Niedziela, 17 lutego 2019 r. imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza VI Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Siedmiu założycieli Zakonu Serwitów Najśw. Maryi Panny
Home 2 grudnia 2018 15:52 wyświetleń: 667

Relikwie św. Ojca Pio w Szczecinie

W związku z Rokiem Jubileuszowym stulecia otrzymania stygmatów przez św. Ojca Pio oraz pięćdziesięciolecia jego śmierci odbędzie się w Szczecinie wystawienie Relikwii św. Ojca Pio - habitu, rękawicy i bandaża okrywającego ranę serca. Wydarzenie to będzie miało miejsce w Parafii pw. Świętej Rodziny w Szczecinie, 5 grudnia br. Zapraszamy wszystkich do modlitwy przy relikwiach św. Ojca Pio.

Modlitwa przez przyczynę św. o. Pio i oddanie czci jego relikwiom będzie w Parafii pw. Świętej Rodziny w Szczecinie, przy ul. Królowej Korony Polskiej, w środę, 5 grudnia 2018 r., w godz. od 15.00 do 23.00.

Obecny rok jest dla wszystkich czcicieli św. Ojca Pio wyjątkowym czasem, przeżywamy bowiem uroczysty jubileusz stulecia od otrzymania przez niego stygmatów oraz pięćdziesięciolecia od przejścia do domu Ojca. W ramach obchodów jubileuszu Krakowska Prowincja Kapucynów przygotowała pielgrzymkę wyjątkowych relikwii świętego Stygmatyka: habitu, rękawiczki, którą okrywał stygmat dłoni oraz chusty osłaniającej niegdyś krwawiący bok.

Patronaty honorowe nad krajowymi wydarzeniami i inicjatywami Jubileuszu Ojca Pio objęła Konferencja Episkopatu Polski oraz Konferencja Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce i Konferencja Wyższych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych w Polsce.

PEREGRYNACJA RELIKWII ŚW. OJCA PIO HABITU, RĘKAWICY I BANDAŻA OKRYWAJĄCEGO RANĘ SERCA
w Roku Jubileuszowym 100-lecia otrzymania stygmatów przez św. o. Pio oraz 50-lecia jego śmierci
Parafia pw. Świętej Rodziny w Szczecinie

5 grudnia 2018 r.

Godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
Godz. 15.15 – Konferencja „Ojciec Pio - święty na nasze czasy” - br. Roman Rusek OFMCap, Krajowy Koordynator Grup Modlitwy św. Ojca Pio
Godz. 16.15 – Modlitwa osobista przy Relikwiach św. Ojca Pio
Godz. 17.00 – Nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Ojca Pio
Godz. 17.30 – Różaniec
Godz. 18.00 – Msza Święta w intencji wiernych Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej
Godz. 19.00 – Indywidualne oddanie czci relikwiom św. Ojca Pio
Godz. 19.30 – Modlitwa osobista przy relikwiach św. Ojca Pio
Godz. 20.30 – Nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Ojca Pio
Godz. 21.00 – Apel Jasnogórski
Godz. 21.30 – Litania do św. Ojca Pio i Koronka do Najświętszego Serca Pana Jezusa
Godz. 22.00 – Msza Święta i indywidualne oddanie czci Relikwiom św. Ojca Pio

6 grudnia

Godz. 6.30 – Msza Święta roratnia
Godz. 7.30 – Modlitwa osobista przy Relikwiach św. Ojca Pio
Godz. 8.00 – Różaniec
Godz. 9.00 – Msza Święta i indywidualne oddanie czci Relikwiom św. Ojca Pio

aktualizowano: 2018-12-12 12:27
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Misje są sprawą całego Ludu Bożego – nadal pomagamy kenijskim przyjaciołom

6 stycznia Kościół obchodził Uroczystość Objawienia Pańskiego, która przypomina nam, że Zbawiciel przyszedł na świat nie do wybranej grupy czy narodu, ale do wszystkich ludzi bez wyjątku. Czy my, należący do Kościoła powszechnego, naprawdę o tym pamiętamy? Uczestniczymy w Eucharystii i różnych nabożeństwach w kościołach z dachami (to takie oczywiste, że nawet tego nie zauważamy), więc nie leje nam się na głowę, ani nie dostajemy udaru słonecznego. Czasami narzekamy, że mamy za daleko; że w kościele jest za zimno lub za gorąco; że ławki są niewygodne, a ksiądz mówi za długie kazania.

»

Koncert Betlejem w Szczecinie 2019

6 stycznia 2019 r., w święto Trzech Króli, w szczecińskiej hali widowiskowo-sportowej Netto Arena odbył się charytatywny koncert kolęd z różnych stron świata pt. "Betlejem w Szczecinie". Koncert był częścią ogólnopolskiej trasy koncertowej "Betlejem w Polsce". Uczestnicy koncertu wysłuchali bożonarodzeniowych utworów z Polski, Armenii, kompozycje serbskie, norweskie, niemieckie, angielskie, irlandzkie, z krajów arabskich, baskijskie, cejlońskie, ukraińskie, hebrajskie, a nawet etiopskie czy te stworzone przez kanadyjskich Indian. Kolędy i pieśni zabrzmiały w polskich wersjach językowych i nowych, współczesnych aranżacjach. 

Fot. Przemysław Kaweński (www.kawenskifotografia.pl)

»

Pasterka 2018 w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie

O godz. 24:00, w Wigilię Bożego Narodzenia, Ksiądz Arcybiskupa Metropolita Andrzej Dzięga przewodniczył uroczystej Pasterce w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba w Szczecinie

Fot.: Marek Sakowski i Roman Karwowski

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności