Sobota, 04 kwietnia 2020 r. imieniny: Benedykta, Izodory, Wacławy Sobota V tygodnia Wielkiego Postu | Wspomnienie dowolne Św. Izydora

Katedra na żywo

wiecej ... Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Apostolat Chorych

Polecamy:

Home

Home 20 marca 13:30 wyświetleń: 231 pf

Video pozdrowienia z Madagaskaru

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego filmu, który otrzymaliśmy dziś z Misokitsy z Madagaskaru - gdzie w ramach dzieł misyjnych Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska buduje kościół i szkołę dla lokalnej społeczności. Video jest formą podziękowania i pozdrowienia od o. Mareka Ochlaka - miejscowego misjonarza - oraz lokalnych chrześcijan i zarazem budowniczych kościoła. Wszystkim zaangażowanym w to misyjne dzieło serdecznie dziękujemy - to dzięki temu wsparciu możliwa była tak szybka budowa tego kościoła.

Szkoła i kościół będzie wotum wdzięczności za zbliżające się 50-lecie istnienia Archidiecezji. Ks. Paweł Płaczek, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, zapowiada, że to początek współpracy z ojcami oblatami, którzy już od 40 lat posługują wśród ubogich w Afryce.

Więcej o dziele misyjnym budowy szkoły i kościoła na Madagaskarze można zlaneźć na poniższych stronach:

 https://kuria.pl/katecheza/aktualnosci/Kronika-Szczecinska-o-budowie-szkoly-i-kosciola-na-Madagaskarze_3781 - Kronika Szczecińska o budowie szkoły i kościoła na Madagaskarze.

https://kuria.pl/katecheza/aktualnosci/Poswiecenie-kamienia-wegielnego--wotum-wdziecznosci-na-Madagaskarze_3906 - Poświęcenie kamienia węgielnego - wotum wdzięczności na Madagaskarze.

https://kuria.pl/katecheza/aktualnosci/Wmurowanie-kamienia-wegielnego-w-Misokitsy-na-Madagaskarze_3911 - wmurowanie kamienia węgielnego w Misokitsy na Madagaskarze.

https://kuria.pl/katecheza/aktualnosci/Aktualny-stan-budowy-szkoly-i-kosciola-w-Misokitsy-na-Madagaskarze_3918 - aktualny stan budowy szkoły i kościoła w Misokitsy (z dnia 10 grudnia 2019 r.)

https://kuria.pl/katecheza/aktualnosci/Mlodzi-misjonarze-z-Wolina-wsparli-budowe-szkoly-i-kosciola-na-Madagaskarze_3964 - młodzi misjonarze wspierają budwę szkoły i kościoła na Madagaskarze.

https://kuria.pl/katecheza/aktualnosci/Przekaz-swoj-1-podatku-na-rzecz-misji-i-wlacz-sie-w-projekt-Adopcji-na-odleglosc_3457 - przekaż swój 1% podatku na rzecz misji i włącz się w projekty misyjne Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

aktualizowano: Przedwczoraj 17:15
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Konferencje rekolekcyjne "Na progu Paschy"

Zapraszamy na konferencje rekolekcyjne "Na progu Paschy", które jak co roku na początku Wielkiego Tygodnia głoszone są w Bazylice Katedralnej św. Jakuba w Szczecinie. W tym roku wyjątkowo niestety tylko on-line na www.katedra.szczecin.pl.

»

Międzynarodowa współpraca Wydziału Wychowania Katolickiego z katolickim Radio Shahidi z Isiolo w Kenii

Z inicjatywy Wydziału Wychowania Katolickiego trwa Ogólnopolski Domowy Konkurs Muzyczno-Religijny na wykonanie hymnu misyjnego Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Dziś otrzymaliśmy informację z Isiolo z Kenii, że najlepsze wykonania misyjnego hymnu będą emitowane także - w zaprzyjaźnionym z nami - katolickim Radio Shahidi w Isiolo. Serdecznie zapraszamy do wirtualnych odwiedziń tego radia - już jutro udostępnimy pierwsze polskie wykonania misyjnego hymnu emitowane z Isiolo w Kenii.

»

Działania Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej w okresie epidemii koronawirusa

W okresie epidemii koronawirusa Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńśkiej podejmuje szereg działań pomocowych realizowanych oraz planuje kolejne inicjatywy mające na celu pomoc osobom potrzebującym.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności