30 czewrca 2018 r. Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński udzielił święceń prezbiteratu pięciu diakonom Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie.
Ks. Paweł Górzyński
Parafia pw. św. Jakuba Ap. w Szczecinie
Hasło: „Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham (J 21,17)”
Ks. Daniel Grocholewski
Parafia pw. św. Stanisława Kostki w Szczecinie
Hasło: „Aby wszyscy stanowili jedno (J 17,21)”
Ks. Łukasz Paluch
Parafia pw. bł. Michała Kozala BM w Świnoujściu
Hasło: „Opowiadali, co ich spotkało w drodze, i jak Go poznali przy łamaniu chleba (por. Łk 24,35)”
Ks. Jakub Sielicki
Parafia pw. Matki Bożej Jasnogórskiej w Lubinie
Hasło: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią (Mt 5,7)”
Ks. Łukasz Wójtowicz
Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Mieszkowicach
Hasło: „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny (Łk 6, 36)”
Zobacz galerię zdjeć na stronie Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego
Wydział Wychowania Katolickiego od trzech lat angażuje katechetów Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej i ludzi dobrej woli w dzieło misyjne Kościoła. Nie dzieje się to w sprzeczności z misją nauczania, gdyż dokumenty katechetyczne wskazują, że jednym z sześciu zadań katechezy jest wprowadzenie do misji oraz szkolna animacja misyjna (PDK 21, por. DOK 86-87).
»6 stycznia 2019 r., w święto Trzech Króli, w szczecińskiej hali widowiskowo-sportowej Netto Arena odbył się charytatywny koncert kolęd z różnych stron świata pt. "Betlejem w Szczecinie". Koncert był częścią ogólnopolskiej trasy koncertowej "Betlejem w Polsce". Uczestnicy koncertu wysłuchali bożonarodzeniowych utworów z Polski, Armenii, kompozycje serbskie, norweskie, niemieckie, angielskie, irlandzkie, z krajów arabskich, baskijskie, cejlońskie, ukraińskie, hebrajskie, a nawet etiopskie czy te stworzone przez kanadyjskich Indian. Kolędy i pieśni zabrzmiały w polskich wersjach językowych i nowych, współczesnych aranżacjach.
Fot. Przemysław Kaweński (www.kawenskifotografia.pl)
»Z okazji 50-lecia polskiej administracji kościelnej na Pomorzu Zachodnim pragnę ukazać dzieje tych Ziem na przykładzie jej dziesięciu rządców.
15 VIII 1945 r. kardynał August Hlond, arcybiskup Gniezna i Poznania, Prymas Polski - w oparciu o udzielone mu 8 lipca 1945 r. specjalne pełnomocnictwo zawarte w sygnowanym przez Domenico Tardiniego dokumencie Kongegacji Nadzwyczajnych Spraw Kościelnych - ustanowił polskich administratorów apostolskich na przypadłych Polsce po II wojnie światowej terenach północnych i zachodnich, zwanych Ziemiami Odzyskanymi.