1 Procesja ze Świętymi - 31.10.2023 r. | Kościół Szczecińsko-kamieński
Piątek, 01 grudnia 2023 r. imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza Piątek tygodnia okresu zwykłego

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne forum pastoralne Apostolat Chorych

Polecamy:

Home 17 października 12:45 wyświetleń: 909 ks. A. Zaniewski

Procesja ze Świętymi - 31.10.2023 r.

We wtorek, 31 października br. w Szczecinie po raz 8 będzie miała miejsce "Procesja ze Świętymi".  Rozpoczęcie o godz. 20.00 na Jasnych Błoniach przy figurze św. Jana Pawła II, zakończenie Mszą Świętą z uroczystości Wszystkich Świętych w Bazylice Archikatedralnej, ok. godz. 21.00. Procesje organizujmy również w innych miejscach naszej Archidiecezji, lub dołączmy do procesji centralnej.

Procesja z relikwiami świętych i błogosławionych, niesionymi figurami i obrazami świętych, wydobywający się dym z kadzidła, niesione zapalone znicze (zapewniają organizatorzy) i świece, a także stroje świętych i błogosławionych (zachęcamy do przebrania) nadają temu wydarzeniu wyjątkowy klimat, ale przede wszystkim pobudzają do głębłszej modlitwy, refleksji i zadumy. Chcemy prosić wraz ze Wszystkimi Świętymi o Błogosławieństwo Boże i opiekę nad nami i naszymi bliskimi.

Młodzież jest szczególnie zaproszona do czynnego udziału i współtworzenia procesji. Poinformujmy o tym wydarzeniu młodzież w parafiach. Zaproszenie kierujemy do kandydatów do bierzmowania, ich rodziców, katechetów, księży, sióstr zakonnych, przedstawicieli wspólnot i ruchów Archidiecezji, harcerzy, służby liturgicznej ołtarza i wszystkich, którzy poprzez modlitwę w duchu jedności będą prosić o wstawiennictwo Świętych i Błogosławionych. Wzorem lat ubiegłych zabierzmy ze sobą relikwie znajdujące się w kościołach, trybularze z węgielkami i kadzidłem. W czasie procesji będzie prowadzony śpiew Litanii do Wszystkich Świętych. 

Wierzymy, że zarówno mistyczny klimat, oprawa, ale przede wszystkim modlitwa wydadzą w przyszłości dobre owoce w życiu duchowym uczesników. 

Wydarzenie w Szczecinie koordynuje ks. kan. Tomasz Kancelarczyk.

aktualizowano: ponad 2 tygodnie temu, 2023-11-07
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Archidiecezjalny Dzień Jedności kandydatów do Bierzmowania

Odpowiadając pozytywnie na zachętę Papieża Franciszka, aby co roku Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata była czasem spotkania w diecezjach z młodzieżą, kandydaci do sakramentu bierzmowania z terenu całej Archidiecezji zostali zaproszeni wraz z opiekunami do Bazyliki Archikatedralnej pw. Św. Jakuba Ap. w Szczecinie. Koordynatorem wydarzenia był Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej. (fot. Adam Szewczyk)

»

Święcenia kapłańskie w kościele seminaryjnym

W niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata, 26 listopada 2023 r., w kościele Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie, Arcybiskup Szczecińsko-Kamieński Andrzej Dzięga udzielił święceń prezbiteratu alumnowi szczecińskiego seminarium, diakonowi Krzysztofowi Dorau. Homilię podczas uroczystości wygłosił Biskup Henryk Wejman. Nowo wyświęcony kapłan pochodzi z Sopotu.

Zdjęcia: Jakub Józefowicz

»

Z modlitwą w Ravensbrück

W piątek, 3.11. br. w trwającej oktawie uroczystości Wszystkich Świętych  delegacja Kurii Metropolitalnej  udała się na modlitwę do obozu koncentracyjnego Ravensbrück, znajdującego się w Niemczech około 120 km od Szczecina.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności