1 Dożynki Archidiecezjalne – Choszczno 28.08.2022 | Kościół Szczecińsko-kamieński
Środa, 28 września 2022 r. imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława Środa XXVI tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Wacława

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości Apostolat Chorych

Polecamy:

Home

Home 8 sierpnia 11:05 wyświetleń: 1424

Dożynki Archidiecezjalne – Choszczno 28.08.2022

Dożynki Archidiecezjalne odbędą się w niedzielę, 28 sierpnia, w parafii pw. Jadwigi Królowej w Choszcznie o godz. 15.00. Uroczystość ta obędzie się we współorganizacji z Burmistrzem i Gminą Choszczno. Podczas Dożynek Archidiecezjalnych, jako rodzina diecezjalna, będziemy dziękować wspólnie Bogu za tegoroczne plony i prosić Boga o błogosławieństwo dla wszystkich uprawiających ziemię. 

Dożynki Archidiecezjalne odbędą się w niedzielę, 28 sierpnia, w parafii pw. Jadwigi Królowej w Choszcznie o godz. 15.00. Uroczystość ta obędzie się we współorganizacji z Burmistrzem i Gminą Choszczno. Na placu kościelnym będzie przygotowany ołtarz polowy na potrzeby prezentacji wieńców i Mszy Świętej. Po liturgii będzie program artystyczny i posiłek, przygotowany przez sołectwa Gminy Choszczno oraz parafię, która jest gospodarzem Dożynek Archidiecezjalnych. Podczas Dożynek Archidiecezjalnych, jako rodzina diecezjalna, będziemy dziękować wspólnie Bogu za tegoroczne plony i prosić Boga o błogosławieństwo dla wszystkich uprawiających ziemię. 

Serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości wszystkich Księży Duszpasterzy wraz z wiernymi i wieńcami dożynkowymi. Zaproszone są wszystkie społeczności, wszyscy którzy spożywają chleb, mieszkańcy miast i wiosek, a szczególnie rolnicy, działkowcy, sadownicy, gospodarze, pszczelarze, przedstawiciele sołectw, Koła Gospodyń Wiejskich i zespołów folklorystycznych w strojach regionalnych. Wszystkich zapraszamy najpierw na prezentację wieńców dożynkowych, która rozpocznie się na placu kościelnym przy ołtarzu polowym o godz. 13.30. Auta z delegacjami prosimy, aby najpierw przyjechały przed plac kościelny, aby delegacja z wieńcem mogła ustawić się w kolejce po lewej stronie ołtarza, a następnie kierowców pojazdów prosimy o zaparkowanie ich na Placu Witosa. Delegacje parafii z wieńcami prosimy o przygotowanie wypowiedzi na temat dziękczynienia za tegoroczne zbiory, wieńca i parafii. Prosimy Księży, delegacje parafialne i zaproszonych gości, aby parkowali auta na Placu Witosa, o czym będą przypominać odpowiednie służby.

Po liturgii nastąpi dzielenie się chlebem, wspólna biesiada, a na scenie wystąpią różne zespoły. Na placu kościelnym będą przygotowane krzesła i ławostoły, toalety TOITOI, punkt medyczny, punkty gastronomiczne i inne stoiska wystawiennicze.

Zapraszamy do udziału w Dożynkach Archidiecezjalnych, które odbędą się w niedzielę, 28 sierpnia, w parafii pw. Św. Jadwigi Królowej w Choszcznie. Prezentacja wieńców nastąpi o godz. 13.30. Msza Święta dziękczynna za tegoroczne plony rozpocznie się o godz. 15.00. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miast i wiosek, aby wspólnie dziękować Bogu za tegoroczne plony oraz prosić o urodzaj i błogosławieństwo dla wszystkich uprawiających ziemię.

 

aktualizowano: 2022-08-09 17:13
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Różaniec za Polskę na granicach - 7.10.2022

Zapraszamy wszystkich na wspólny różaniec w intencji naszej Ojczyzny Polski w ramach dorocznej inicjatywy modlitewnej „Różaniec do granic”, która w naszej Archidiecezji odbędzie się w piątek, 7 października br., w Święto Matki Bożej Różańcowej, o godz. 15.00. Poniżej podajemy informacje o wszystkich miejscach modlitwy różańcowej nad granicą lądową i morską na terenie Archidiecezji Szczecińsko- Kamieńskiej.

»

Święto Podwyższenia Krzyża w Archikatedrze

W środę, 14 września br., w Archikatedrze szczecińskiej przeżywaliśmy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego i zarazem Dzień Modlitwy za Ukrainę.

»

Święto Podwyższenia Krzyża 14 września w intencji pokoju dla Ukrainy

W środę, 14 września, będziemy przeżywać Święto Podwyższenia Krzyża Świętego i zarazem Dzień Modlitwy za Ukrainę. W tym dniu zapraszamy na centralne nabożeństwo do Archikatedry. Modlitwa rozpocznie się liturgią Mszy Świętej o godz. 18.00. Po liturgii nastąpi Droga Krzyżowa i adoracja Krzyża z możliwością indywidualnego podejścia do Krzyża oraz uczczenie Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Modlitwa ta będzie stanowić IV Stację przygotowań do Jubileuszu 2000-lecia Zbawienia i Odkupienia, obchodzonego w 2033 r.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności