1 Z modlitwą w Ravensbrück | Kościół Szczecińsko-kamieński
Piątek, 08 grudnia 2023 r. imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza Piątek I tygodnia adwentu | Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne forum pastoralne Apostolat Chorych

Polecamy:

Polecane 7 listopada 13:05 wyświetleń: 842 ks. A. Zaniewski

Z modlitwą w Ravensbrück

W piątek, 3.11. br. w trwającej oktawie uroczystości Wszystkich Świętych  delegacja Kurii Metropolitalnej  udała się na modlitwę do obozu koncentracyjnego Ravensbrück, znajdującego się w Niemczech około 120 km od Szczecina.

  Pielgrzymce przewodniczył Ks. Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga. Na miejscu dołączyła do nas delegacja z Chojny z Panią Burmistrz Barbarą Rawecką i pracownikami Urzędu Miasta w Chojnie. Obecność Pani Burmistrz była związana z niedawno odkrytą filią obozu Ravensbrück, która znajdowała się w tym mieście.

  Pobyt rozpoczęliśmy od przejścia kolejno Izb Pamięci Narodów Europy, a następnie zatrzymaliśmy się na modlitwę przy jeziorze, do którego były rozsypywane prochy pomordowanych kobiet i dzieci. Zostały złożone kwiaty i znicze przy tablicy w języku polskim, upamiętniającej tragedie przetrzymywanych tam więźniów. Pielgrzymka zbiegła się czasowo z pożegnaniem Pani prof. Wandy Półtawskiej, która również była więziona w tym obozie, a o której pamiętaliśmy w naszych modlitwach. Odmawiając modlitwę różańcową przeszliśmy na miejscowy cmentarz, gdzie są złożone prochy pomordowanych. Na cmentarzu przy grobie pomordowanych kobiet odmówiliśmy koronkę do Bożego Miłosierdzia modląc się o życie wieczne dla wszystkich poległych w tym miejscu kaźni Narodu Polskiego i innych Narodów Europy.

  Na zakończenie Ks. Arcybiskup udzielił całej grupie Pasterskiego Błogosławieństwa i zachęcił do ponownego odwiedzenia z modlitwą tego miejsca i innych miejsc, które są niemymi, ale bardzo wymownymi świadkami tamtych tragicznych wydarzeń.

aktualizowano: miesiąc temu
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Katechumenat i mistagogia na dzisiejsze czasy - zapis konferencji

17 listopada 2023 roku w budynku Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa "Katechumenat i mistagogia na dzisiejsze czasy". Została ona zrealizowana dzięki dofinansowaniu, które otrzymał Instytut Nauk Teologicznych US w ramach programu Doskonała nauka II – wsparcie dla konferencji naukowych, organizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

»

Archidiecezjalny Dzień Jedności kandydatów do Bierzmowania

Odpowiadając pozytywnie na zachętę Papieża Franciszka, aby co roku Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata była czasem spotkania w diecezjach z młodzieżą, kandydaci do sakramentu bierzmowania z terenu całej Archidiecezji zostali zaproszeni wraz z opiekunami do Bazyliki Archikatedralnej pw. Św. Jakuba Ap. w Szczecinie. Koordynatorem wydarzenia był Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej. (fot. Adam Szewczyk)

»

Święcenia kapłańskie w kościele seminaryjnym

W niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata, 26 listopada 2023 r., w kościele Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie, Arcybiskup Szczecińsko-Kamieński Andrzej Dzięga udzielił święceń prezbiteratu alumnowi szczecińskiego seminarium, diakonowi Krzysztofowi Dorau. Homilię podczas uroczystości wygłosił Biskup Henryk Wejman. Nowo wyświęcony kapłan pochodzi z Sopotu.

Zdjęcia: Jakub Józefowicz

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności