Czwartek, 21 marca 2019 r. imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira Czwartek II tygodnia Wielkiego Postu

Home

Home 2 grudnia 2018 15:52 wyświetleń: 721

Relikwie św. Ojca Pio w Szczecinie

W związku z Rokiem Jubileuszowym stulecia otrzymania stygmatów przez św. Ojca Pio oraz pięćdziesięciolecia jego śmierci odbędzie się w Szczecinie wystawienie Relikwii św. Ojca Pio - habitu, rękawicy i bandaża okrywającego ranę serca. Wydarzenie to będzie miało miejsce w Parafii pw. Świętej Rodziny w Szczecinie, 5 grudnia br. Zapraszamy wszystkich do modlitwy przy relikwiach św. Ojca Pio.

Modlitwa przez przyczynę św. o. Pio i oddanie czci jego relikwiom będzie w Parafii pw. Świętej Rodziny w Szczecinie, przy ul. Królowej Korony Polskiej, w środę, 5 grudnia 2018 r., w godz. od 15.00 do 23.00.

Obecny rok jest dla wszystkich czcicieli św. Ojca Pio wyjątkowym czasem, przeżywamy bowiem uroczysty jubileusz stulecia od otrzymania przez niego stygmatów oraz pięćdziesięciolecia od przejścia do domu Ojca. W ramach obchodów jubileuszu Krakowska Prowincja Kapucynów przygotowała pielgrzymkę wyjątkowych relikwii świętego Stygmatyka: habitu, rękawiczki, którą okrywał stygmat dłoni oraz chusty osłaniającej niegdyś krwawiący bok.

Patronaty honorowe nad krajowymi wydarzeniami i inicjatywami Jubileuszu Ojca Pio objęła Konferencja Episkopatu Polski oraz Konferencja Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce i Konferencja Wyższych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych w Polsce.

PEREGRYNACJA RELIKWII ŚW. OJCA PIO HABITU, RĘKAWICY I BANDAŻA OKRYWAJĄCEGO RANĘ SERCA
w Roku Jubileuszowym 100-lecia otrzymania stygmatów przez św. o. Pio oraz 50-lecia jego śmierci
Parafia pw. Świętej Rodziny w Szczecinie

5 grudnia 2018 r.

Godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
Godz. 15.15 – Konferencja „Ojciec Pio - święty na nasze czasy” - br. Roman Rusek OFMCap, Krajowy Koordynator Grup Modlitwy św. Ojca Pio
Godz. 16.15 – Modlitwa osobista przy Relikwiach św. Ojca Pio
Godz. 17.00 – Nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Ojca Pio
Godz. 17.30 – Różaniec
Godz. 18.00 – Msza Święta w intencji wiernych Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej
Godz. 19.00 – Indywidualne oddanie czci relikwiom św. Ojca Pio
Godz. 19.30 – Modlitwa osobista przy relikwiach św. Ojca Pio
Godz. 20.30 – Nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Ojca Pio
Godz. 21.00 – Apel Jasnogórski
Godz. 21.30 – Litania do św. Ojca Pio i Koronka do Najświętszego Serca Pana Jezusa
Godz. 22.00 – Msza Święta i indywidualne oddanie czci Relikwiom św. Ojca Pio

6 grudnia

Godz. 6.30 – Msza Święta roratnia
Godz. 7.30 – Modlitwa osobista przy Relikwiach św. Ojca Pio
Godz. 8.00 – Różaniec
Godz. 9.00 – Msza Święta i indywidualne oddanie czci Relikwiom św. Ojca Pio

aktualizowano: 2018-12-12 12:27
Wszystkich rekordów:

Polecane:

II Akcja Misyjna - Okulary dla Afryki

Papieskie Dzieła Misyjne Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej przy współpracy z p. dr. hab. n. med. prof. PUM Jerzym Sieńko i Zachodniopomorskim Kuratorem Oświaty organizują II Akcję Misyjną zatytułowaną „Okulary dla Afryki”.

»

Orędzie Papieża Franciszka na Wielki Post 2019

Pościć, czyli uczyć się zmieniać nasz stosunek do innych i do stworzeń: przechodzić od pokusy „pożerania” wszystkiego, celem zaspokojenia naszej chciwości, do umiejętności cierpienia z miłości, która może wypełnić pustkę naszego serca. Modlić się, aby umieć wyrzec się bałwochwalstwa i samowystarczalności naszego ja i uznać, że potrzebujemy Boga i Jego miłosierdzia. Dawać jałmużnę, czyli porzucić nierozsądny styl życia i gromadzenie wszystkiego dla siebie w iluzji zabezpieczania przyszłości, która do nas nie należy - pisze w ogłoszonym orędziu na tegoroczny Wielki Post Ojciec Święty Franciszek

»

Święcenia diakonatu w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie 2019

W sobotę, dnia 2 marca 2019 r., w Bazylice Archikatedralnej św. Jakuba Apostoła w Szczecinie, ksiądz biskup Henryk Wejman udzielił trzem alumnom Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie święceń diakonatu. Nowo wyświęceni diakoni to: Maciej Czaczyk, Piotr Łosiewski i Paweł Szeloch.

Zdjęcia: Roman Karwowski

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności