Niedziela, 27 maja 2018 r. imieniny: Amandy, Jana, Juliana VIII Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Augustyna z Canterbury

Olimpiady i konkursy

Olimpiady i konkursy 10 grudnia 2017 12:20 wyświetleń: 3175

Przeglądy teatralne o tematyce religijnej

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W XVI ARCHIDIECEZJALNYM PRZEGLĄDZIE TEATRALNYM O TEMATYCE RELIGIJNEJ ARCHIDIECEZJI SZCZECIŃSKO-KAMIEŃSKIEJ POD PATRONATEM ARCYBISKUPA ANDRZEJA DZIĘGI

 

W Szkole Podstawowej Nr 74 na osiedlu Bukowym organizowany jest Archidiecezjalny Przegląd Teatralny o Tematyce Religijnej. Zapraszamy dziecięce i młodzieżowe grupy teatralne działające przy parafiach do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu.  

Celem przeglądu teatralnego jest:

·        uczenie się tolerancji poprzez uczestnictwo w przeglądzie zespołów przekazujących wartości chrześcijańskie

·         propagowanie tekstów o treściach religijnych;

·        przekazywanie wartości chrześcijańskich poprzez formę inscenizacji teatralnych;

·        umożliwienie dzieciom nabycia umiejętności ekspresyjnego przekazu treści;

·        uwrażliwienie dzieci na konieczność dokonywania właściwych wyborów na podstawie przedstawionej treści;

Przegląd Teatralny o Tematyce Religijnej organizowany jest na szczeblu przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Ma on również charakter integracyjny, ponieważ biorą w nim udział dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

TERMINY I MIEJSCA KONKURSU ORAZ KARTY ZGŁOSZEŃ DOSTĘPNE SĄ W ZAŁĄCZNIKACH:

 

 

Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów:

 Organizatorzy przeglądu:

 Wydział Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Szkoła Podstawowa Nr 45

Szkoła Podstawowa Nr 74

Zespół Szkół Specjalnych Nr 9

Zespół Szkół Nr 2

aktualizowano: 2017-12-14 11:12
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Zakończyły się Archidiecezjalne Dni Młodych Goleniów 2018

Zakończyły się tegoroczne Archidiecezjalne Dni Młodych, które odbyły się w dniach 1-3 maja 2018 r. w Goleniowie pod hasłem „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” (Łk 1,30). Na tegoroczne spotkanie zarejestrowało się w systemie internetowym 1007 uczestników zgłoszonych przez 77 opiekunów z różnych parafii i wspólnot naszej Archidiecezji oraz młodzież z Bambergu (Niemcy). Relacje fotograficzne i filmowe są dostępne na portalu Ichtis: www.ichtis.info.

»

Pierwsza w Polsce Sesja Metropolitalna Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

21 kwietnia 2018 r. w Szczecinie odbyła się I Sesja Metropolitalna Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W spotkaniu wzięli udział członkowie zarządów KSM Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej oraz Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Wspólnie rozmawiali o problemach, na jakie napotyka młodzież zrzeszona w KSM na Pomorzu Zachodnim oraz o możliwościach, jakie się przed nimi kształtują.

»

Dzień Jedności Liturgicznej Służby Ołtarza

W sobotę przed niedzielą Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza, 21 kwietnia 2018 r., w szczecińskim seminarium duchownym odbył się Dzień Jedności Liturgicznej Służby Ołtarza. W czasie Eucharystii, która rozpoczęła całe spotkanie, Ksiądz Biskup Henryk Wejman udzielił promocji lektorskiej i ceremoniarskiej ministrantom naszej Archidiecezji. Po uroczystej Mszy świętej  każdemu z nowo promowanych został wręczony dokument potwierdzające przyjęcie promocji lektora lub ceremoniarza do posługi w parafii. Po uroczystościach miało miejsce wspólne spotkanie piknikowe na terenie seminaryjnym.
Fot. al.M.Kuligowski
»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone