Środa, 22 września 2021 r. imieniny: Maury, Milany, Tomasza Środa XXV tygodnia okresu zwykłego

Katedra na żywo

wiecej ... Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Apostolat Chorych

Polecamy:

Home

Home 20 lipca 15:06 wyświetleń: 2059

Zmarł Ks. Prałat Tadeusz Sosnowski

Z żalem, ale i z nadzieją wypływającą z wiary w zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa informujemy, że dnia 20 lipca 2021 r., w wieku 85 lat życia i 60 lat kapłaństwa, zmarł Ksiądz Prałat Tadeusz Sosnowski, wieloletni proboszcz Parafii pw. Najświętszego Zbawiciela w Rewalu.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w kościele Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie, we piątek, 23 lipca 2021 r., wg następującego porządku:
 
- 9:30 czuwanie modlitewne przy trumnie zmarłego Kapłana;
- 10:00 Msza święta pogrzebowa;
- po liturgii złożenie ciała w grobowcu kapłańskim na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.

Przypominamy o zachowaniu aktualnych zaleceń sanitarnych w związku ze stanem epidemii.

Polecajmy śp. Księdza Tadeusz Sosnowskiego Bożemu Miłosierdziu.


Ks. Tadeusz Sosnowski urodził się 18 listopada 1935 r. w Hryńkowcach (powiat tarnopolski).
Święcenia kapłańskie przyjął 14 maja 1961 r.

Posługiwał w następujących parafiach:

Lubsko, Najśw. Serca Pana Jezusa          15.06.1961 - 01.07.1963 - wikariusz
Zielona Góra, św. Jadwigi                         01.07.1963 - 31.08.1968 - wikariusz
Gorzów, Wniebowzięcia NMP (katedra)    31.08.1968 - 01.07.1971 - wikariusz
Szczecin, Świętego Krzyża                        01.07.1971 - 01.07.1972 - wikariusz
Kamień Pom.                                            01.07.1972 - 16.03.1974 - wikariusz
Karnice                                                    16.03.1974 - 25.02.1980 - administrator
Kamień Pom.                                            25.02.1980 - 12.07.1981 - administrator
Rewal                                                       12.07.1981 - 17.10.1996 - proboszcz
Międzyzdroje, kaplica "Stella Matutina"     17.10.1996 - 01.08.2007 - rektor
Szczecin, Dom Wspólnoty Kapłańskiej     01.08.2007 - 20.07.2021 - rezydent

aktualizowano: 2021-07-26 07:10
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Szkoła Liturgicznego Animatora Muzycznego - IX edycja

SLAM – Szkoła Liturgicznego Animatora Muzycznego, to skrót, który jest rozpoznawalny przez coraz większą grupę osób, zwłaszcza tych, które poszukują miejsca, gdzie mogą pogłębiać swoją wiedzę i doświadczenie w zakresie służby liturgicznej i muzycznej. Już we wrześniu 2021 roku rozpocznie się kolejna edycja tych spotkań.

»

Ustanowienie Sanktuarium bł. kard. Stefana Wyszyńskiego

18 września 2021 r., podczas Msza święta pontyfikalna o godz 16:00, pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Jana Pawłowskiego, Sekretarza ds. Reprezentacji Papieskich Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej, nastąpi ustanowienie kościoła parafialnego w Kobylance Sanktuarium bł. kard. Stefan Wyszyńskiego.

»

5 września - Dzień Solidarności z Afgańczykami

W niedzielę 5 września w Kościele w Polsce będzie obchodzony „Dzień Solidarności z Afgańczykami”. Z apelem do pasterzy i wiernych Kościoła katolickiego w Polsce o modlitwę i pomoc materialną dla Afgańczyków zwrócił się przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności