1 | Kościół Szczecińsko-kamieński
Środa, 06 grudnia 2023 r. imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja Środa I tygodnia adwentu | Wspomnienie dowolne Św. Mikołaja

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne forum pastoralne Apostolat Chorych

Polecamy:

Home

Home 27 października 11:53 wyświetleń: 700 Krzysztof Grabczak

„Powszechny Tydzień misyjny” w naszej Archidiecezji - październik 2023 roku

Czekaliśmy z niecierpliwością na ten czas. Już od 2 października gościmy na terenie naszej Archidiecezji ks. Josepha Mwarabu z Kenii, który spotyka się z uczniami i nauczycielami naszych zachodniopomorskich szkół.

14 października do Sanktuarium Królowej Polski w Krępsku przybyli wspaniali Goście na „Spotkanie Przyjaciół Misji”. Podczas gali wyróżniono Różami Świętej Tereski osoby, które w sposób szczególny wkładają swoje serce i niosą pomoc w krajach misyjnych lub wspierają te dzieła z Polski.

Wyróżnieni zostali:
1. Parafia p.w. Wniebowzięcia NMP w Przybiernowie, której Proboszczem jest ks. Ryszard Iwaniuk
2. Ksiądz Jacek Golombek dyrektor Dzieł Misyjnych Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej
3. Szkoła Podstawowa im. Świętej Rodziny ze Szczecina
4. Siostra Anna Jarosz
5. Magdalena Zarębska-Kulesza
6. Anna i Robert Siudek


Na wspólną Agape zaprosił ks. Proboszcz Paweł Płaczek do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Krępsku, gdzie wszyscy mogli skosztować polskiej kuchni i wspaniałych, domowych wypieków. Mogliśmy również usłyszeć świadectwo Siostry Cynthii z Nigerii oraz Mwarabu Hiribae Joseph z Kenii. Aneta Siudek i Robert Siudek opowiedzieli wszystkim o możliwościach wsparcia dzieł misyjnych w naszej diecezji, zwłaszcza w Kipsing i Isiolo oraz adopcji na odległość, która jest przepustką do dostępu do edukacji dla dzieci.
Animacja misyjna potrwa do 29 października. Ks. Joseph odwiedzi łącznie 42 placówki oświatowe oraz 7 parafii.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w to wyjątkowe dzieło Kościoła.

aktualizowano: Przedwczoraj 11:56
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Katechumenat i mistagogia na dzisiejsze czasy - zapis konferencji

17 listopada 2023 roku w budynku Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa "Katechumenat i mistagogia na dzisiejsze czasy". Została ona zrealizowana dzięki dofinansowaniu, które otrzymał Instytut Nauk Teologicznych US w ramach programu Doskonała nauka II – wsparcie dla konferencji naukowych, organizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

»

Archidiecezjalny Dzień Jedności kandydatów do Bierzmowania

Odpowiadając pozytywnie na zachętę Papieża Franciszka, aby co roku Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata była czasem spotkania w diecezjach z młodzieżą, kandydaci do sakramentu bierzmowania z terenu całej Archidiecezji zostali zaproszeni wraz z opiekunami do Bazyliki Archikatedralnej pw. Św. Jakuba Ap. w Szczecinie. Koordynatorem wydarzenia był Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej. (fot. Adam Szewczyk)

»

Święcenia kapłańskie w kościele seminaryjnym

W niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata, 26 listopada 2023 r., w kościele Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie, Arcybiskup Szczecińsko-Kamieński Andrzej Dzięga udzielił święceń prezbiteratu alumnowi szczecińskiego seminarium, diakonowi Krzysztofowi Dorau. Homilię podczas uroczystości wygłosił Biskup Henryk Wejman. Nowo wyświęcony kapłan pochodzi z Sopotu.

Zdjęcia: Jakub Józefowicz

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności