Fotogalerie

Fotogalerie 4 lipca 2016 09:36 wyświetleń: 2253

Rekolekcje w Łukęcinie - czerwiec 2016 r.

„Katecheta – budowniczy kultury spotkania”.

Rekolekcje dla katechetów w Trzęsaczu i Łukęcinie

3-5 i 10-12 czerwca 2016 r.

 

Ks. dr hab. Mariusz Sztaba – kapłan Archidiecezji Częstochowskiej, wykładowca pedagogiki na KUL poprowadził cykl konferencji rekolekcyjnych pod hasłem „Katecheta – budowniczym kultury spotkania” dla środowiska katechetów Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

Ojciec rekolekcjonista podzielił się z nami swoją wiedzą, doświadczeniem, a co najważniejsze swoją wiarą. W ciekawy sposób nakreślił, że „być katechetą” to „być nauczycielem i wychowawcą”, ale być „dobrym katechetą”, to być świadkiem, a być świadkiem to chcieć się spotykać z drugim człowiekiem, słuchać go i rozmawiać z nim. W swoich naukach powołał się na wiele autorytetów i wzorów osobowych, zachęcając nas, abyśmy korzystali z ich wiedzy i doświadczeń w budowaniu relacji z ludźmi. Mówił, że mamy być jak „otwarte okno”, aby nie tylko widzieć, ale usłyszeć i tworzyć.

Czas rekolekcji stał się dla nas swoistą „szkołą Chrystusa”, w której spotkaliśmy wspaniałego nauczyciela w osobie ks. Mariusza. Poczuliśmy się jak uczniowie, którzy odkrywają niedoskonałości w zakresie własnej wiedzy, a nawet wiary. Jednak sposób przekazywania treści, głoszonych trudnym naukowym językiem, ale z uśmiechem, humorem, przeplatany dowcipnymi porównaniami, śmiesznymi powiedzonkami w toku konferencji sprawił, że budziły się w nas refleksje i pytania. Nauki zmuszały nasze środowisko do zastanowienia się nad własnym sposobem katechizowania i wychowania  oraz  budowania kultury spotkania.

Cenna jest nauka, która pobudza do myślenia i twórczego działania, a ta podczas odbytych rekolekcji taką właśnie była.

Rekolekcje umilili nam swoją osobą i życzliwym słowem ks. dyrektor dr Paweł Płaczek i siostra Agnieszka Piątkowska – wizytatorka katechetyczna. Im szczególnie dziękujemy tak inspirujące rekolekcje, które zgromadziły tak liczną grupę katechetów posługujących na ziemi nad Odrą i Bałtykiem.

 

                                                                                                          Krystyna Korda

aktualizowano: 2016-07-04 09:38
Wszystkich albumów:

Polecane:

Betlejem w Szczecinie 2019 - charytatywny koncert kolęd!

Wydarzenie odbędzie się w 14. miastach i największych halach koncertowych w Polsce. Wspólnie zaśpiewamy ponad 30 kolęd i pieśni bożonarodzeniowych, które zabrzmią w nowych i oryginalnych aranżacjach. Na scenie pojawią się wielkie gwiazdy polskiej estrady. Zaśpiewają dla Was niezwykli artyści: Kayah, Kamil Bednarek, Antonina Krzysztoń, Józef Broda, Adam Krylik, Mate.O, Dana Vynnytska, Agnieszka Musiał, Dawid Kwiatkowski, Bovska. Zagrają słynny Atom String Quartet, fenomenalne Kapela Maliszów oraz bułgarsko-rumuńska orkiestra dęta - Fanfara Moldova. Pod kierownictwem Jana Smoczyńskiego wystąpią wyjątkowi wokaliści i instrumentaliści z Polski oraz ze świata, m. in.: Yazeed Sakhnini - Arab z Nazaretu, Adeb Chamoun – perkusista o syryjsko-ormiańskich korzeniach, Yaron Cherniak – Żyd z Jerozolimy.

