Wtorek, 18 czerwca 2019 r. imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli Wtorek XI tygodnia okresu zwykłego

Home

Home 11 czerwca 12:56 wyświetleń: 215 pf

Ogólnopolskie Spotkanie Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych

W dniach 4-6 czerwca 2019 r. w Międzywodziu odbyło się Ogólnopolskie Spotkanie Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych. Uczestniczyli w nim dyrektorzy wydziałów diecezjalnych z całej Polski oraz członkowie Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski, na czele z ks. bp. Markiem Mendykiem – przewodniczącym komisji.

Spotkanie odbyło się pod hasłem "Ewangelizacyjna forma katechezy. Ewangelizacyjny program przygotowania parafialnego do sakramentu bierzmowania" i miało na celu przede wszystkim ogólnopolską debatę, dyskusję i refleksję nt. przyszłości katechezy w Polsce. W spotkaniu uczestniczyło 61 osób - przedstawicieli z wszystkich regionów i diecezji w Polsce oraz TVP 3 Szczecin. Gospodarzem spotkania był Wydział Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Szczecinie.

W trakcie spotkania odbyły się konferencje: ks. dr. Roberta Kaczmarka - pt. "Typy programów przygotowujących do bierzmowania" oraz ks. dr. Kazimierza Półtoraka - pt. "Duszpasterstwo w czasach przemian. Młodzież. Sakrament bierzmowania". Po części konferencyjno-dyskusyjnej, uczestnicy Ogólnopolskiego Spotkania Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych w Międzywodziu, wzięli udział we Mszy Świętej koncelebrowanej pod przewodnictwem ks. abp. Andrzeja Dzięgi w Wolinie, z udziałem ks. bp. Marka Mendyka i ks. bp. Wojciecha Skibickiego. Przed Eucharystią wysłuchaliśmy także historii Wolina i kolegiaty pw. św. Mikołaja.

Poza konferencjami i dyskusjami na aktualne tematy katechetyczne, był również czas na pokazanie naszym gościom, kilku ważnych i ciekawych miejsc regionu Pomorza Zachodniego. Uczestnicy spotkania odwiedzili m.in. Międzyzdroje, Terminal LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu - prawdopodobnie najlepiej strzeżone miejsce w naszym kraju - oraz zabytkową latarnię morską w Świnoujściu. Podziękowano Prezydentowi Świnoujścia Januszowi Żmurkiewiczowi za obecność, a władzom oraz pracownikom Terminal LNG za możliwość zwiedzenia tego niezwykłego miejsca.

Ostatni dzień spotkania rozpoczął się Mszą Święta pod przewodnictwem ks. bp. Wojciecha Skibickiego oraz wystąpieniem ks. Marka Studenskiego pt. „Tydzień Wychowania – inicjatywa Kościoła w Polsce”. Odbyło się również spotkanie z p. Jerzym Sołtysiakiem – Wicekuratorem Oświaty w Województwie Zachodniopomorskim. Podczas tych dni został zaprezentowany model katechezy parafialnej do bierzmowania, założenia Tygodnia Wychowania, a księża dyrektorzy zostali zapoznani z informacjami Biura Programowania Katechezy, poszczególnych wydziałów katechetycznych oraz wydawnictw katolickich: Domu Medialnego św. Wojciecha, Wydawnictwa Jedność oraz Edycji Św. Pawła, a także z ofertą pielgrzymkową Konsorcjum Polskich Biur Podróży.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z tego wydarzenia - znajduje się ona TUTAJ.


aktualizowano: 4 dni temu, 2019-06-13
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska buduje szkołę i kościół na Madagaskarze

Papieskie Dzieła Misyjne Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej ogłosiły 12 czerwca 2019 r. nowy projekt misyjny. Jest nim wotum wdzięczności za zbliżające się 50-lecie istnienia Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej w postaci wybudowania szkoły i kościoła na Madagaskarze (misja Befasy, na terenie obszaru Misokitsy).

 

»

Ogólnopolskie Spotkanie Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych

W dniach 4-6 czerwca 2019 r. w Międzywodziu odbyło się Ogólnopolskie Spotkanie Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych. Uczestniczyli w nim dyrektorzy wydziałów diecezjalnych z całej Polski oraz członkowie Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski, na czele z ks. bp. Markiem Mendykiem – przewodniczącym Komisji. Spotkanie odbyło się pod hasłem "Ewangelizacyjna forma katechezy. Ewangelizacyjny program przygotowania parafialnego do sakramentu bierzmowania" i miało na celu przede wszystkim ogólnopolską debatę, dyskusję i refleksję nt. przyszłości katechezy w Polsce. W spotkaniu uczestniczyło 61 osób - przedstawicieli z wszystkich regionów i diecezji w Polsce oraz TVP 3 Szczecin. Gospodarzem spotkania był Wydział Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Szczecinie.

Zapraszamy do przeczytania reportażu tekstowego o wydarzeniu - można go znaleźć TUTAJ.

»

Jubileusz 70-lecia Domu Pomocy Społecznej w Moryniu

7 czerwca 2019 r. odbyły się uroczystości z okazji jubileuszu 70-lecia Domu Pomocy Społecznej w Moryniu. Świetowanie rozpoczęło sie od Mszy Świętej pod przewodnictwem ks. abp. Andrzeja Dzięgi Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego. W dalszej części programu odbył się koncert zespołu Siewcy Lednicy. Był również czas na życzenia, podziękowania, zabawę, wspólne biesiadowanie i tort jubileuszowy. W spotkaniu uczestniczyli podopieczni DPS, dawni pracownicy oraz zaproszeni goście - przyjaciele i darczyńcy.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności