Piątek, 22 lutego 2019 r. imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora Piątek VI tygodnia okresu zwykłego | Święto Katedry Świętego Piotra Apostoła

Polecane

Polecane 13 lipca 2018 13:16 wyświetleń: 3339 S.Z.

Odpust, Rekolekcje i Jarmark Jakubowy w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie

Zapraszamy na uroczystości odpustowe ku czci Świętego Jakuba Apostoła, patrona Bazyliki Archikatedralnej w Szczecinie, w środę, 25 lipca br. W tym dniu Nieszpory z udziałem Kapituły Katedralnej zostaną odprawione o godz. 17.15. Punktem centralnym uroczystości będzie Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity, która rozpocznie się o godz. 18.00.

Uroczystość tą poprzedzą: Jarmark Jakubowy w dniach od 20 do 22 lipca (piątek - sobota - niedziela), którego organizatorem jest Fundacja Dzieło Św. Jakuba oraz Rekolekcje Jakubowe w dniach od 22 do 24 lipca (niedziela - poniedziałek - wtorek), które wygłosi ks. dr Piotr Donarski, dyrektor Katolickiego Radia Plus.

Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach oraz stronach internetowych: www.katedra.szczecin.pl oraz www.jarmarkjakubowy.pl.

 

Program uroczystości i Jarmarku Jakubowego 2018

PROGRAM

PIĄTEK-NIEDZIELA 20 – 22 LIPCA 2018R.                    

                        MIASTECZKO CARITAS – ZABAWY DLA DZIECI   

                        WARSZTATY I POKAZY RĘKODZIELNICZE           

                        STYLIZOWANY TANIEC ŚREDNIOWIECZNY – POKAZ I NAUKA        

                        PREZENTACJA DAWNYCH INSTRUMENTÓW MUZYCZNYCH         

                        OBÓZ RZEMIEŚLNIKÓW – PREZENTACJE                          

 

PIĄTEK 20 LIPCA                                     

7.00       MSZA ŚWIĘTA   

11.00 – 19.00 EKOSTREFA- WARSZTATY I ZABAWY DLA DZIECI

                       WOJEWÓDZKI FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ W SZCZECINIE

                       REGIONALNA DYREKCJA OCHRONY ŚRODOWISKA W SZCZECINIE

                       ZESPÓŁ PARKÓW KRAJOBRAZOWYCH

                       OSTOJA OŚRODEK BADAWCZY W ZAKRESIE ENERGII ODNAWIALNEJ         

                       STACJA MORSKA UNIWERSYTETU SZCZECIŃSKIEGO       

                       ZODR BARZKOWICE 

12.00     MSZA ŚWIĘTA   

16.00, 17.00        ZWIEDZANIE KATEDRY Z PRZEWODNIKIEM – LUDMIŁA KOPYCIŃSKA    

16.30 – 17.00       LIPKA Z KOBYLANKI          

17.00 – 18.00       O ZOSI, KTÓRA SPADŁA Z NIEBA WG BRUNA FERRERO – TEATR ANNY GIELAROWSKIEJ

17.30 – 18.00       LIPKA Z KOBYLANKI          

18.00 – 18.30       INSCENIZACJA ZBROJNA  

18.30 – 19.15       STYLIZOWANY TANIEC ŚREDNIOWIECZNY – POKAZ I NAUKA  

18.00 – 19.00       MUSIC FLOWERS

19.00 – 20.15       WIKTORIA MACKIEWICZ

17.00 – 19.00       SAKRAMENT POJEDNANIA             

18.00     MSZA ŚWIĘTA    

20.30     BYĆ KOCHANYM WEDŁUG WIERSZY KSIĘDZA JANA TWARDOWKIEGO – TAETR ANNY GILAROWSKIEJ Z      UDZIAŁEM KORNELII ARWICZ – SIENICKIEJ   

21.30     TEATR OGNIA AZISLIHT                                

 

SOBOTA 21 LIPCA                    

6.45 – 7.45           SAKRAMENT POJEDNANIA             

7.00       MSZA ŚWIĘTA    

11.00 – 19.00 EKOSTREFA- WARSZTATY I ZABAWY DLA DZIECI

                       REGIONALNA DYREKCJA OCHRONY ŚRODOWISKA W SZCZECINIE

                       ZESPÓŁ PARKÓW KRAJOBRAZOWYCH

                       OSTOJA OŚRODEK BADAWCZY W ZAKRESIE ENERGII ODNAWIALNEJ         

11.45 – 13.00       SAKRAMENT POJEDNANIA             

12.00     MSZA ŚWIĘTA    

12.00 – 12.30       INSCENIZACJA ZBROJNA  

12.15 – 13.00       ZESPÓŁ DRAWIANKI         

13.00 – 16.30       NA JAKUBOWYM SZLAKU -W DRODZE DO CAMINO 

13.00 – 13.30       ZESPÓŁ SUCHANIANKI     

13.30 – 14.00       ZESPÓŁ PYRZYCZANKI      

14.00 – 15.00       BRZYDKIE KACZĄTKO WG H. CH. ANDERSENA – TEATR ANNY GIELAROWSKIEJ 

15.00 – 15.45       STYLIZOWANY TANIEC ŚREDNIOWIECZNY – POKAZ I NAUKA  

15.00, 16.00, 17.00  ZWIEDZANIE KATEDRY Z PRZEWODNIKIEM – LUDMIŁA KOPYCIŃSKA

14.00 – 14.30       KONCERT DARII ZAJĄC     

14.30 – 15.00       ZESPÓŁ PYRZYCZANKI      

15.00 – 15.45       ZESPÓŁ ZŁOTA JESIEŃ Z DOLIC       

17.00 – 18.00       PIMPUŚ SADEŁKO  WG MARII KONOPNICKIEJ – TEATR ANNY GIELAROWSKIEJ 

17.30- 19.00        PRÓBA KAPELI TĘGIE CHŁOPY        

17.00 – 19.00       SAKRAMENT POJEDNANIA             

18.00     MSZA ŚWIĘTA    

20.00     KONCERT KAPELI LUDOWEJ TĘGIE CHŁOPY 

20.00     RECITAL ORGANOWY –  JAKUB STEFEK – AKADEMIA SZTUKI W SZCZECINIE        

 

 

 

NIEDZIELA 22 LIPCA                               

7.30, 9.00            MSZE ŚWIĘTE –  REKOLEKCJE JAKUBOWE – KS. DR PIOTR DONARSKI    

10.30, 12.00        SAKRAMENT POJEDNANIA – PODCZAS WSZYSTKICH MSZY ŚWIĘTYCH 

11.00 – 18.00       EKOSTREFA- WARSZTATY I ZABAWY DLA DZIECI       

                            ZODR BARZKOWICE         

                            ZACHODNIOPOMORSKA IZBA ROLNICZA – PIKNIK ZBOŻOWY  

13.30 – 14.30       LEGENDA O BASZCIE SIEDMIU PŁASZCZY – TEATR ANNY GIELAROWSKIEJ 

14.30 – 15.00       INSCENIZACJA ZBROJNA  

15.00 – 15.45       STYLIZOWANY TANIEC ŚREDNIOWIECZNY – POKAZ I NAUKA  

15.00, 16.00, 17.00  ZWIEDZANIE KATEDRY Z PRZEWODNIKIEM – LUDMIŁA KOPYCIŃSKA

13.00 – 13.30       ZESPÓŁ POPOWIANIE       

  1. 13.30 WYSTĘP CHÓRU Z POCZDAMU
  2. 14.30 PREZENTACJA ORGANÓW KATEDRALNYCH – MICHAŁ WOŹNIAK

13.30 – 14.00       ZESPÓŁ JARZĘBINA Z CHOJNY        

14.00 – 14.30       ZESPÓŁ POPOWIANIE       

14.30 – 15.00       ZESPÓŁ JARZĘBINA Z CHOJNY        

15.00 – 15.30       ZESPÓŁ KALINA Z KOBYLANKI         

16.00 – 17.00       ZESPÓŁ SREBRZYŚCI AKORDEONIŚCI            

16.00 – 17.00       MAŁY KSIĄŻE WG ANTOINE’ DE SAINT-EXUPERY’EGO – TEATR ANNY GIELAROWSKIEJ

17.45 – 22.00       SAKRAMENT POJEDNANIA             

18.00     MSZA ŚWIĘTA – REKOLEKCJE JAKUBOWE – KS. DR PIOTR DONARSKI     

20.00     ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W CISZY

21.00     MSZA ŚWIĘTA – REKOLEKCJE JAKUBOWE – KS. DR PIOTR DONARSKI     

 

PONIEDZIAŁEK 23 LIPCA                      

6.45 – 7.45           SAKRAMENT POJEDNANIA             

7.00       MSZA ŚWIĘTA    

11.30 – 13.00       SAKRAMENT POJEDNANIA             

12.00     MSZA ŚWIĘTA – REKOLEKCJE JAKUBOWE – KS. DR PIOTR DONARSKI     

17.00 – 19.00       SAKRAMENT POJEDNANIA             

18.00     MSZA ŚWIĘTA – REKOLEKCJE JAKUBOWE – KS. DR PIOTR DONARSKI     

 

WTOREK 24 LIPCA                    

6.45 – 7.45           SAKRAMENT POJEDNANIA             

7.00       MSZA ŚWIĘTA    

11.30 – 13.00       SAKRAMENT POJEDNANIA             

12.00     MSZA ŚWIĘTA – REKOLEKCJE JAKUBOWE – KS. DR PIOTR DONARSKI     

17.00 – 19.00       SAKRAMENT POJEDNANIA             

18.00     MSZA ŚWIĘTA – REKOLEKCJE JAKUBOWE – WIGILIA UROCZYSTOŚCI ŚW. JAKUBA APOSTOŁA          

 

ŚRODA 25 LIPCA

UROCZYSTOŚĆ ŚW. JAKUBA APOSTOŁA – SZCZECIŃSKI ODPUST KATEDRALNY

6.45 – 7.45           SAKRAMENT POJEDNANIA             

7.00       MSZA ŚWIĘTA ODPUSTOWA          

11.30 – 13.00       SAKRAMENT POJEDNANIA             

12.00     MSZA ŚWIĘTA ODPUSTOWA          

16.30     UROCZYSTA SESJA SZCZECIŃSKIEJ KAPITUŁY KATEDRALNEJ    

17.00 – 19.00       SAKRAMENT POJEDNANIA             

17.15     NIESZPORY JAKUBOWE Z UDZIAŁEM KAPITUŁY KATEDRALNEJ

18.00     UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA ODPUSTOWA ŚW. JAKUBA APOSTOŁA   

aktualizowano: 2018-09-04 18:24
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Wyszli na peryferie Kościoła i to, co zrobili przerosło ich najśmielsze oczekiwania

Wydział Wychowania Katolickiego od trzech lat angażuje katechetów Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej i ludzi dobrej woli w dzieło misyjne Kościoła. Nie dzieje się to w sprzeczności z misją nauczania, gdyż dokumenty katechetyczne wskazują, że jednym z sześciu zadań katechezy jest wprowadzenie do misji oraz szkolna animacja misyjna (PDK 21, por. DOK 86-87).

»

Koncert Betlejem w Szczecinie 2019

6 stycznia 2019 r., w święto Trzech Króli, w szczecińskiej hali widowiskowo-sportowej Netto Arena odbył się charytatywny koncert kolęd z różnych stron świata pt. "Betlejem w Szczecinie". Koncert był częścią ogólnopolskiej trasy koncertowej "Betlejem w Polsce". Uczestnicy koncertu wysłuchali bożonarodzeniowych utworów z Polski, Armenii, kompozycje serbskie, norweskie, niemieckie, angielskie, irlandzkie, z krajów arabskich, baskijskie, cejlońskie, ukraińskie, hebrajskie, a nawet etiopskie czy te stworzone przez kanadyjskich Indian. Kolędy i pieśni zabrzmiały w polskich wersjach językowych i nowych, współczesnych aranżacjach. 

Fot. Przemysław Kaweński (www.kawenskifotografia.pl)

»

Od Administracji Apostolskiej Kamieńskiej, Lubuskiej i Prałatury Pilskiej do Metropolii Szczecińsko-Kamieńskiej (1945-1995)

Z okazji 50-lecia polskiej administracji kościelnej na Pomorzu Zachodnim pragnę ukazać dzieje tych Ziem na przykładzie jej dziesięciu rządców.

15 VIII 1945 r. kardynał August Hlond, arcybiskup Gniezna i Poznania, Prymas Polski - w oparciu o udzielone mu 8 lipca 1945 r. specjalne pełnomocnictwo zawarte w sygnowanym przez Domenico Tardiniego dokumencie Kongegacji Nadzwyczajnych Spraw Kościelnych - ustanowił polskich administratorów apostolskich na przypadłych Polsce po II wojnie światowej terenach północnych i zachodnich, zwanych Ziemiami Odzyskanymi.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności