Zainteresowanych diecezjalnym etapem Synodu Biskupów zachęcamy do zapoznania się z Vademecum Synodu o synodalności, który stanowi podstawę prac zespołów synodalnych, powołanych w dekanatach i wspólnotach, które włączyły się w prace synodalne.
Vademecum Synodu o synodalności. Oficjalny podręcznik słuchania i rozeznawania w Kościołach lokalnych: etap pierwszy [październik 2021 – kwiecień 2022] w diecezjach i konferencjach episkopatów prowadzący do Zgromadzenia Synodu Biskupów w październiku 2023 roku. https://episkopat.pl/vademecum-synodu-o-synodalnosci-tekst/
Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Głównej Patronki naszej Archidiecezji, którą będziemy przeżywać w Katedrze, w poniedziałek, 6 czerwca, ma w tym roku szczególny wymiar z racji na Jubileusz 50-lecia diecezji.
»Zapraszamy na spotkania, organizowane przez Kurię Metropolitalną, które odbędą się w szczecińskiej parafii pw. Świętego Krzyża w dniach od 7 do 10 czerwca od godz. 18.00. Spotkania rozpoczną się Mszą Świętą. Modlitwom w te dni będą przewodniczyć i słowo Boże głosić następujący Kapłani: 7-8 czerwca – Ks. Rafał Jarosiewicz; 9 czerwca – Ks. Dariusz Dąbrowski COr; 10 czerwca – Ks. Dominik Chmielewski SDB.
»Litrurgii Wigilii Paschalnej w Bazylice Archikatedralnej przewodniczył Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński. Podczas uroczystej liturgii Ksiądz Arcybiskup udzielił sakramentów chrztu, bierzmowania i I komunii świętej trzem dorosłym osobom. Nocną celebrację Wigilii Paschalnej zakończyła procesja rezurekcyjna.
Fot. Wojciech Kłosowski
»