Dołączy do nich chór…, czyli my - kilka tysięcy widzów, którzy podczas koncertu oddadzą się wspaniałemu entuzjazmowi wspólnego kolędowania. Ten wyjątkowy koncert będzie rozbrzmiewać bożonarodzeniową radością przez ponad 2 godziny. Koncert jest wydarzeniem ewangelizacyjnym, artystycznym, muzycznym oraz multimedialnym przygotowanym na najwyższym światowym poziomie. Podczas tego wydarzenia spotykają się ludzie z całej Polski, aby wspólnie kolędować i świętować Boże Narodzenie. Trasa koncertowa Betlejem w Polsce 2018/2019 ma na celu stworzyć wielką wspólnotę wiary i klimatu międzyludzkiej bliskości. Zbuduje go nie tylko muzyka na najwyższym, światowym poziomie i wspólne śpiewanie. Umocni je także czas dedykowany innym – bliższym i dalszym – uczestnikom koncertu. Każdy uczestnik koncertu, przy wejściu otrzyma program wraz z opłatkiem. W programie koncertu znajduje się łamanie opłatkiem i składanie życzeń. Podczas koncertu usłyszymy także życzenia od duchownych i świeckich włodarzy miasta.

Ceny biletów są uzależnione od strefy numerowanego miejsca i są dostępne w trzech cenach: 50 zł, 60 zł i 80 zł – szczegóły poniżej na mapce sektorów hali Netto Arena. Całkowity dochód z koncertu wspiera akcje ewangelizacyjne i charytatywne, m.in. akcję „Ambasadorzy Miłosierdzia”. Uprzejmie prosimy o zgłaszanie zapotrzebowania na ilości biletów do Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej do dnia 5 stycznia br. Ilość biletów i rodzaj miejscówek jest ograniczony i decyduje o nich kolejność zgłoszeń. Zamówienia indywidualne i grupowe można składać w wersji elektronicznej pod adresem mailowym p.fryszka@ichtis.info oraz pod numerem telefonu 506 413 634 (Paulina Fryszka - Wydział Wychowania Katolickiego).

– Chcemy wspólnie poruszać ludzkie serca i zachęcać ludzi do pomagania potrzebującym. Służą temu akcje charytatywne, które wspólnie zrealizujemy. W poprzedniej edycji akcji “Głodnych Nakarmić”, która wspierała osoby niedożywione, przekazaliśmy na ten cel ponad 798 000 zł. Natomiast akcja “Ambasador Miłosierdzia” to akcja, w której każdy kto przekaże torbę wypełnioną artykułami dla osób potrzebujących, otrzyma tytuł Ambasadora Miłosierdzia – mówi Adam Guzdek z Fundacji Światło-Życia.

Koncert odbędzie się pod patronatem honorowym Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego - Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski oraz pod patronatem medialnym Telewizji Polskiej. Więcej informacji oraz videorelacje z poprzednich edycji koncertów można znaleźć na stronie www.betlejemwpolsce.pl, www.ichtis.info oraz folderach, ulotkach i plakatach. Zapraszamy również do dołączenia do wydarzenia na Facebook'u.

Przywróćmy naszemu świętowaniu właściwy wymiar: spotkajmy się wspólnie w Azoty Arena, by śpiewająco radować się z pięknego czasu Bożego Narodzenia! By podzielić się tą radością z innymi! By „Głodnych nakarmić”.Betlejem w Szczecinie w Internecie:
Teledysk do piosenki „Jak w Betlejem” promujący Betlejem w Szczecinie 2019: www.facebook.com/betlejemwpolsce/videos/329676120847700/
Wydarzenie na Facebook`u: www.facebook.com/events/456418514883683/
Betlejem w Polsce na Facebook`u: www.facebook.com/betlejemwpolsce
Fotorelacja z Betlejem w Szczecinie 2018: www.ichtis.info/betlejem-w-szczecinie-2018/6182
Videorelacja z Betlejem w Szczecinie 2018: www.youtube.com/watch

Zapraszamy do oglądania i udostępniania powyższych materiałów promujących koncert Betlejem w Szczecinie!


Msze św., kościoły

Społeczność

Polityka prywatności

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone