Poniedziałek, 28 września 2020 r. imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława Poniedziałek XXVI tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Wacława

Katedra na żywo

wiecej ... Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Apostolat Chorych

Polecamy:

Home

Home 24 marca 12:06 wyświetleń: 2392 S.Z.

Zmarł Ksiądz Stanisław Mielimączka

Z żalem, ale i z nadzieją wypływającą z wiary w zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa informujemy, że dnia 23 marca 2020 r., w wieku 81 lat zmarł Ksiądz Stanisław Mielimączka, dawny proboszcz Parafii pw. św. Antoniego z Padwy w Brwicach.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w kościele filialnym pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Dargomyślu (parafia pw. św. Stanisława BM w Cychrach), we czwartek, dnia 26 marca br.:
- o godz. 12:00 Msza święta pogrzebowa
- po liturgii uroczystości pogrzebowe przy grobie na miejscowym cmentarzu.
 
Przypominamy o zachowaniu aktualnych (ogłoszonych 24 marca br.) ograniczeń w związku ze stanem epidemii.
 
Polecajmy śp. Księdza Stanisława Mielimączkę Bożemu Miłosierdziu.
 

Ks. Stanisław Mielimączka urodził się 21 lipca 1939 r. w Głogórach (dawne województwo lwowskie).
Święcenia kapłańskie przyjął 18 czerwca 1972 r.
 
Posługiwał w następujących parafiach:
 
Ińsko                                                          01.07.1972 - 15.06.1974 - wikariusz
Pełczyce                                                    15.06.1974 - 10.06.1976 - wikariusz
Nowogard Wniebowzięcia NMP                  10.06.1976 - 11.06.1977 - wikariusz
Jesionowo                                                 11.06.1977 - 11.06.1977 - wikariusz
Dąbrowa St.                                              11.06.1977 - 31.05.1978 - wikariusz
Dolice                                                        31.05.1978 - 25.06.1982 - wikariusz
Nowogard Wniebowzięcia NMP                  25.06.1982 - 05.01.1984 - wikariusz
Warnica                                                     05.01.1984 - 01.08.1984 - rezydent
Żabów                                                        01.08.1984 - 15.05.1985 - wikariusz
Świerzno                                                    15.05.1985 - 31.12.1985 - rezydent
Brwice                                                        31.12.1985 - 28.08.1993 - proboszcz
Gryfino, Narodzenia NMP                           28.08.1993 - 02.09.1993 - rezydent
Dębno św. Antoniego                                 02.09.1993 - 30.06.1994 - pomoc duszpasterska
Dolice Dom Pomocy w Dolicach                 30.06.1994 - 01.09.2005 - kapelan
Kamień Pomorski - Dom Księży                  01.09.2005 - 23.03.2020 - rezydent
 

aktualizowano: 2020-03-27 14:24
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Koronacja obrazu Najświętszej Maryi Panny w Gryfinie

W sobotnie, 5 września 2020 r., w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gryfinie, Ksiądz Arcybiskup Metropolita A ndrzej Dzięga przewodniczył Eucharystii, w czasie której dokonał aktu koronacji obrazu NMP Królowej Korony Polskiej. Korony są wyrazem wdzięczności za okazane łaski i nieustanną opiekę Maryi nad mieszkańcami Gryfina i całej Ojczyzny. 
Obraz autorstwa Stanisława Kaczora-Baczewskiego, powstał na przełomie 1931-1932 roku dla kościoła w Kałuszu (archidiecezja lwowska) jako wotum wdzięczności za odzyskaną niepodległość, przywiązanie do wiary, czci Bogarodzicy i jako akt głębokiej miłości do Ojczyzny. Do Gryfina przybył wraz z mieszkańcami i proboszczem ks. Janem Palicą z Kałusza. 
Zdjęcia: UMiG Gryfino
»

Dożynki Archidiecezjalne 2020 – Mieszkowice

W Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej przez niemal 20 lat uroczystości dożynkowe organizowano w Pyrzycach; w dwóch ubiegłych latach miały miejsce w Gryfinie. W tym roku odbyły się w liczących 3,5 tys. mieszkańców, położonych w powiecie gryfińskim Mieszkowicach. 

»

Inauguracja roku szkolnego 2020/21 w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym

1 września br. o godz. 9.00 w kościele pw. Królowej Korony Polskiej w Szczecinie odbyła się uroczysta inauguracja nowego Roku Szkolnego w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Maksymiliana Marii Kolbego. Mszy Świętej przewodniczył ks. Michał Mikołajczak - prefekt szkoły.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności