Poniedziałek, 27 maja 2019 r. imieniny: Amandy, Jana, Juliana Poniedziałek VI tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Augustyna z Canterbury

Polecane

Polecane 11 października 2018 10:28 wyświetleń: 2217

Zmarł Ksiądz Alojzy Kegel

Z żalem, ale i z nadzieją wypływającą z wiary w zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa informujemy, że w środę, 10 października 2018 r., w godzinach porannych, zmarł Ksiądz Alojzy Kegel, dawny wieloletni proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Starym Czarnowie i dziekan Dekanatu Kołbacz.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kętach k. Oświęcimia (ul. Osiedle 700-lecia 22), Diecezja Bielsko-Żywiecka), w poniedziałek, 15 października 2018 r., wg następującego porządku:
 
- godz. 12:00 - wprowadzenie trumny z ciałem zmarłego kapłana z kaplicy przedpogrzebowej do kościoła;
- godz. 12:30 - czuwanie modlitewne przy trumnie zmarłego kapłana i modlitwa różańcowa
- godz. 13:00 - Msza Święta pogrzebowa
- po Mszy Świętej złożenie ciała zmarłego Kapłana na cmentarzu komunalnym w Kętach.
 
Ksiądz Alojzy Kegel urodził się 1 maja 1930 r. w Nowej Wsi k. Bielska-Białej, (obecnie Diecezja Bielsko-Żywiecka).
Święcenia kapłańskie przyjął 29 września 1957 r. w Tarnowie jako sercanin.
Inkardynowany do Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej 10 października 1980 r.
 
W posługiwał w następujących parafiach:

Choszczno Narodzenia NMP      01.07.1974  - 12.08.1977    - pomoc duszpasterska
Jesionowo                              12.08.1977 - 10.06.1978    - wikariusz
Barlinek, Niep.Serca NMP         10.06.1978 - 19.08.1978    - wikariusz
Stargard Świętego Ducha        19.08.1978 - 25.04.1981    - wikariusz
Recz                                    25.04.1981 - 09.10.1983    - wikariusz (z obsługą Wapnicy)
Wapnica                               09.10.1983 - 16.011991    - administrator (urlop zdrow. do 20.05.1992)
Pęzino                                 21.05.1992 - 01.07.1992    - administrator
Ładzin                                  01.07.1992 - 01.09.1993    - proboszcz
Warnice k.Pyrzyc                   01.09.1993 - 05.11.1994    - proboszcz
Stare Czarnowo                     05.11.1994 - 07.08.2001    - proboszcz
Kęty - dom rodziny                07.08.2001 - urlop zdrowotny

Sprawował następujące urzędy i godności:

Dziekan Dekanatu Kołbacz: 01.07.1997 - 24.08.2003


Pamiętajmy o śp. Księdzu Alojzym Keglu w naszych modlitwach.
aktualizowano: 2018-10-16 09:50
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Tym, którzy nie powrócili z morza…

To już 17. edycja koncertu, który wpisał się w morską tradycję Szczecina. To niezwykłe wydarzenie jest jedynym tego rodzaju koncertem w Europie, w niecodziennej przestrzeni Cmentarza Centralnego. W tym roku, w niepowtarzalnej atmosferze i klimatycznie oświetlonej scenerii monumentalnego Cmentarza, zabrzmi Stabat Mater Marka Jasińskiego oraz Sunrise Mass norweskiego kompozytora młodego pokolenia Oli Gjeilo.

»

74. rocznica zakończenia II wojny światowej

8 maja 2019 r. na wojskowym cmentarzu w Siekierkach, pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty i Wydziału Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej, odbyły się uroczystości 74. rocznicy zakończenia II wojny światowej.

»

Podsumowanie II Akcji Misyjnej - Okulary dla Afryki

Ponad 23 tysięcy par okularów zebrano dotychczas w ramach II Akcji Misyjnej pt. "Okulary dla Afryki" w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Akcję zorganizowały Papieskie Dzieła Misyjne w Szczecinie. Zbiórka trwała w okresie Wielkiego Postu w szkołach i parafiach Kościoła na Pomorzu Zachodnim.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności