidiecezji odbędzie się w środę, 7 października br., w Święto Matki Bożej Różańcowej, o godz. 15.00. Poniżej podajemy informacje o wszystkich miejscach modlitwy różańcowej nad granicą.

»

Koronacja obrazu Najświętszej Maryi Panny w Gryfinie

W sobotnie, 5 września 2020 r., w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gryfinie, Ksiądz Arcybiskup Metropolita A ndrzej Dzięga przewodniczył Eucharystii, w czasie której dokonał aktu koronacji obrazu NMP Królowej Korony Polskiej. Korony są wyrazem wdzięczności za okazane łaski i nieustanną opiekę Maryi nad mieszkańcami Gryfina i całej Ojczyzny. 
Obraz autorstwa Stanisława Kaczora-Baczewskiego, powstał na przełomie 1931-1932 roku dla kościoła w Kałuszu (archidiecezja lwowska) jako wotum wdzięczności za odzyskaną niepodległość, przywiązanie do wiary, czci Bogarodzicy i jako akt głębokiej miłości do Ojczyzny. Do Gryfina przybył wraz z mieszkańcami i proboszczem ks. Janem Palicą z Kałusza. 
Zdjęcia: UMiG Gryfino
»

Dożynki Archidiecezjalne 2020 – Mieszkowice

W Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej przez niemal 20 lat uroczystości dożynkowe organizowano w Pyrzycach; w dwóch ubiegłych latach miały miejsce w Gryfinie. W tym roku odbyły się w liczących 3,5 tys. mieszkańców, położonych w powiecie gryfińskim Mieszkowicach. 

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności