loading...

"Zdobywanie Rzymu" przez nauczycieli z Choszczna

04 marca 2014r. Odsłon: 10612

Tegoroczne ferie zimowe obfitowały w wiele interesujących wydarzeń wśród grona pedagogicznego z parafii św. Jadwigi Królowej w Choszcznie. Niezapomnianym wydarzeniem była pielgrzymka do Wiecznego Miasta organizowana przez parafię. 

 


14 nauczycieli i pracowników Przedszkola nr 1 w Choszcznie wyleciało samolotem do Rzymu. Dla jednych była to pierwsza taka podróż, a dla drugich podróżników kolejna w życiu. Celem naszej pielgrzymki było spotkanie przy ołtarzu bł. Jana Pawła II w bazylice watykańskiej. Skupienie, modlitwa i łzy wzruszenia dały impuls do zdobywania Rzymu. Piękne bazyliki, muzeum watykańskie, starożytny Rzym z licznymi historycznymi zakątkami, fontanny i nieustanny entuzjazm uczestników uczynił wyjazd radosnym i niezapomnianym wydarzeniem. Nauczyciele z Choszczna postanowili powrócić do Rzymu w kwietniu na kanonizację bł. Jana Pawła II. 

 

 

Katechetka Małgorzata Walendzik



Rok liturgiczny: A/II
XI Tydzień zwykły
św. Elizeusz, św. Prot, św. Rufin, św. Fortunat, św. Eteriusz
Ewangelia:
Mt 9, 36-38; 10, 1-8
© Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska - Wszelkie Prawa Zastrzeżone