1 | Kościół Szczecińsko-kamieński
Niedziela, 27 listopada 2022 r. imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana I Niedziela adwentu

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Apostolat Chorych

Polecamy:

Home 8 sierpnia 11:05 wyświetleń: 1664

Dożynki Archidiecezjalne – Choszczno 28.08.2022

Dożynki Archidiecezjalne odbędą się w niedzielę, 28 sierpnia, w parafii pw. Jadwigi Królowej w Choszcznie o godz. 15.00. Uroczystość ta obędzie się we współorganizacji z Burmistrzem i Gminą Choszczno. Podczas Dożynek Archidiecezjalnych, jako rodzina diecezjalna, będziemy dziękować wspólnie Bogu za tegoroczne plony i prosić Boga o błogosławieństwo dla wszystkich uprawiających ziemię. 

Dożynki Archidiecezjalne odbędą się w niedzielę, 28 sierpnia, w parafii pw. Jadwigi Królowej w Choszcznie o godz. 15.00. Uroczystość ta obędzie się we współorganizacji z Burmistrzem i Gminą Choszczno. Na placu kościelnym będzie przygotowany ołtarz polowy na potrzeby prezentacji wieńców i Mszy Świętej. Po liturgii będzie program artystyczny i posiłek, przygotowany przez sołectwa Gminy Choszczno oraz parafię, która jest gospodarzem Dożynek Archidiecezjalnych. Podczas Dożynek Archidiecezjalnych, jako rodzina diecezjalna, będziemy dziękować wspólnie Bogu za tegoroczne plony i prosić Boga o błogosławieństwo dla wszystkich uprawiających ziemię. 

Serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości wszystkich Księży Duszpasterzy wraz z wiernymi i wieńcami dożynkowymi. Zaproszone są wszystkie społeczności, wszyscy którzy spożywają chleb, mieszkańcy miast i wiosek, a szczególnie rolnicy, działkowcy, sadownicy, gospodarze, pszczelarze, przedstawiciele sołectw, Koła Gospodyń Wiejskich i zespołów folklorystycznych w strojach regionalnych. Wszystkich zapraszamy najpierw na prezentację wieńców dożynkowych, która rozpocznie się na placu kościelnym przy ołtarzu polowym o godz. 13.30. Auta z delegacjami prosimy, aby najpierw przyjechały przed plac kościelny, aby delegacja z wieńcem mogła ustawić się w kolejce po lewej stronie ołtarza, a następnie kierowców pojazdów prosimy o zaparkowanie ich na Placu Witosa. Delegacje parafii z wieńcami prosimy o przygotowanie wypowiedzi na temat dziękczynienia za tegoroczne zbiory, wieńca i parafii. Prosimy Księży, delegacje parafialne i zaproszonych gości, aby parkowali auta na Placu Witosa, o czym będą przypominać odpowiednie służby.

Po liturgii nastąpi dzielenie się chlebem, wspólna biesiada, a na scenie wystąpią różne zespoły. Na placu kościelnym będą przygotowane krzesła i ławostoły, toalety TOITOI, punkt medyczny, punkty gastronomiczne i inne stoiska wystawiennicze.

Zapraszamy do udziału w Dożynkach Archidiecezjalnych, które odbędą się w niedzielę, 28 sierpnia, w parafii pw. Św. Jadwigi Królowej w Choszcznie. Prezentacja wieńców nastąpi o godz. 13.30. Msza Święta dziękczynna za tegoroczne plony rozpocznie się o godz. 15.00. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miast i wiosek, aby wspólnie dziękować Bogu za tegoroczne plony oraz prosić o urodzaj i błogosławieństwo dla wszystkich uprawiających ziemię.

 

aktualizowano: ponad 2 tygodnie temu, 2022-11-02
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Podziękowanie za wspólną modlitwę podczas Procesji ze Świętymi

Dziękujemy wszystkim uczestnikom modlitwy podczas Procesji ze Świętymi, 31 października br.: Wojownikom Maryi, Służbie Liturgicznej, rodzinom z dziećmi, młodzieży, delegacjom parafialnym oraz wszystkim niosącym relikwie świętych i błogosławionych.

»

Jubileusz 70 lecia kapłaństwa ks. Aleksandra Jaszczura

W pierwszą sobotę października 2022 r., w Myśliborskiej Kolegiacie Św. Jana Chrzciciela, obchodzono uroczyste dziękczynienia za 70 lat kapłaństwa najstarszego prezbitera Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, księdza prałata Aleksandra Jaszczura. Z tej okazji władze miasta Myślibórz nadały Jubilatowi honorowe obywatelstwo.

Fot. ks. Robert Gołębiowski

»

Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę 2022

W dniach 23 - 24 września 2022 roku miała miejsce coroczna Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpoczęła się Apelem Jasnogórskim, po którym odbyło się czuwanie, prowadzone przez wspólnotę Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego. O północy odprawiona została uroczysta Eucharystia w Bazylice Jasnogórskiej, której przewodniczył Arcybiskup Andrzej Dzięga, a homilię wygłosił Biskup Henryk Wejman. Całonocne czuwanie pielgrzymów zakończone zostało poranną Drogą Krzyżową na Jasnogórskich Wałach.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności